KRUSCHEN 62 jaar - doet mee aan volksdans! O' SALTS a££ee/t jtuae dan blijft er geen in het goed aeliter 13 geen hartstocht in z'n woorden. Op de rechtbank wordt gefluisterd dat je zoo n-oed als verloren bent, wanneer je 't ongeluk hebt maitre Dufayel tot advo caat te krijgen." Papa Chibou zuchtte diep. „Wacht maar tot morgen," zei de cipier opgewekt. „Dan heb je reden genoeg om te zuchten." „Kan ik van te voren niet met maitre Dufayel overleggen?" „Dacht je soms, dat je daar iets beter van werd? Je hebt 't wassen beeld immers gestolen. Het zal morgen wel als bewijsmateriaal in de rechtszaal aanwezig zijn. 't Is om je dood te lachen. Getuige ft charge, monsieur Napoleon!" Papa Chibou sliep dien nacht niet lekker. Hij had zelfs heelemaal niet geslapen en toen men hem in de om heining voerde, waar nog enkele sjofele wetsovertreders hadden plaats geno men, zag hij er vermoeid en rampzalig uit. De ontzaglijke rechtszaal en de sombere sfeer, die er in heerschte, druk ten hem diep ter neer. Hij raapte genoeg moed bijeen om een veldwachter te durven vragen: „Is m'n advocaat, maitre Dufayel, er al?" „O, die is te laat zooals gewoon lijk," antwoordde de man. Hij hield wel van '11 grapje en voegde er aan toe: „Misschien heb je wel geluk en komt hij heelemaal niet." Papa Chibou zonk op de bank neer en richtte z'n oogen op de groene tafel tegenover zich. Het merg in z'n rugge- graat stolde, toen hij „Het verschrikke lijke Trio" zag. Bertouf, de president, was een man van ontzettenden omvang, die uit z'n rechter stoel scheen te zwel len als een kwaadaardige zwam. Z'n zwarte toga zat onder de brandy-vlek- ken en z'n vuile rechtersbefje hing scheef op z'n borst. Hij had 'n onvervalscht borrelgezicht en z'n vuurroode wangen plooiden zich als de lellen van een kal koen over z'n boord. Hechter Goblin, die naast hem zat, had veel weg van 'n Egyptische mummie; hij was minstens honderd jaar oud en hij had een gerim pelde, perkamenten huid en rood-om- rande oogen, die glinsteren konden als de oogen van 'n cobra. Rechter Perouse wekte een indruk van een uitgestrekte rimboe van verwarde, grijze haren, waaruit z'n neus als de snavel van 'n kaketoe uitdagend naar voren stak; hij staarde papa Chibou doordringend aan en bevochtigde z'n lippen met 'n lange, rose tong. Papa Chibou was 'n flauwte nabijhij voelde zich niet grooter dan 'n erwt en in z'n opgejaagde verbeelding zag hij z'n drie rechters al als hongerige wolven met opengesperde muilen op zich af komen. De eerste zaak op de rol werd afge roepen. 'n Zwierige jongeman, die 'n sinaasappel van 'n handkar had ge kaapt, besteeg het beklaagde-bankje. „Ah, monsieur de dief," hoonde pre sident Bertouf. „U schijnt dit vergrijp nogal luchtig op te vatten, 't Zal mij benieuwen of u nóg zoo van sinaasappe len houdt, als u over 'n jaar de gevange nis uitkomt. Volgende zaak. Het hart van papa Chibou stond 'n moment stil van schrik. 'n Jaar voor 'n sinaasappel en hij had 'n man gestolen! Z'n oogen dwaal den door de zaal en hij zag twee veld wachters, die iets tuschen zich indroe gen en het voor de groene tafel neer zetten. 'n Veldwachter tikte papa Chibou op den schouder. „Je bent aan de beurt, opa," zei hij niet onvriendelijk. „Maar m'n advocaat, maitre Dufayel...." hakkelde papa Chibou. ,,'t Zit je niet erg mee vandaag," ant woordde hij. „Daar komt ie juist aan." Papa Chibou was zich er nauwelijks van bewust, dat hij nu op het beklaagde- bankje zat. In het midden der zaal zag hij een bleeken jongeman op zich toe komen. Papa Chibou herkende hem terstond. Het was de jongeman uit het museum. Hij liep niet langer rechtop en scheen geheel in gedachten verzonken. Hij herkende papa Chibou niet en boog zich meteen over z'n papieren. „U hebt 't een of ander gestolen, is 't niet?" vroeg hij met toonlooze stem. „En ze hebben 't gestolen goed klaar blijkelijk ergens op uw kamer gevonden, 'k Zou maar bekennen, dan is alles in 'n wip voorbij." „Ja, monsieur," zei papa Chibou, die reeds alle hoop had laten varen. „Maar wacht u nog een oogenblik. Ik heb 'n boodschap.'n briefje voor u." Hij tastte in z'n wijde zakken en vond ten laatste het kaartje, dat het Ameri- kaansche meisje met de sprankelende, donkere oogen hem gegeven had. Hij overhandigde het aan maitre Dufayel. „Ze verzocht mij 't u te geven als ik u ooit nog 'ns terugzag," verklaarde papa Chibou. „Ik was vroeger hoofd suppoost aan het museum Pratoucy misschien herinnert u 't zich nog wel. Ze heeft vele avonden op u gewacht, monsieur." De jongeman greep het kaartje met trillende handen vast; z'n gelaat, z'n oogen, z'n bewegingen schenen eens klaps met nieuw leven bezield te zijn. „Tienduizend duivels," riep hij. „En ik twijfelde aan haar liefde. Ik ben u heel veel neen, alles verschuldigd, monsieur." Hij schudde de hand van papa Chibou. President Bertouf kuchte ongeduldig. „We wachten op uw pleidooi, maitre Dufayel," zei hij hatelijk, „als u er ten minste een hebt." E enige menschen in de zaal begonnen te lachen. „Nog één moment, edelachtbare,' verzocht de advocaat. Hij wendde zich tot papa Chibou. „Vlug," fluisterde hij. „Van welke misdaad word je beschul digd? Wat heb je gestolen?" „Hem!" zei papa Chibou, z'n vingei uitstekend. „Dat wassen beeld van Napoleon?" Papa Chibou knikte. „Waarom?" Papa Chibou haalde z'n schouders op. „Monsieur begrijpt 't toch niet." „Je moet 't me zeggen," drong de advocaat aan. „Ik moet zoo direct 'n pleidooi voor je houden. Je bent hier aan de heidenen overgeleverd, maar misschien kan ik nog iets voor je uit richten. Zeg op waarom stal je Napoleon?" „Ik was z'n vriend," bekende papa Chibou. „Het museum ging over den kop. Napoleon werd door 'n opkooper gekocht om gesmolten te worden. Hp was m'n vriend. Ik kon hem niet in den steek laten." „Genoeg!" zei maitre Dufayel. Hij verhief zich van z'n plaats en richtte het woord tot de rechtbank. Z'n stem was zacht en trilde van hartstocht in weerwil van zichzelf leunden de rech ters naar voren om haar te beluisteren. „Monsieur de president, voor deze rechtbank van Frankrijk verklaart m'n cliënt schuldig te zijn aan het feit dat hem ten laste gelegd wordt." President Bertouf gromde laatdun kend. „Als uw cliënt schuldig is, maitre Dufayel," zei hij, „hoeven we er niet verder over te praten." „Nog één seconde geduld, edelacht bare!" De stem van Dufayel klonk gebiedend. „U moet, neen, u zult naar mij luisteren. Ik herhaal dan, monsieur. Oude dame verklapi het geheim vao haar levenskracht. Krusehen Salte werd mij aanbevolen door een dame van 62 jaar, die nog aam volksdansen meedoet als een jong meisje, en wanneer men kaar vraagt naar de oorzaak van kaar lenigheidantwoordt ze altijd ..Krusehen"Zij'adviseerde mij Krusehen Salts om van de hevige hoofd pijnen waaraan ik leed en de rheuma- tische pijnen in mijn beide schouders ai te komen. Krusehen volbracht het kunststuk: mijn hoofdpijn verdween, evenals mijn rheumatische pijnen. Mevr. F. B. W." (Origineele brief ter inzage.) Krusehen Salts is een combinatie van zes natuur-zouten, welke Uw lever, nieren en spijsverteringsorganen aan sporen tot gezonde geregelde werking. Hierdoor worden geregeld alle afval stoffen uit Uw organisme verwijderd. Gebeurt dit niet, dan vormen de opge hoopte afvalstoffen in de meeste ge vallen een bron van allerlei klachten en onaangename verschijnselen, terwijl zij bovendien dikwijls de oorzaak zijn van rheumatische pijnen. Da „dage- lijksche dosis" Krusehen zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt Uw bloed zuiver, waardoor U aan kracht, jeugd en gezondheid wirrt en U veel flinker en frisscher zult voelen dan ooit te voren. Krusehen Salts - stralende gezondheid voor één cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten, a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak.) Fabrikanten E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester, Engeland. Lux lost 5x zo vlug oft als gewone zeeppoeders en zeepvlokken. Natuurlijk wil U Uw wollen goed vrijwaren voor krimpen. Uw ondergoed voor slijtage en Uw zijden kousen voor laddersKies daarom de veiligste weg en... gebruik alleen Lux voor het wassen van wol en zijde. Lux is het behoud voor Uw fijne goed Onopgeloste zeepdeeltjes kunnen niet in het weefsel achterblijven, daar Lux onmiddellijk oplost, zelfs in koud water. Bovendien is Lux zo goedkoop Het gewone pak kost slechts 12'/, ct. en U kan ei izijden kousen mee wassen! Voorts bevat het een patroon van de nieuwste modellen breiwerken. Het reuzenpak dat belangrijk voordeliger is. kost 25 ct. en bevat twee breipatronen. li.r li -ortll nooit los verkoel, l.osse zeepvlokken zijn pet'n Lux. it It,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13