ABOE MARKOEB: Vader van den schoen99 Vader Schoen, oj liever in dit geval: vrijgezel Schoen of zelfs misschien wel Schoen junior, is tot over zijn oor en verliefd. Hij heeft veel zin de jonge dame te omhelzen, maar als hij bemerkt, dat zij nog aarzelt, blijft hij haar bescheiden het hof maken. Doch let op zijn vurigen blik! De dame in kwestie vindt hem wat een aardigen jongen. Ze is echt op hem gesteld. Op een goeden dag, toen ze samen een luchtje schepten, begon ze hem te kriebelen. Te oordeélen naar zijn breede grijns werd hij bij die gelegenheid bijna doodgekriebéld. Eindelijk komt de dag, waarop Schoen junior zijn geliefde in zijn armen sluit. Zij besluiten te trouwen en zonder twijfel leven ze daarna nog lang en gelukkig. Het was een geval van liefde op het eerste gezicht. Hij wachtte niet tot hij voorgesteld werd, maar deed he meteen zelf. Ze bogen dus heel beleefd tegen elkaar. Desprooltjes- M|l'l den ls we „Nijl" dan. moeten we niet vergeten, dat deze rivier erg lang is. In de buurt Vijl van de delta, in Khar- toem of bij de pyramiden zuilen we den „Vader van den schoen" niet tegenkomen. Hiervoor moeten we bet alleronbe- kendste Niji-oerwoud intrekken en wel naar den Bahr-el-Gazahl, de Gazellenrivier, een linkerzij tak van den Boven-Nijl. Daar leeft de schoenbek- ooievaar of walvisckkoppige ooievaar, de heilige Aboe Markoeb der Arabieren, in de ontoegankelijkste moerasgebieden ter wereld. Het is alsof dit dier uit een vroeger tijdperk, toen er nog reuzen en dwergen, draken en zee slangen waren, is „vergeten" en het leeft ook als grootste vogel op aarde geheel terugge trokken tusschen de grootste zoogdieren, de nijlpaar den, de neushoorns en de olifanten. Maar wij vergissen ons: de schoenbek-ooievaar heeft zich wel teruggetrokken, maar de menscb was slimmer dan hij en zoo is dit eigenaardige beest dan ook overgebracht naar Europeesche dierentuinen, waar men het op zijn gemak kan gadeslaan zonder tot zijn knieën door de modder te waden. En naar bijgaande foto's te oordeelen schijnt deze staat van zaken vader, moeder, oom en tante, neef en nicht, kortom de familie Schoen best te bevallen! Links: Als men zoo op het punt staat een serieus huwelijk aan te gaan, dan moet ieder er op zijn best uitzien. Het 'paartje staat zich dus uitbundig te wasschen en men kan hun dien schoonheidszin" nauwelijks kwalijk nemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 14