ACTUALITEITEN Eet Engelsche vei'keers- vliegtuig Delia", dat met drie passagiers aan boord op weg was van Hongkong naar Hanoi, is in de Oolj van Ton- king door daar voor anker liggende Japan- sche oorlogsbodems on der vuur genomen, ge lukkig zonder dat daar bij een der inzittenden gewond werd. Het vlieg tuig werd niet ernstig beschadigd. Te Londen is '71 groote conferentie gehouden over de Palestijnsche kwestie, waaraan ook door Arabische vorsten werd deelgenomen. Hechts: Emir Feisal van Saudi bij aan komst voor z'n hotel. De Londensche politie heeft uitgebreide voor zorgsmaatregelen ge- trofjen. Emir Feisal bijvoorbeeld wordt door acht gewapende man nen beschermd. De aardbevingsramp in Chili, waarbij meer dan dertigduizend dooden ie be treuren zijn (sommige be richten spreken van 40.000 tot .50.000 dooden) heeft vooral het centrum en het zuiden van dit land in één groote, troostelooze ruïne herschapen. Een foto van de verwoesting te Chilian. n plaats van 40.000 in woners, waar ongeveer 10.000 mensehen den dood vonden onder de puinhoopen. Chili enjapan zijn de twee landen die 't meest van aardbevingen te lijden hebben. Er is nu een genootschap opgericht, waarin een aantal geleerden vandeze landen heeft zit ting genome7i, om elkanders bevindingen en verwach tingen omtrent aardbevings- Zestig jaren geleden viel een Zoeloe-opperhoofd bij Tsandhlwana, Zuid-Afrika, Engelsche troepen van een hinderlaag uit onverhoeds aan en doodde daarbij 832 Engelsche soldaten. De strafexpeditie, die hierop volgde, kostte de Engelsche regeering verscheidene mil- Uoenen Ter gelegenheid der herdenking van dezen slag kwamen vorige week tweeduizend Europeanen en Zoeloes aan den voet van den Koppi-berg bijeen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 15