17 De schooljeugd fietst, naar huis. In het stadscentrum blijft er nog wat leven hn als de laatste meisjes van de HD.Sde poort uitfietsen dan valt ooi over deze omgeving een zalige rust. komen van de drukke schoolgaande jeugd, die reeds vertrokken was Enfin, die laatste naar huis fietsende meisjes heb ben we nog gauw even kunnen kieken. Naderhand troffen we nog meer groep jes. maar een indruk van hetgeen hier van alle kan ten naar school komt en gaat, kunnen we met de foto's nu niet weergeven. Maar 't was feest en 't zou al zeer tegen moeten loopen wou er dien dag beelemaal niets te doen zijn. En daar had je 't al; een draaiorgel met vroolijke groepjes er omheen. Muziek schijnt den Zierikzeeënaar op te beuren, want het waren geen crisisgezichten, die hier te bespeuren waren, 't Zijn wel contrasten, dat stille bruggetje met het aardige poortgebouw en het drukke nauwe straatje, waar de jeugd zicli met de orgelmuziek vermaakt. En danst en zingt. Ja, er hingen feestelijke klanken over het stadje, waar over heen liet carillon van het raadhuis zilveren feestzan gen beierde. -En liet. duurde niet lang,' of deze tonen van den ranken stadhuis- toren overstemden alle an dere klanken, zoodat het leek, dat alle Zierikzeeëna- ren naar de vaderlandsche liederen zaten te luisteren van het carillon, thuis in de huiskamer. En de school jeugd was meteen ook ge heel verdwenen en genoot thuis mee van het spel en van een vrijen middag, die ons Zierikzee anders en stiller deed zien dan we hadden gehoopt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17