ZEEUWSCHE SPORT Veldloop om het kampioenschap van '/reekind. Zaterdag werd de-veldloop omhet kampioenschap van Zeeland Dobbelaere van Marathondie nog pas zulke mooie gehouden, uitgeschreven door het district Zeekind van de K.N.A.U. IAnks de senioren aan den start. resultaten boekte tijdens den veldloop te Ostende, Rechts een moment tijdens den loop arriveert als nummer 1. Er zou een hoop te vertellen zijn van een wed strijd, welke met 13-1 gewonnen wordt. Meestal echter zal het niet veel moois zijn, omdat in zoo'n wedstrijd van goed voetballen niet veel sprake is. Aanvankelijk was aan het spel niet té zien, dat Goes er in Vlissingen zoo dik in zou gaan, want de Vlissingen-achterhoede had alle moeite om den Goes-aanval te bedwingen. Goes nam zelfs de leiding, al was dit dan ook voor Vlissingen het sein om wat steviger te gaan aanpakken en het roer in handen te nemen. De Goes-verdediging zette het buitenspelvalletje open, maar de Vlissingers waren daarvoor te uitgeslapen, tippelden er althans niet zoo vlot in en ten slotte duikelde Goes in het putje, dat voor de Vlissingen-ploeg gegraven was. Met de rust was Goes reeds afdoende geslagen en men had gevoeglijk naar huis kunnen gaan: Goes was in de eerste rondo reeds zooveel -punten achter, dat van ophalen geen sprake meer kon zijn en de tweede ronde bracht dan ook wat verwacht was: een knock- out-overwinning voor Vlis singen. R.B.C. heeft tegen Baro nie geen steekje laten vallen eii won met 2-0, na een tamelijk gelijk opgaanden Middelburg-Breda 7-2. Breda verloor ook dezen wedstrijd en zal zoodoende degradatie wedstrijden niet meer kunnen voorkomen. Zoodat Goes met zoo'n groote nederlaag toch nog niet alles verloor. Een moment uit dezen wedstrijd. Rog een uitval van de Goesche verdediging. strijd. R.B.C. was de gelukkigste van -de twee partijen, doordat deze ploeg een moreelen steun kreeg in de laatste oogenblikken, n.l. een doelpunt uit een strafschop. Dit was voor de gespannen zenuwen der Baro- nie-menschen, die tot een kwartier vóór het einde met gelijke kansen gestreden hadden, te veel. R.B.C. daarentegen kreeg meer zelfver trouwen en daardoor wist deze ploeg er nog een doelpuntje bij te scoren. Zoo blijven de kam- pioensoandidaten Middelburg en R.B.C. gelijk.O.i. speelt Mid delburg op 't oogen- blik beter dan R.B.C. en zoo de ontmoeting Onze derde-klussers. Terneuzen had langen tijd maar één elftal in den K.R.Y.B. Qit jaar zijn voor het eerst de Terneuzensche Boys in de derde klasse verschenen. tusschen Middelburg en R.B.C. de be slissende kamp wordt, heeft o.i. Mid delburg de beste kansen. J.l. Zondag ondervond Breda, wat Middelburg „in kampioensstemming" beteekent. Met 7-2 werden de Breda-mannen geklopt. Toch begrijpen we nog niet hoe de Breda-ploeg zoo hopeloos onderaan kan hengelen. Er zit iets in deze ploeg, doeh men weet het er niet uit te halen. Als men het plaatsen en afgeven van den bal bekijkt, dan constateert men, dat dit beter is dan hij welke andere 2e klasse-ploeg uit Zuid A ook. De menschen kunnen voetballen, doeh spelen een voor dit elftal verkeerd systeem, of liever, spelen een half systeem. Het is heel inooi om met twee teruggetrokken binnenspelers te werken, maar als de bal dan naar voren gewerkt wordt, dient dat teruggetrokken deel van den aanval mee te gaan. Dit deden de Breda-menschen niet en daardoor bleef de Breda-aanval onmachtig. Bovendien zit er niet voldoende geestdrift in die ploeg en zijn de spelers voor een groot deel te langzaam. Al kan daaraan direct worden toegevoegd, dat de bal meer werkt, dan de spelers, wat ook weer wijst op een goed begrip van sommige onderdeelen van het spel. M iddelburg werkt heel hard en is veel actiever, in alle linies. Het plaatsen van den bal is niet één van de sterkste onderdeelen van deze ploeg, doeh het gebrek aan goede afwerking in dit onderdeel wordt ruimschoots gecompenseerd door het harde zwoegen en werken van alle spelers, zonder uitzondering. O.i. vormt de middenliniehet beste deel van het elftal. Ook de voorhoede speelt tamelijk constant met Vogel nog steeds als de groote stuwkracht. De verdediging is goed, al vormt de rechterzijde steeds een riskant deel. Zoo nu en dan in prima conditie en niet te passeeren, andere oogenblikken totaal de kluts kwijt met. als gevolg een ondoordacht en on besuisd spel. dat naast het risieio voor doelpunten een gevaar voor den tegenstander inhoudt. Middelburg sloeg Breda met groote cijfers. Vlis singen liet van Goes geen spaan heel. Wat zullen we a.s. Zondag hij Vlissingen-Middelburg te zien krijgen! Aan spanning geen gebrek. Vlissingen-Goes 13-1. Het was een abnor male uitslag, wat in het begin van den wedstrijd niet was te voorzien. Eerst stond Goes zelfs nog met 1-0 voor. Na de rust had het evenwel niets meer in te brengen. De Goesche keeper weet een gevaarlijk schot te keer én

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19