verbrokt LUX TOILET ZEEP LUIK 1939 INTERNATIONALE WATERTENTOONSTELLING MEI-NOVEMBER 23 halen. Door zulke lui moet je je uu ook nog laten, beschimpen. Schoeljes zijn het 1" II ij ging niet dieper op de beleediging in, maar na <1 it gesprek werd Use's naam niet meer genoemd in de villa van Herbert Xeist. Karei bleet slechts zes dagen thuis, hij kon er niet meer wennen. „Ik ga naar de stad, vader," verklaar de hij op een morgen. 1 k wil Jets te doen hebben en misschien kunnen ze me ergens gebruiken. Ik zal wel zien waar ik terecktk om." ,.Wil je ons nu alweer verlaten?" vroeg Herbert Xeist bedrukt. „Welja, wat moet ik liier uitvoeren? ik verveel en erger me hier dood. Ik ga kameraden opzoeken. Wellicht heb ben die iets voor me te doen." Herbert Xeist boog berustend het grijze hoofd en zweeg. Dienzelfden dag vertrok Karei. Toen hij weg was. sloot Peter ziel» in zijn kamer op en drukte zijn gezicht in het hoofdkussen van zijn bed, opdat niemand zijn snikken zou hooien. Ook. deze steun was hem weer ontvallen. NEGENDE HOOFDSTEK lu hreede lagen van hel volk werd in die dagen hittere honger geleden en een noodwendig gevolg daarvan was, dat er veel wild werd gestroopt. In het jachtveld van Krauert knalde het ge weer van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. De herten werden zeldzaam als witte raven en de eertijds rijke wild stand verarmde zienderoogenI)e politie deed haar best een einde aan het euvel te maken zij deed huiszoeking bij bekende stroopers, nam hun wapens en munitie in beslag en verdubbelde de surveillance. In weerwil echter van al die maatregelen werden lang niet alle stroopers onschadelijk gemaakt. Krauert senior had geen tijd meer voor de jacht op herten en hazenhij joeg nog uitsluitend op geld. De wild- jaeht in zijn hosschen liet hij aan zijn zoon Philip over en aan de zakenvrien den. die zich in zijn gunst mochten verheugen. Het was op een konden Februaridag, dat Philip Krauert het huis verliet en in zijn eentje ging jagen. Hij liet zich den heelen dag niet meer zien en toen de avond gevallen was. werd zijn moeder ongerust. Zij dacht nog niet aan iets ernstigs, maar toen de nacht verstreek en Philip in den morgen nog niet was komen opdagen, waarschuwde zij in doodsangst de politie. Aanvankelijk leverden de naspo- ringeii der politie geen resultaat op. Het gerucht van de vermissing verbreidde zich snel en 's middags meldden zich een paar houthakkers aan met de verklaring, dat zij den vorigen dag twee schoten in het verlaten boscli hadden liooren vallen. De politie riep de schooljeugd bijeen, om het boscli te doorzoeken en tegen het vallen van den aaiend werd Philip Krauert eindelijk gevonden. Ilij was dood en lag met een schot in zijn voor hoofd aan den rand van een open plek in het boscli. De doode werd op een baar gelegd en naar huis gedragen. De droeve stoet passeerde ook de villa van Herbert Xeist. Peter stond aan het venster en staarde met strakke oogen naar de baar, waarover men een zwarten doek had gespreid. De jongen werd ijskoud bij den aanblik van dien stoet. Hij schokte met zijn schouders en perste vast zijn lippen opeen. Dienzelfden dag arresteerde de politie een aantal wildstroopers. wier schuld haar aannemelijk voorkwam. Zij konden echter allemaal bewijzen dat zij den vorigen dag niet in liet boscli waren ge weest en dus moest de politie hen weer in vrijheid stellen. Alleen de zoon van 11 ieronymus Kugel, den smid. bleef in arrest. Ilij stond hij de politie bekend als een verwoed strooper en toen hij aan een streng verhoor werd onder worpen gaf hij toe. dat hij den vorigen dag inderdaad in het jachtveld van Krauert had rondgezworven. Wel ont kende hij hardnekkig alle schuld aan den moord, maar dat kon niet voorko men, dat de politie tot zijn arrestatie overging en hem gevankelijk naar de stad overbracht. TIENDE HOOFDSTEK Philip Krauert was begraven uit geleide gedaan door een groote menigte dorpsgenooten en mensehen uit de omgeving. De familie Krauert was hij het volk niet erg gezien, maar het tragische verlies, dat haar getroffen had deed de mensehen veel vergeven en vergeten. Tot uit wijden omtrek vielen de treurende familie talrijke bewijzen van medeleven ten deel. Er was een week na de begrafenis voorbij gegaan, toen Peter X'eisi op een laten namiddag de smederij passeer de van 11ieronymus Kugel. wiens zoon als verdacht van den moord was gear resteerd. De schreeuwende stem van den smid, die daarbinnen tegen iemand uitvoer, hield hem staande. „Alle donders! Is het un nog niet uit met dat spionneeren om het huis? Daar moet gauw een eind aan komen, anders gebéuren er ongelukken daar kun je vergif op nemen. Nou ben ik liet onderhand zat voortdurend een politie agent tegen het lijf te loopen. als ik in het donker buiten kom." Terstond daarop hoorde Peter de vrouw van den smid uitvaren. „En toch heeft de jongen het niet gedaan I Hans is niet in staat tot zooiets. Iloe hebben jullie het in je hoofd kunnen krijgen hein te arresteeren Er klonk een gebrom als antwoord en een oogenblik later zag Peter Mendel, den dorpsagent, om den hoek van het huis verschijnen. Hij merkte Peter niet op en verwijderde zich in de richting van zijn huis. Peter liep langzaam door. Stap voor stap en in diepe gedachten verloren. Plotseling bleef hij staan, keek naar de smederij om en aarzelde, alsof hij in tweestrijd stond. In de smederij klonk een luide hamer slag, zóó zwaar en krachtig, dat het leek, of Hieronymus Kugel het aam beeld wilde verpletteren. Plotseling keerde Peter op zijn schre den terug, stak het erf over van Kugel's woning en trad de smederij binnen. Hij maakte den indruk van een zieke, zoo moe en afgetobd zag hij eruit. Over liet anders zoo frissche jongensgezicht lag thans een vaalhleeke kleur gespreid. lil de smederij sloot hij de deur achter zich dicht en ging er met zijn rug tegen aan zitten. Er was niemand aanwezig dan de smid. Kugel stond voorliet vuur en hield met een lange tang een stuk ijzer in de gloeiende kolen, terwijl hij niet zijn linkervoet ijverig den blaasbalg in beweging bracht. Knetterend stoven de vonken in het rond en de smid scheen zoo ver afwezig te zijn met zijn gedach ten, dat hij niets van het bezoek be speurd had. Toen hij het roodgloeiende ijzer op het aambeeld legde en zijn hamer greep, kreeg hij Peter eindelijk in het oog. ..Peter. vroeg hij verwonderd. Hieronymus Kugel bespeurde eens klaps hoe vreemd de jongen ei- uitzag. Hij stond te bibberen op zijn voeten en verschrikt legde hij zijn hamer neer. Vervolg op blz. 26 -'ï,' Karei was vaak verhinderd en als hij kwam,ging hij vroeg weg. °"zC.,r iw Annie zeidat r misschien mijn teint rde oorzaak was een vermoeide huid "moet elke dag met LUX TOILET ZEEP worden gewassm^jd^ Karei was gauw veranderd hij wist niet hoe gauw hij de huwelijksdatum zou vaststellennoemde mij zijn schattig bruidje.. x Vermoeide trekken, een lelijke, onaantrekkelijke huid, die niet bestand is tegen de vermoeienissen van het moderne, gejaagde leven zorg dat U hiervoor gespaard blijft. Ken „vermoeide huid" moet dagelijks worden opgefrist met Lux Toilet Zeep, die speciaal wordt bereid om een onaantrekkelijke teint nieuwe schoonheid te geven. Ir (jeu „VERMOEIDE HUID" LTZ 163-0141 HAVASGELDER De meest moderne en adem benemende wonderen der watertechniek. Een waarlijk unieke bijeenzameling van technische en artistieke meesterwerken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23