ZEEUWSCHE OMROEP 25 Te Middelburg had Zaterdag de officieele ope ning plaats van het nieuwe schoolgebouw ter opleiding van de dienstplichtige onderofficieren- administrateurs. De commandant van de school, overste Berghuis, spreekt na de opening tot de aanwezige autoriteiten. Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is verboden. Men meldt ons uit Vlissingen, dat verschillende autoriteiten, die de plech tigheid der overdracht van de Poolsche duikboot bijwoonden en de namen uit gesproken hebben van de daarbij aan wezige Polen, onverklaarbare pijnen in hun mond voelen. Nader vernemen wij nog, dat een spe cialist geconstateerd heeft, dat de slacht offers bijna hun tong gebroken hebben! Men bericht ons uit Driewegen, dat het Musschengilde een enthousiaste vergadering hield in verband met het komende zesde lustrum. Met tranen van dankbaarheid maakte het bestuur er gewag van, dat in die dertig jaar nog nooit een lid van het gilde de prooi van het opgejaagde wild is geworden. De Domburgsche raad heeft zich ernstig beziggehouden met een rekest van de bewoners van „Het Karregat" om een anderen naam voor hun straatje, dat zoo op het fatsoen gesteld is en graag met den tijd meegaat. Na ampele discussie viel de keuze op Steynshofstraat, hoewel B. en W. hun hart verpand hadden aan Wagenstraat. Nu gaan er weer stemmen op om nog moderner te doen en het op „Auto- garage" aan te houden. In Ierseke, waar altijd leuke dingen gebeuren, heeft een raadslid tijdens de zitting een berijmd jaaroverzicht over 1938 uitgebracht. Juist omdat er in dat jaar zooveel ongerijmde dingen gebeurden, was dit gedicht een waar meesterwerk. Toen men den voordrachtskunstenaar en poëet huldigde, kon hij gelukkig nog bij tijds uitroepen„Hou me vast of ik maak weer 'n vers!" Zoo werd erger voorkomen In dezelfde zitting heeft de voorzitter gewaagd van vooruitgang der haven wegens de pannen der oestercultuur. Dit is de eerste maal in de historie, dat „panne" tot vooruitgang in plaats van tot stilstand en stagnatie leidt. In de Middelburgsche vest is dezer dagen een wagen met erwten van een boer uit Biggekerker terechtgekomen. De commissie tot bevordering der voedselvoorziening van de massa koes tert de stille hoop, dat de auto met varkenskluifjes uit Zwijndrecht, die wekelijks passeert, ook van den rechten weg zal afdwalen. Het Zeeuwsche Genootschap der Wetenschappen is getroffen door een zwaren slag. Een van de meest interes sante aanwinsten voor het museum was een kopje met thee uit de 17e eeuw, dat in de spinde van een oude boerderij was gevonden. Toen met de andere aanwinsten deze vondst aan de in vergadering bijeen zijnde leden werd getoond, ontstond er een misverstand bij een dezer bevoor rechten, die daarop de thee opdronk. De heele stad leeft mee met de getrof fenen. Groepje leerlingen van vorengenoemde school. Te Dreisêhor vierde het echtpaar W. P. Ame- lunxen-v. d. Berge zijn 65-jarig huwelijk. De beide oudjes voor de versierde woning. Uit Ellewoutsdijk seint men ons, dat daar opgericht is een vereeniging tot controle van vet- en melkgehalte; reeds twaalf personen gaven zich als lid op. Men zou nu nooit gedacht hebben, dat ze zich in zoo'n eenvoudig dorpje nog druk maakten om de slanke lijn! Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren Op het gemeentehuis te Tholen had de officieele opening plaats van de nieuwe huishoudschool in die gemeente: foto van 't gezelschap, dat daarbij tegenwoordig was. die na afloop voor ons poseerden op de trappen van het nieuwe gebouw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25