fa Zomerpracht EEN VRIEND VAN NAPOLEON oetdienen/ X P A N O R A 29 Gezichtswater J;" en 1.75 is voortreffelijk om Uw gezicht des avonds en des morgens héél grondig te reinigen. Doe dit iederen dag hef is het ge heim van een mooie teint! beschermt Uw teint over dag en is door den nim mer sforenden geur van '4711'' Eau de Cologne, dé ideale onderlaag voor elk poeder. Neem voor s nachts "4711' Cold Cream. 35 en 0.60 S/of van blz. 13 Jerome Chibou is schuldig. In de oogen schuldig, maar als u dit doet, vergeet der wet is hij 'n misdadiger, maar in de dan nooit: u veroordeelt 'n man om wille oogen van Frankrijk en in die van van z'n vaderlandsliefde, om wille van degenen die het liefhebben is zijn schuld z'n liefde voor Frankrijk. Overal waar- een roemrijke schuld; zijn schuld is trouwe harten in Fransche boezems eervoller dan de onschuld zelve." kloppen, edelachtbare heeren, zal de De drie rechters keken elkaar ver- misdaad van Jerome Chibou worden baasd aan; papa Chibou bezag z'n begrepen en zal de naam van Jerome pleitbezorger met opengespalkte oogen. Chibou worden geëerd." Georges Dufayel ging-voortMaitre Dufayel ging zitten. Papa „Heeren rechters! In ons geliefde Chibou hief z'n oogen op naar de groene vaderland beleven wij thans een tijd tafel, rechter Perouse snoot met veel van onrust en overgang. Trotsche tra- vertoon z'n snavelachtigen neus. dities, die eens het geboorterecht uit- Rechter Goblin, die 'n lintje van maakten van iederen Franschman, zijn Sedan in z'n knoopsgat droeg, snotterde geleidelijk in verval geraakt. Vijanden in z'n inktkoker. En president Bertouf bestoken ons zoowel van binnen als van griende openlijk. buiten. De jeugd is onverschillig gewor- „Jerome Chibou, sta op." De stem den voor de deugden van eer en ridder- van president Bertouf was heesch van lijkheid, zonder welke een natie niet kan emotie. bestaan. Er zijn lieden in Frankrijk, die Papa Chibou stond bevend op. Een vergeten hebben, dat wij de herinnering hand zoo groot als een tros rose bananen aan onze nationale helden levendig wees in z'n richting, dienen te houden" bij deze woorden „Jerome Chibou," zei president Ber- staarde maitre Dufayel veelbeteekenend touf. „Ik verklaar u schuldig, üw mis- naar de rechters „maar gelukkig zijn daad is patriotisme in den hoogsten er nog patriotten in ons verscheurde graad. Ik veroordeel u tot de vrijheid, vaderland, die de nagedachtenis onzer Mag ik de eer hebben de hand van een beroemde voorouders naar behooren waren Franschman te schudden? weten te schatten. En hier op de Bovendien," zei president Bertouf, bank der beschuldigden ziet u een „zult ge den Napoleon behouden, dien hunner. U kunt zeggen, dat hij een ge voor de schande bewaard hebt. Ik simpele, ongeletterde boer is, u moogt schrijf in voor honderd francs om hem hem voor mijn part een dief noemen, voor u te koopen." maar ik zeg, en iedere rechtgeaarde ,,Ik ook!" zei rechter Goblin. Franschman zal het mij nazeggen, „En ik ook, niet te vergeten," zei heeren rechters, dat hij een volbloed rechter Perouse. patriot is. Hij heeft Napoleon lief. Hij heeft hem lief voor alles wat hij voor Toen maitre Dufayel, papa Chibou Frankrijk gedaan heeft. Moet ik u en Napoleon de rechtszaal verlieten, soms aan de loopbaan van Napoleon keerde papa Chibou zich dankbaar tot herinneren? Ik weet dat 't niet noodig z'n advocaat. is. Moet ik u herinneren aan z'n veld- „Ik kan 't u nooit vergelden, mon- tochten en overwinningen? Ook dit sieur," begon hij. zal niet noodig zijn." „0, nonsens," zei Georges Dufayel. Ofschoon 't niet noodig was, begon „Zou monsieur me nog eens den laat- maitre Dufayel uitvoerig over de loop- steil naam van Napoleon willen zeg- baan van Napoleon te spreken. Met een gen?" schat van bijzonderheden en vele heftige „Wat? Bonaparte natuurlijk.- Maar gebaren schilderde hij de opkomst van je weet toch wel. Napoleon; hij toefde langdurig bij z'n „Neen, monsieur Dufayel, helaas veldslagen en z'n verbanning; een uur niet. Ik ben 'n erg onwetend man. Ik en tien minuten sprak hij met veel wist niet dat m'n vriend zulke groote omhaal van woorden over Napoleon dingen gedaan had." en zijn beteekenis in de geschiedenis „Sapperloot! Wie dacht je dan dat van Frankrijk. Napoleon was?" ,,U hebt dit misschien vergeten," „Een of andere moordenaar," zei eindigde hij, „en ook anderen hebben papa Chibou nederig. 't misschien vergeten, maar deze oude man, die als 'n boosdoener voor u staat Ver buiten de muren van Parijs staat hij vergat 't niet. Toen baatzuchtige in een grooten tuin de villa van Georges schurken deze afbeelding van een van Dufayel, die, naar iedereen u vertellen Frankrijks grootste zonen op de vuilnis- zal, de welsprekendste en meest ge- belt wilden werpen, wie bewaarde hem zochte advocaat is van de Parijsche toen voor die schande? W as u 't, balie. Hij woont daar met z'n vrouw, monsieur de president? Was ik 't? die sprankelende, donkere oogen heeft. Helaas, neen! Bedenk eens, edelacht- Om bij z'n villa te komen, moet men bare heeren, ze gingen Napoleon een portiershuisje passeeren, waar 'n Frankrijks Napoleon onzen Napoleon kleine, oude man met '11 reusachtige op den vuilnishoop werpen. Wie was er walrussensnor verblijf houdt. Bezoekers, om hem te redden? Toen stond deze die door de ruiten van het portiershuisje man op, Jerome Chibou, dien men als gluren, als ze voorbijgaan, schrikken 'n dief wil brandmerken en hjj riep luid- wel eens, want in een hoek van de eenige keels „Halt", opdat Frankrjjk en de kamer zien ze nog een kleinen* man, in geheele wereld het hooren zouden, een grijs uniform en met een grooten „Schenners van Napoleon's roem, halt!" steek op. Hij beweegt zich nooit, maar Maitre Dufayel wischte het -zweet staat den heelen dag voor het venster, van z n voorhoofd en z n beschuldi- een hand in de borst van z'n veldjas genden vinger op „Het verschrikkelijke gestoken, de andere er los naast hangend, Trio" richtend, zei h\j: terwijl z'n oogen strak op den tuin ge- „U kunt Jerome Chibou in de ge- vestigd zijn. "Hij wacht op de thuis- vangenis laten opsluiten, maar als u komst van papa Chibou die ijverig dit doet, gedenk dan m'n woorden: u aan z'11 asperges-bedden werkt om ketent de ziel van het Fransche volk. hem de laatste moppen en het nieuws Misschien vindt u Jerome Chibou van den dag te vertellen. Om geld te kunnen verdienen, moet men 't vertrouwen genieten. Dat wint men door weten, kennen en kunnen. Het beroep van MAKELAAR-TAXATEUR biedt b.v. vele mogelijkheden, mits men zijn vak verstaat, want het fungeeren van makelaar-taxateur is een kwestie van vertrouwen in Uw kennis. Wij leiden U volledig op tot makelaar taxateur, zoodat U door middel van ons instituut alles leert wat noodig is om het beroep met succes, tot volle tevredenheid Uwer opdrachtgevers, uit te oefenen. Denk niet: ,,Het zal wel te moeilijk voor mij zijn" of ,,Mijn vooropleiding is onvol doende." ledereen met gezond verstand en een normale ontwikkeling kan onzen schriftelijken cursus gemakkelijk volgen. Vele cursisten betuigden ons reeds hun tevredenheid. Ook de pers oordeelt zeer gunstig. Vraagt zonder verplichting prospectus en proefles aan net Hei bekende modeboek verschijni Ma'ari a.s. ijk en kleurig zal de inhoud zijn, geestig en voornaam de honderden modellen voor U en de kinderen. Belangrijke artikelen, breimodelien, etc. worden opgenomen, terwijl tot slot iedere koopster van „Zomerpracht 1939" een aangename verrassing wacht. U moogt de nieuwe „Zomerpracht" niet mis sen. Het beste is dus, het nu reeds te bestellen. Als het boek uitkomt, zult gij de eerste zijn, die het in bezit heeft. De prijs bedraagt 60 cent. Bestellingen kunnen ais volgt geschie den door bemiddeling van Uw agent ot bezorger; door girostorting op no. 293631door toezending van het be drag per postwissel olin postzegels aan PATRONENKANTOOR NASSAUPLEIN 1 HAARLEM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29