[ets voor postzegelverzamelaarsOnze medewerker Erwin Berghaus nam op zijn wereldreis een aantal luchtpost- brieren meedie op elke etappe rein zijn 53000 lem lange reis op-meuw van prachtige luchtpostzegels werden voor zien en met bijzondere zorg gestempeld. Op die wijze ontstond het ph ilatelistisch unicum, dat wij hiernaast afdrukken en dat stellig de belangstelling der postzegelverzamelaars zal hebben sSchkeuditz. van den wind genietenDan starten we. Even later schuift de blauwe Mid- dellandsche Zee onder ons en we- kunnen rustig gaan slapen. De nacht was zoo kort. Andros, Tipos, Naxoseilanden uit een verloren wereld, die ik slechts in mijn droom.gezien heb. We ontwa ken pas, als het gezoem van de propeller plotseling ophoudt. Op zulk een oogenblik, als de motoren hun adem inhouden, hoort men pas, hoe stil het op de wereld is. We zweven. De machine glijdt over een sprookjes achtig eiland, over pijnboomen en cypressen, olijf- en peperboomen, die tussehen Europeesche paleizen en sierlijke minaretten staan. Over mid- deleeuwsche bolwerken glijden wTe en een minuut later staan we op liet glad de parket van een moderne vlieghaven. Een officier, elegant, in zijn Itali- aansche uniform, heft zijn hand op. „Welkom op Rliodos." Maar we hebben nauwelijks tijd zijn vriendelijken groet te beant woorden. Tussehen den gezagvoerder en den havenmeester worden even een paar woorden gewisseld en we vliegen alweer. Nog een uur over zee. dan verandert het blauwe water plotseling in geel woestijnzand. In deze woestenij verheft zich nu moet dat Afrika zijn? een rij huizen van tien en twaalf verdiepingenwe dalen te Alexandria. COmU-O AEREO VIA /-IR VAII. UxjzJz(r^oLc{ PANORAMA '}laL4ieL*jL&xjoc*i, 5/ HAARLEM Holland m-isnrmlihui PAR AVION - c - :'.h J JN 2 730AM Zij zal lang en diep over mij na denken. Naar Alexandria Eerst stijgt een kleine ballon in de morgenlucht op. Een rood en vroo- lijk kinderballonnetje, dat er uitziet alsof de havenmeester het van het Paasclifeest in Patissia heeft meege bracht. Maar hiermee wordt de sterkte blauw met witten geeft van bloemen in de nationale kleuren, dan wordt mijn dankbaarheid bijna vermoeid. Terwijl wij naar huis rijden, zweeft in de verte de door schijnwerpers ver lichte Acropolis als een berg (Ier goden boven de aarde. Ik wroon echter in het hotel d'Angle- terre, kamer 112. Dat wil zeggen, daar woon ik nog maar anderhalf uur. Dan wordt er geklopt drie uur, mijnheer! zoo zullen ze van nu af eiken dag aan mijn deur kloppen, -alsof het hotel in brand staat. Bij de deur -- de koffer is al afge haald werp ik nog een slaap dronken blik op mijn verblijf. In mijn bed ligt een naakte Hermes van gips, rechts een bloemenkrans, links een zak met lammer-ingewanden. In mijn gedachten zie ik het kamermeisje al, als zij die erfenis aantreft. 112 was dat niet (le mijnheer, die met het. vliegtuig. daarom neemt hij mij mee naar Patissia naar de Paaschkermis. Mijnheer Opoulos maar dat is slechts het einde van een langen naam, waarvan ik het begin vergeten ben - is in een vrijgevige bui. Hij voelt zich bijna beleedigd. (lat ik 's avonds om elf uur geen honger meer heb. -.,1' wilt naar Hongkong vliegen en u weet neg niet eens hoe eoooretsi smaakt?" Het zijn lammer-ingewan- den, die op een open vuur geroosterd worden; daarnaast braadt het leege lam, (lat al in porties verdeeld is. Met de vingers wordt er één afgenomen, zout er op, in een krant gewikkeld alstublieft! „Warme augurken erbij?" vraagt mijn vriend, „roode eieren?" En ter wijl wij, omringd van feestvreugde en bakluchtjes, aan een tafeltje zitten, glimlacht een in lompen gekleed oud vrouw tje, dat een mand draagt„De laatste oesters van het seizoen?" „Paaschoesters!" knikt mijnheer Opoulos en hij bestelt er kissamov bij wijn uit Kreta. En opdat de kunst niet te kort komt wij zijn hier in een klassiek land r- wenkt hij een man, die met witte beeldjes door de menigte slentert. Nu houdt de jonge Griek eeh Hermes van Praxiteles in het schijnsel van ons nachtpitje en als ik nog niet overtuigd ben, haalt hij met zijn linkerhand een Venizelos in jacquet te voorschijn. „Dan maar liever de Hermes als liet dan tdch gebeuren moet," zeg ik verlegen, want het gezicht van mijn gastheer begint somber te worden. Het moet gebeuren. In den tuin stroomen steeds meer menschen binnen. Tramconducteurs in uniform, alsof zij hun wagen een voudig hadden laten staan, dansen op de muziek van een mandoline met elkaar. Een gramofoon met blikken hoorn krast en de brandweer komt ook onder groot lawaai opdagen om haar dorst te lesschen. Vol bewondering kijk ik toe, hoe mijn vriend een Paaschkrans voor mij uitkiest; als hij mij ten slotte een De rotsachtige kust van Rhodoshet eiland waar het ln- diè-vlie.gtuig 'n tus- sehenlanding maakt. Een fraaie lucht opname van A le- xandrië, waar juist een escadrille Brit- sche watervliegtui gen boven de ooste lijke haven zweeft. 32

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32