et moderne leraa er ook een massa zeer mooie lialf-edelsteenen, die niet overdreven duur zjjn en een gouden of zilveren sieraad tot een aantrekkelijk geheel maken. Op het gebied van broches zijn vooral de recht hoekige plaques, welke in vele gevallen bestaan uit twee clips, die ook afzon- derlijk te gebruiken zijn, in trek. De lange speld heeft zich echter niet geheel laten verdringen. Ten slotte een sieraad uit de oude doos, de lioedepen met fantasieknop 'fl Maar naast den tooi, dien we bij den juwelieruitgestald zien,brengen de vele K M luxezaken, waarmee onze groote steden overstroomd zijn, een massa niet te dure, smaakvolle en aantrekkelijke fantasie-sieraden, die niets te maken hebben met de vroegere, terecht ver- afschuwde imitatie". Mooi van vorm, aantrekkelijk van kleur en geheel passend bij het moderne toilet. Onze plaatjes maken beter dan welke be schrijving ook duidelijk, wat het nieuwste is op het gebied van fanta- g sie-sieraden. Wat de halssieraden be treft, zien we zoowel lang afhangende kettingen, waar aan een mooie steen, als rond den hals sluitende colliers. Parels zijn bijzonder populair en worden niet alleen in het wit, doch ook in teer-rose, heel zacht blauw en een mooi grijs gebracht. De cultivé- parel is in menig geval niet van een echte te onderschei den. Dat valt ook niet te verwonderen, als men be denkt dat ook de gekweekte parel van de oester afkom stig is, zij het dan ook dat men eerst op kunstmatige wijze een klein voorwerpje in de schelp heeft gebracht. Half-edelsteenen als cor- nalijn, saffier, robijn, sma ragd, maansteenen, granaat, topaas en aquamarijn ver vangen in menig geval den diamant. Het begrip half edelsteen wordt ten onrechte vaak in verband gebracht met den prijs van de steenen, het heeft echter slechts iets met de bardheid uit te staan. De mooie groene smaragd is zelfs nog kostbaarder dan de briljant. Overigens zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38