EEN AARDIGE VERRASSING VOOR DE KINDEREN! 39 HET ONDERHOUD VAN BABY'S gestreken eetlepel zout, y2ons gist, 2 WD! I FN rOFn eieren, liter melk, iy2 pond krenten, vjitJCU rozijnen en sukade door elkaar, een Het jonge moedertje heeft talrijke stukje boter, uren besteed aan het breien van baby's Doe in een beslagkom de bloem en zachte witte plunje. Nu wil ze natuur- voeg er de in een weinig lauwe melk lijk, terecht, <lat haar kindje zijn wollen opgeloste gist bij. Maak dan in het kleertjes lang zou kunnen dragen, en dat midden een kuiltje, doe hierin de eieren, ze, niettegenstaande het herhaaldelijke maar houd één eierdooier achter. Roer wassehen, soepel en zacht zouden blij- met een houten lepel vanuit het midden ven. de eieren door een gedeelte van de bloem Ziehier, ten behoeve van dit onervaren Verwarm de overige melk en voeg deze moedertje, een doelmatige waschmetho- geleidelijk bij het verkregen deeg. Roer de voor het wollen goed. steeds vanuit 't midden, zoodat er geen Rasp of schaaf witte zeep van goede klonten kunnen ontstaan, doch een kwaliteit in een kom. Los ze op met mooi glad beslag verkregen wordt, kokend water en voer er dan koud Verwerk ten slotte de gewasschen water bij om het sopje op handwarmte krenten en rozijnen en de gesnipperde te brengen. sukade in het deeg en leg er het stukje DohSpel het wollen goed in de oplos- boter (plm. l/> ons) bovenop. Laat het sing en pers het stuk voor stuk zorg- deeg, dat met een doek wordt afgedekt, vuldig tusschen de handen, zonder ooit rijzen op een lauwe plaats tot het te wrijven. Hernieuw het sopje indien volume ongeveer dubbel zoo groot is dit noodig mocht blijken. Spoel de geworden. Druk het dan met een houten wollen kleertjes herhaaldelijk in lauw lepel in tot het weer tot zijn oorspron- water: pers er het water uit. Wollen kelijk volume is teruggebracht, voeg er goed bij het vuur drogen is natuurlijk uit het zout bij, kneed dit met de. boter dooi' den booze, omdat dit het krimpen en het deeg en doe het dan in een met boter vervilten van de wol in de hand werkt, bestreken broodvorm-. Bedek dezen met De wollen kleertjes drogen zeer vlug, een doek en laat het deeg weer op een indien er eerst, door ze in badhanddoe- heel lauw plaatsje rijzen tot plm. een ken te wikkelen, alle vocht uitgeperst vingerbreedte onder den rand van den werd. In vochtigen toestand worden de vorm. Druk liet. dan weer met een kleertjes voorzichtig op maat getrokkenhouten lepel in tot het zijn oorspron- dan platliggend te drogen gelegd. Pof- kelijken vorm weer heeft verkregen, mouwtjes gaan mooi bol drogen wan- bestrijk het met eierdooier en stuif er neer ze met proppen zijdepapier opge- wat paneermeel overheen. Zet den vorm vuld worden. vervolgens in het midden van een oven (wanneer u in een gasoven bakt, moet CORRFSPONDFNTiE lleze 1(1 minuten met vol gas zijn voor- verwarmd) en bak het brood in plm. Xej. C. den H. te Moerdijk. Onder- 40 minuten goudbruin en gaar. (Wan- staand laten wij het gevraagde recept neer in een gasoven wordt gebakken. voor krentenbrood volgen: laat men het gas nog plm. 10 minuten Voor een krentenbrood van 4 pond op „vol" branden en tempert het pas i neemt men: iy2 pond bloem, 1 af- wanneer het brood lichtgekleurd is.) i Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winlerweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 cis. voor complets. 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avoudjasjes en kiuderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door giro-storting op No. 293631; doot toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v. p. niel van 6 cent) aan hei P A T R O N E N K A N T O O R „P A N O R A". NASSAUPLEIN I HAARLEM waarbij 5 cis. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 348. Eenvoudige mantel van effen stof, 1 rij knoo- pen, revers en zakgar- neering van persianer. Benoodigde stof3 m. 1 40 cm. breed. 354. Raglanmantel van vischgraal - tweed, twee rijen knoopen, groote zakken, kraag en revers van bont. Benoodigde stof: 3 m. 140 cm. breed. 355. Mantel van effen stof, artistiek model, twee rijen knoopen, gegarneerd met astrakan. Benoodigde stof3 m. 140 cm. breed 356. Mantel van diago naal, naden van den rug versierd met stiksels, kraag en revers van loutre. Benoodigde stof3 m. a 140 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42-44-46-48 Bescherm Uw teint tegen elke weersge- Een vrouw is niet ouder dan zij er uitziet! En de vrouw, die wil behagen, weet, dat men er jong blijft uitzien door een frissche teint en een zachte, gave huid. 6 mooie, in kleuren gedrukte uit- knipkaarten van Walt Disney's Sneeuwwitje, den Prins en de 7 dwergen (totaal 32 figuren) wor den U franco toegezonden tegen inzending van 3 zwarte Palmolive bandjes en 2 postzegels van 5 cent aan Palmolive, Afdeeling 5, Post bus 635, Amsterdam, C. De teint der jeugd is een der grootste charmes van een vrouw. Pas daarom de Palmolive-schoon- heidsbehandeling toemas seer Uw gezicht, hals en schouders tweemaal daags met het overvloedig schuim van Palmolive-Zeep. Uw uiterlijk zal er bij winnen! Met toest. Walt Disney Mickey Mouse S. A olie, die de huid zacht en mooi maakt. Palmolive, de olijfolie- zeep, is om deze reden dan ook het beste natuurlijke schoon heidsmiddel, in het bijzonder voor hen die sport beoefenen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39