ZEEUWSCHE OMROEP 25 De leider van de padvinders uit Kapelle trad te Qoes in het huwelijk. De jeugdige kameraden vormden een eerepoort hij de trappen van het stadhuis. De Bijzondere Vrijwillige Landstorm te Middelburg vierde zijn 20-jarig jubileum een foto van het bestuur met in hel midden den commandant van het verband Zeeland: overste Bruins. Ret echtpaar Tolhoek te Goes vierde begin dezer week zijn gouden huwelijks feest onder groote belangstelling Mr. P. Dieleman herdacht het feit, dat hij voor veertig jaren werd ingeschreven als advocaat en procureur bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg. Den eigenlijken dag der herdenking van dit heuglijke feit was de jubilaris niet thuis, daar hij om gezondheidsredenen in het buitenland vertoefde, maar toen hij thuiskwam was zijn woonhuis in een waren bloementuin herschapen. Een der weinig overgebleven haventjes langs het Sloe onder Nieuwdorp. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat de fa. van Gend en Loos haar paarden gaat opruimen en voortaan per auto de goe deren zal bezorgen. De musschen hebben den halven rouw aangenomen. Te Middelburg kon de voorstelling, welke een vermaard gedachtenlezer zou houden, niet doorgaan wegens ge brek aan belangstelling. Wij kunnen ons voorstellen dat het publiek er niet op gesteld is te hooren wat de een van den ander denkt, maar wij snappen niet, dat de gedachten- lezer niet wist, dat de menschen er niet aan dachten om naar hem toe te komen Met ontzetting is vernomen, dat de griepbacillen met escadrons de bom vrije kazerne te Vlissingen zijn binnen gedrongen en er nu zoo geniesd wordt, dat de ontplofbare stoffen verwijderd moesten worden. Defensie moet besloten hebben, de pantsering te verviervoudigen of min stens te verdriedubbelen! De schapenhouders te Koewacht hebben van het provinciaal bestuur toezegging gekregen, dat voortaan bij de beplanting der wegen met de belan gen van dit genootschap rekening zal worden gehouden. Men gelooft dat er nu op groote schaal tot uitzaai van lamsooren zal worden overgegaan! Zoowel uit Heinkenszand als uit Lamswaarde bereikten ons berichten over koeien, die woest werden en zich tegen hnn van geen kwaad bewuste slagers keerden. Te Lamswaarde was zelfs voor de betrokkenen levensgevaar aanwezig. Na dat van scheidsrechter begint het vak van scherprechter het gevaarlijkste vak in Zeeland te worden Uit Rilland seint men ons dat de schoolkinderen een opvoering hebben gegeven van het zangspel Doornroosje. Het was niet kiesch van enkelen om met bet oog op de kaalhoofdigheid van sommige toehoorders en in verband met het stuk te gewagen van rozengeur en maneschijn. Ook te Ierseke is een geslaagde rook- wedstrijd gehouden. Het eigenaardige was wel dat een der prijzen een vulpen was. Vermoedelijk werd deze prijs uitge reikt voor 't geval, dat het geluk van den winnaar niet onbeschrijfelijk was! Uit Aardenburg ontvingen wij 't bericht, dat een ladelichter, die te Draaibrug zijn slag sloeg, met achter lating van zijn schoenen de beenen heeft genomen. Daar degene wien de schoen past hem altijd aantrekt, adviseeren wij de politie naast genoemde voorwerpen te gaan zitten! Te Aagtekerke heeft op 'n vergade ring iemand 'n gloedvol betoog gehou den over 't bewaren van aardappelen. Bij zooveel vuur zou 't passender zijn geweest om over patates frites te spreken Wij sluiten nu tot volgende week, dames en heeren! Havengezicht van Bruinisse. De visschers- scheepjes liggen grootendeels al. een heelen tijd werkeloos in de haven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23