PEPSODENT Vogels uit een nest TANDPASTA ...BEVAT IRIUM THORADIA VOOR GROOTERE REINIGENDE WERKING 26 Rosemary Lane, Warner Bros, in „Vier Dochters" Een vroolijke schitte- ling van parelwitte tanden verheldert Uw gelaat - zoodra U op kijkt - zoodra U glim lacht. Dat is de groote verrassing van IR1UM in Pepsodent. En wel op een zoo volmaakt veilige manier! Pepsodent met Irium is absoluut onscha delijk voor het teere tand glazuur. Vervolg van blz. 23 Toen hij 's avoruls tegenpver lieni aan Kugel gaan. Hij zou vluchten. Zijn tafel zat. kon hij zijn blik bijna niet vader wilde hij ten minste liet .Hier van dat geliefde oude gelaat afwenden, pijnlijkste besparen: zijn zoon als een ln deze zware uien besefte liij pas. misdadiger tusselien twee gereclits- lioeveei hij van zijn vader hield. beambten in de beklaagdenbank te zien ..Waarom eet je niet. Peter?" vroeg zitten. Deze gedachte, die hem plotse Herbert Neist, toen hij bespeurde dat ling inviel, kwam hem voor als een de jongen zijn avondmaal nauwelijks ingeving van den hemel. Nu moest het had aangeraakt. uit zijn met denken en tobben. 11ij ..Deli. ik heb vanavond heelemaal moest handelen.... geen honger, vader," antwoordde hij Kort besloten zette hij zich voorde op onverschilligen toon. tafel en schreef niet bevende vingers Zijn vader schudde het hoofd, doeli een brief, dien hij adresseerde aan den drong niet langer aan. Dien nacht bracht burgemeester. Toen hij ermee gereed Peter slapeloos door. Vroeg in den mor- was. hield hij liet in huis niet langer gen stond hij op. Maar hij kon er niet uit. Zijn onrust drong hem naar buiten, toe komen zijn kamer te verlaten. Kil- ln de lial trok hij zijn jas aan en verliet lend stond hij voor liet venster van zijn het huis. slaapkamer, nog altijd besluiteloos wat Nauwelijks had hij het tuinhek achter hij zou doen. Het viel hem niet gemakke- zich dichtgetrokken, of hij zag Ilse lijk zich vrijwillig bij de justitie aan te naderbij snellen. Ilij ried terstond, dat melden. Hij dacht aan zijn vader en zij hein opgewacht had. liet meisje stelde zich voor hoeveel leed het hem bleef voor hem staan met haar armen zou doen, als hij zijn jongsten zoon in de beklaagdenbank zag zitten Herbert Xeist werd ongerust, toen Tuben a 25, 50 en 80 ets. De is voordeeliger. slap langs haar zijden. Haar gezicht was zonder kleur en haar oogen rood omrand. Zij liad den eersten nacht in hij Peter niet zag verschijnen. Hij kwam haar leven achter zich, dien zij wakend naar boven en Peter schrok, toen hij had doorgebracht zijn voetstappen hoorde. Wist hij mis- ..Waar ga je heen, Peter?" vroeg zij scliien al iets? Had baas Kugel met hem met een blik vol angst en zorg. gesproken, of had Ilse liet geheim niet kunnen bewaren ..Moet je niet naar school, Peter?" vroeg Herbert Neist, terwijl hij binnen trad. Hij keek strak naar den grond. .,11; moet een boodschap gaan doen. Ilse..." Peter." smeekte het meisje innig, „beloof me één ding voor je gaat. Bega geen ongeluk aan jezelf, want dat zou Een zucht van verlichting ontsnapte het verschrikkelijkste van alles zijn!" hem. „Neen, vader." Peter schudde het hoofd. „Neen, „Ben je ziek?" daar denk ik niet aan. Dat heb ik „Ja, ik voel me ziek, vader!" gisteren reeds uit mijn hoofd gezet. Ik „Wat mankeert je dan, mijn jongen?" wil mij niet aan een tweede misdaad „Ik ik heb een afschuwelijke schuldig maken. En ik zou het immers hoofdpijn," antwoordde hij onzeker, ook niet durven alleen ter wille van Hij sprak geen onwaarheid, want na vader reeds niet. Ik heb baas Kugel zooveel doorwaakte en doorstreden beloofd, dat ik geen slappeling zou nachten had hij een gevoel in zijn hoofd, zijn." of zijn hersens geschroeid werden. „Dan is het goed," zei het meisje Herbert Neist keek zijn zoon bezorgd opgelucht. „Meld je maar aan, Peter," aan. „Het zal griep zijn, Peter. Het is vervolgde zij dringend. „Zoo erg zwaar aan je gezicht wel te zien, dat je niet zullen ze het je niet aanrekenen." goed bent. De griep heerscht weer erg in Hij keek haar aan en het kwam hem de streek. Je moest maar naar bed voor, dat het meisje plotseling veel ouder was geworden. „Ja, er zal niets anders opzitten." gaf hij toonloos toe. „Heb je het al aan gaan. „Daar voel ik het nog veel erger, vader." „Welnu, ga dan ten minste beneden bij de kachel zitten. Barbel zal wel iets warms voor je klaarmaken. Zal ik den dokter voor je laten roepen?" „Weineen, dat is heelemaal niet je moeder verteld?" „Neen. en ik zal het niet doen ook. Ik kón vandaag niet naar school gaan - ik moest je nog eens spreken, Peter!" Hij liep eenige passen door, maar bleef noodig; het zal wel weer overgaan," toen weer staan. „Ilse." hernam ntwoordde Peter hoofdschuddend. Herbert Neist wendde zich schouder ophalend naar de deur. „De drommel moeilijk, „je hebt zoo dikwijls voor mijn broers gebeden, als zij naar het front vertrokken. Ik ga wel niet naar het mag weten, wat er met je aan de hand front, maar zou je voor mij ook willen is!" bromde hij. „Ik heb allang be- bidden? God weet, dat ik het meer speurd, dat er iets niet met je in orde noodig zal hebben dan een van de is." anderen." Peter zweeg en staarde met zijn Het meisje begon zachtjes te snikken, handen in zijn zakken door het venster. „Peter. Peter, waarom heb je dat toch De deur ging dicht en opnieuw was gedaan?" hij alleen met zijn angstige en verwarde „Stil vraag me niets meer," gedachten. smeekte hij. „Vragen kan me niet meer redden. Ik heb mezelf reeds genoeg Rusteloos liep hij een kwartier lang gekw eld met vragen. Ik moet nu gaan - de kamer op en neer. Barbel, de oude tot weerziens, Ilse!" huishoudster, die alle lief en leed met Vastberaden liep hij door, maar het de familie had gedeeld, bracht hem een meisje kon niet van hem scheiden, kop gloeiende thee, waarin zij een huis- Zij liep hem na en hield hem staande, middeltje tegen de griep had gemengd. „Wacht nog even, Peter," bad zij De dronk verwarmde hem op een wel- snikkend. dadige wijze en deed ook de koude Maar Peter schudde zijn hoofd. Hij rillingen ophouden, die langs zijn rug moest er een eind aan maken en zich liepen. met hardheid wapenen, anders zou hij Toen kwam hij eindelijk tot een be- zwak worden. „Doe niet zoo dwaas, sluit. In de duisternis, die hem omgaf Ilse," zei hij vermoeid. „De mensehen en waaruit hij geen uitweg wist te loopen naar ons om te kijken." vinden, drong plotseling een straaltje Ilij begon eensklaps bitter te lachen licht. Neen, hij zou niet naar baas en vervolgde: „.Ta, hef is een ander De Wereldvermaarde Schoonheidspreparaten Tho-Radia danken hun grooten roep aan de wel dadige werking op de huid. Die te bevorderen was de taak welke de be- roemdeFranschegeleer- den zich stelden en daar op waren de voorschrif ten van Dr. Alfred Curie gebaseerd. Tho-Radia is nu ook in Neder land verkrijgbaar. Het is in het belang van Uw gezondheid, deze bijzondere wetenschap pelijke schoonheidsmethode eens toe te passen. Dames, die Tho-Radia eenmaal gebruikt hebben, zijn verbaasd zóóveel als hun uiterlijk aan Irischheid gewonnen heeft en zóó welda dig als Tho-Radia op de huid en de weefsels inwerkt. „,,n Tho-Radia ImPorl: I) ZEVEN I i straatc8f-VBSarlnT>' l°<vbe W: MONSTERS, n.l tinten Poeder, j-^P" 1 1 tube Cold Cream. 3 tinten Bro. penstilt en veïmeWen' Aan kan slechts één pakket ge-1 zonden worden. Wetenschappelijke Schoonheidsmethode. Crème 35 ct., 95 ct 1.45. Poeder in 9 tinten 40 ct., 1.25. Lippenstift 1.65 enz. Hoofdpijnen kunnen verschillende oorzaken hebben. Spalttabletten zijn van moderne samenstelling en be vatten naast de gebruikelijke werk zame bestanddeelen phenylglycol- zure benzylester. Dit is het eerste praeparaat, dat ook de spastische oor zaken doeltreffend bestrijdt. Wacht niet tot U erge hoofdpijn hebt! Zoodra U dat zware gevoel, die lichte dofheid bemerkt, neemt dan een Spalttablet. U zult dadelijk be merken, hoe de druk vermindert, de pijn verdwijnt. Werkelijk, U moet eens Spalttabletten probeeren. Bij iedere verpakking van 20 stuks Spalttabletten ontvangt U een plat doosje, dat in het kleinste taschje gemakkelijk een plaats vindt. Prijs: 10 stuks f 0.50, 20 stuks f0.90. Bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. HoofddepótDr. H. Nanning, Den Haag, Korte Poten 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24