yziïermaM?s Wie verstandig is,naait met daar. elastisch is,sterk en kleurecht. is de veste. HUlSJAPONNETjES Hen leoordeelt U 39 LET U OP HET HANDELSMERKSCHAAKBORD. HET WASSCHEN VAN FLUWEEL Ja zeker, fluweel kan ook gewasschen worden, alhoewel deze stof over het algemeen den naam heeft niet waseh- baar te zijn. Natuurlijk raden wij niet aan de fijnere fluweelsoorten, zooals o. a. velours-panne, -chiffon of zijden fluweel zelf te behandelen. Er zijn echter nog honderd andere soorten fluweel, en aangezien een blik in de nieuwe collectie ons getoond heeft dat liet fluweel nog immer de gunst van de elegante vrouw geniet, denken wij dat de volgende waschmethode op een ge schikt oogenblik komt, om de dames die graag hun kleeren zelf wasschen met deze mooie stoffen te verzoenen. De fluweelen jurk wordt eerst zorg vuldig nagezien en eventueele vlekken worden met een witten rijgdraad ge merkt, zoodat men deze bij het wasschen een speciale beurt kan geven. Maak een koud sopje van zeepvlokken en haal daarin de jurk heen en weer; vooral bij fluweel is wrijven steeds uit den booze. Op de vlekken strooit men een weinig zeepvlokken en wrijft er zachtjes over met de vlakke hand. Spoel vervol gens herhaaldelijk en hang de jurk nat over een kleerhanger. Strijk het fluweel glad met een schoonen doek. Wanneer de jurk trog amper vochtig is beproeft ge, op een hoekje dat bij het dragen onzichtbaar is, of de stol het gewone strijken, natuurlijk avé rechts, verdraagt. Is dit niet het geval haal dan zorgvuldig de jurk over eei matig warm ijzer, dat iemand voor u ophoudt. Voor zekere fluweelsoorten i- liet uitstooxnen boven waterdamp echter verkieslijk. Hang ten slotte de jurk in een warm vertrek tot ze volkomen droog is. RECEPT VOOR WINTERSCHOTEL 1 middelmatig groote witte- of sa- voyekool, 1 y2 kg. aardappelen, 250 gram gemalen kaas, 40 gram (2 af ge streken eetlepels) boter of vet, wat zout. misschien wat nootmuskaat of wat peper. Zet de fijngesnipperde kool op met een bodempje kokend water en wat zout; breng ze aan de kook, leg er de aardappelen op en laat beide samen gaar worden (ongeveer y2 uur). Onder zoek nu en dan of er nog voldoende water op den bodem is, vul het anders wat bij. Stamp de kool met de aardappelen door elkaar, roer er de boter (of het vet) en de gemalen kaas door, laat het ge recht nog even door en door heet worden I en maak het desverkiezend op smaak af met wat nootmuskaat of wat peper. I ■yau alle ln deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Wlnterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets, voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 30 ets. voor rokken, blonses, kleine i avondjasjes en klnderkleedlng. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnnmmer. I Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door giro-storting op No. 293631 j door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan bet I PATRON ENKANTOOR „PAN OR A" NASSAU PREI NI, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. i 454. Japon van crêpe de laine, hoog gesloten, plissé- voorpanden, gegarneerd met een bies met knoopen. Benoodigde stof: 3 m. 1 40cm. breed 455. Japon van geruite stof, groote kraag, 3nge mouwen, figuurbiezen op taille en rok. Benoodigde stof3 m. 140 cm. breed. Hos. 4co-4o4-465 verkrijgbaar in de maten 40-42-44-46. Nos. 468-469 verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48. 453. Japon van twee kleuren stof, gladde taille ge garneerd met de stof van den rok. Benoodigde stof: voor taille 1.75 m. 96 cm. breed; voor rok: 2 m. 96 cm. breed. 468. Japon van wollen geor gette met licht vest, voor pand en rok met ruimte, lange mouw. Benoodigde stof3 m. 1 40 cm. breed. 469. Japon van wollen geor gette, hals met kraag en strik, voorpand met ruimte, voorbaan van den rok met gestikte plooitjes. Benoodigde stof3 m. 1 40 cm. breed. Elke vrouw heeft wel even tijd om haar teint te verzorgen, waar door zij haar uiterlijk verfraait en verjongt. Het is hierbij van het grootste belang, een crème te kiezen, die haar huid zacht en mat maakt. Daarom kiest elke moderne vrouw, die er bekoorlijk wil uit zien, Vinolia Vanishing Cream voor haar dagelijkse gelaatsverzoi- ging. Deze zachte gelaats-crême is door haar speciale bestanddelen en extra fijne emulgering de ideale schoonheids-crème. Gebruik ge regeld Vinolia Vanishing Cream en Uw aantrekkelijke teint is ge waarborgd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 37