föv-'Vi - '18^ m- J 2E m z r -****- De Qaviotaem zeilschip, onderhoudt een maandelijk- schen dienst tussehm Valparaiso en Juan Fernandez. Een praehistórische muur op Juan Fer nandez, die nog na eeuwen is blijven staan. van de Ohileensche kust en de heeren op de brug waren het weer lang niet met elkaar eens. Zij voe ren juist langs een eiland en Alexander riep in woede uit: „Ik heb genoeg van jullie. Zet me maar af op dat eiland, dan heb ik geen last meer van je." Tot zijn grooten schrik hield IttLtripier hem aan z'n woord en hij werd met zijn bagage op het strand neergezet. Voor de boot goed en wel vertrokken was, had hij ver- moedelijk spijt van zijn woorden, maar het was te laat, hij moest nu maar zien hoe hij zijn leven zoo goed mogelijk kon rekken, want de kans, dat een schip Een eenzame bewoner van het Fobinson-eiland, die niet uitkijkt naar schepen. De JRobinsongrot op Juan Fernandez of Mas a Tierra, waar volgens het verhaal Selkirk woond heeft. binnen afzienbaren tijd langs het eiland zou komen en hem op zou pikken, was zoo gering, dat hij daar geen rekening mee mocht houden. Gelukkig was het eiland buitenge woon rijk in plantengroei en zoo was hij in staat een tijdlang van vruchten te leven, die in massa aan de hoornen groeiden. Bovendien waren er wilde geiten en Alexander werd zoo'n goed jager, dat hij deze vlugge dieren ten slotte met de hand wist te vangen. En het avontuur liep nog goed af ook, want na vier jaar en vier maanden werd Selkirk door een Engelsch schip, de Duke, ontdekt en naar zijn vaderland teruggebracht, waar hij later luitenant op de vloot werd. Of Alexander nu werkelijk stuurman was of slechts gewoon matroos en of hij „vrijwillig" aan land ging of voor straf daarheen werd getrans porteerd is niet zeker, maar het van Alexander Set maanden lang om te zien of er een schip in Ast zicht kwam (foto rechts). 7; V' >V

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 5