ZEEUWSCHE OMROEP 25 De Yerseksche jeugdige Toorteelvereeniging „Kunstvrienden" gaf vorige week de première van haar cabaretrevue „Muziek moet 't zijn". De medewerkenden in het slottafereel. De snel groeiende gemeente Souburg, waar reeds een nieuw raadhuis in aanbouw is, beleeft op het oude raadhuisje een heele drukte van huwende paartjes, waarvoor veel belangstelling bestaat. Bruid en bruidegom en de bruiloftsgasten maken gebruik van auto's, die ook hier de traditioneele rijtuigen vervangen. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten in welken vorm ook is geoorloofd. Onze correspondent te Goes schrijft ons, dat uit het oogpunt van zuinigheid de nieuwgebouwde vaste brug over de Kade zonder eenig feestelijk vertoon voor het verkeer is opengesteld. Verschillende burgers maken nu uit protest geen gebruik van de aanwinst. Zoolang B. en W. niet royaal over de brug komen, vertikken zij het ook! Uit Terneuzen komen betere berich ten. Daar is onder ontzaglijke belang stelling het schuil- en broedholc voor de eenden van „Mooi Terneuzen" te water gelaten. De manoeuvre verliep uitstekend en van de hydraulische persen behoefde allerminst gebruik te worden gemaakt. Gezien dezen vlotten stapelloop, die Vlissingen geheel in de schaduw zet, durven optimisten reeds hopen op een werfje en scheepsbouworders. Uit Arnemuiden bericht men ons vele interessante bijzonderheden over de eerste jaarbijeenkomst van de ge mengde zangvereeniging. De aanwezi gen werden vergast op voordrachten, leuke films, bloemenaanbieding, vlag- genhulde en een kopje chocola. Ieder een genoot, waarmee meteen weerlegd is, dat men te Arnemuiden niet van zingen en gezangen zou houden. De fokvereeniging E.M.M. te West- kapelle, tellende 125 leden met 240 geiten, heeft een vergadering met een eenigszins bewogen karakter gehouden. Dank zij de gelukkige omstandigheid, dat men de geiten thuis gehouden had is er niemand op de hoorns genomen, 't Genootschap tot practische taalstudie heeft inlichtingen ingewonnen, omdat het denkt den oorsprong van het woord sik-keneurig achterhaald te hebben. Uit Wemeldinge seint men ons, dat van een vaartuig de deklast, bestaande uit geperst stroo, afgleed en de knecht tegelijkertijd het water in tuimelde. Daar de man zich aan een pak stroo vastklemde, wist hij zich te redden. Menig drenkeling moet het slechts met één stroohalm doen! Te Vlissingen is de politie de vorige week zeer geplaagd geworden door een vreemden kok en 'n dito kokkin, die beiden zeer lastig waren. Omdat volgens het spreekwoord de boter op te sporen is wanneer kok eh keukenmeid kijven, is de zuivelcentrale volop in actie. Wij sluiten tot de volgende week. dames en heeren! De afdeeling Vlissingen van den Oentralen Bond van Transport arbeiders vierde haar 25-jarig jubi leum. Het bestuur in de bloemetjes. In Terneuzen vond vorige week onder groote belangstelling op de Westelijke Vestinggracht de tewaterlating plaats van een der drijvende schuil- en broedhokken voor het vogel park van de vereeniging Mooi Terneuzen"Het schuil en broedhok in zijn element. De heer D. Boskes, oud Goesenaar, opende aldaar in den kunsthandel Sturm een tentoonstelling van zijn Zeeuwsche schilderwerken. De hoogedelgestrenge heer A. v. d. Wart, lid van Gedeputeerde Staten, opende deze tentoonstelling met een inleidend woord. Hieronder: De heer v. d. Wart in gesprek met den schilder op de tentoonstelling. Hechts: Reproductie van een der tentoongestelde Zeeuwsche wer ken. Gezicht op den Scheldedijk onder BorsseDn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25