Terci Steradent Vogels uit één nest NUBLOND NUBRUIN o ii m e gratis ongera u e iner zekering Potten en U.90 Tuben 0.35 en 0.60 Vervolg van blz. 23 beschermt Uw teint en maakt bij regelmatige toepassing Uw huid jeugdiger en soepeler. Haar fijn parfum van "4711 Eau de Cologne is nimmer storend, doch harmonieerend met den geur van elk poeder. .60 i.— en 1.75 Gezichtswater is onontbeerlijk om Uw huid grondig te reinigen, waardoor U ongerechtigheden en puist jes voorkomt. Neem "4711" Cold Cream voor den nacht. Het jeugdige vuur verdween weer uit de oogen van Herbert Neist en bet ver grijsde hoofd zonk op zijn borst. Er was slechts één man, die hem zou kunnen helpen: zijn broer, de lompenmillion- nair. Maar die leefde slechts voor zijn ossen. George ging zijn weg met zijn beschermelingen, alsof de tijd en de vooruitgang een halve eeuw geleden stil waren blijven staan. Nóg spottender was zijn glimlach geworden, als hij tegen zijn ossen zei: ,,Ga alsjeblief een beetje naar rechts, lieve dieren." En nóg smalender liet hij zich uit over de nieuwe menschen in den niéuwen tijd. Neen, zijn broer kon hij niet om hulp j vragen. Niet alleen was het contrast tusschen hen te groot om het te kunnen overbruggen, maar er was nog iets anders, dat hem van zoo'n stap weer hield. Sinds dertig jaren hadden zij elkander niet gesproken en hoe kon hij bij hem dus om geld aan komen klop pen? Het was niet de eenige tegenslag, die Herbert Neist van zijn rust beroofde. Nieuwe zorgen haarde hem de val van de mark. De mark was onberekenbaar geworden als een verwelkt blad in den wind zij dreef stuurloos op een zee vau speculatie en was het speelgoed van den nieuweren tijd geworden. Het wei nige, dat nog van zijn vermogen was overgebleven, was weldra waardeloos geworden. Hij moest zijn machines verkoopen om te kunnen leven en vaak kon Barbel niets anders dan wat aard appelen en groenten uit zijn eigen moes tuin op tafel brengen. Intusschen was Ernst uit het zieken huis ontslagen. Hij had een klein pensioentje, waar hij echter eens per week nauwelijks een brood voor kon koopen. Een half jaar lang hing hij verveeld hl huis roud, zonder dat zijn handen iets te doen konden vinden. Toen verraste hij zijn vader op zekeren dag met de mededeehng, dat hij Duitsch- land wilde verlaten. „Emigreeren?" vroeg Herhert Neist verschrikt. Dat was een vreemd begrip voor hem, want hij kon zich niet herin neren, dat ooit iemand van zijn geslacht zijn fortuin buitenslands had gezocht. r,Welja, waarom niet, vader?" zei Ernst. „Hier is toch niets meer voor me te doen." „En waar wou je heengaan?" Coklcnam „Naar Canada, vader." Toen vertelde hij, dat hij in het Fransche lazaret kennis had gemaakt met een Canadees, met wien hij vriend schap had gesloten. Na hun scheiding waren zij geregeld met elkander blijven correspondeeren en kortgeleden had hij zijn vriend bericht hoe troosteloos zijn vooruitzichten in Duitschland wa ren. „Nu kreeg ik vanmorgen een brief, waarin hij me verzoekt naar Canada over te komen," vervolgde Ernst. „Hij heeft er een biljet voor den overtocht bijgesloten en hij is bereid den borg tocht. voor me te betalen, dion de emigra tieautoriteiten eischen. Een betrekking heeft hij ook al voor me." Herbert Neist streek met een moe gebaar over zijn grijze haren. Moest hij Ernst nu toch nog verliozenA „Wacht nog eens even af, mijn jon gen," verzocht hij hem. „Ik wil nog één poging doen om geld los te krijgen voor mijn zuurstof fabriek. Ik heb een goeden kennis, dien ik nog niet eerder iu den arm heb genomen. Heeft hij ooren naar mijn voorstel, dan heb ik genoeg voor je te doen. Er zit voor jou ook een mooi be- staau in de zaak, evenals voor Karei in de toekomst...." Ernst stemde toe, maar hij wist voor uit, dat het wachten nutteloos zou zijn. De feiten stelden hem iu het gelijk. Bij zijn laatsten vriend kreeg Herhert Neist zekerheid, dat hij afgedaan had in zaken. Men had geen vertrouwen meer in hem en beschouwde hem zoo'n beetje als een zieke. Die ontdekking vervulde hem met bitterheid en pijn. Maar er wachtte hem iets, dat hem nog veel bitterder zou stemmen. Op zekeren dag vernam hij, dat zijn huurman Krauert het water- recht van den Sieg had gekocht. Krauert liet een kanaal graven met een aanzienlijk verval en verkreeg daardoor op ingenieuze wijze waterkracht. Aan dat kanaal werd gegraven en gebouwd en weldra verrezen er hooge muren. Toen verschenen er monteurs, vrachtwagens brachten machines en leidingen aan en wekenlang heerschte daarbinnen groote bedrijvigheid. Herhert Neist brandde van nieuws gierigheid. Wat was Krauert daar bezig te bouwen Hij had het gevoel dat hij een kaak- Wij keerden te zamen met onze zusterbladen sinds onze laatste opgave op grond van onze gratis ongevallenverzekering de volgende bedragen uit: J. J. Versteeg, Oostvest 50 rood, Haarlemf 25. B. J. Timmer, Hoofdstraat 481, Ter Apel25. Wed. Biesheuvel, Wilhelminakade, Maastricht500. Wed. Bos, Meentweg 49, Blaricum600.' Erfgenamen Evers, Bovenstraat 98, Postholt250. Wed. de Bruin, Exportstraat 9, Boxmeer1500. L. L. Guns, Kom 27, Bundel25. A. Verhagen, Schulpweg 119, Botterdam25. Jacob van. Beek, Vredestraat 10, Venlo25. Mej. W. Stok, Coiognystraat 93, Delft25. E. Offenberg, Bosch en Duinlaan 10, Bloemendaal 26.— Wed. Bongaerts, Korte Baarberg 3, Meerssen500. F. J. Steens, Groenstraat 60, Oost-Waubach12.50 L. W. Ummels, Hoofdstraat 85, Ambij 25. A. Buchner, Mauritsweg 59, Stein12.50 J. A. de Kosten, Couwenestraat 59, Goes25.— C. van Vugt, Kerkstraat 30, Zevenbergen25. Benjamin van Gent, Zuidkade 30, Waddinxveen25.- T 2^650- Vorig totaal bedrag 391 586- Totaal 394-236. NU'BLOND maaktev* fmijn DONKERBLOND haar lichter - Nu is het prachtig! Lichtblonde meisjes zijn 47 °/o aantrekkelijker dan donkere blondines. Wanneer Uw lichtblond haar donkerder is ge worden, verliest U die betooverende bekoring, die U op Uw omgeving zoudt kunnen uitoefenen. Scherpe bleekmiddelen zuilen U niet helpen. Alleen NU-BLOND (het vroegere Nurblond) kan Uw haar die van nature lichtblonde tint hergeven en Uw haar doen glanzen zonder kleurstoffen of schadelijke bleekmiddelen. Het bevat „ViteF" (de wonderbaarlijke haar-vitamine) die roos en haar uitval voorkomt en Uw haar weer nieuwe levens kracht geeft. VOOR BLONDINES VOOR BRUNETTES NU-BRUIN deed ,mijn DONKER HAAR, glanzen met duizen den lichtreflexen Werkelijk mooi donker haar is onweerstaanbaar. BRUNETTES! Hier is een shampoo die wonderen verricht als geen andere die U ooit tevoren heeft geprobeerd. Reeds na de allereerste wassching zal Uw haar glanzen met een schittering van duizenden lichtreflexen. Ook NU-BRUIN bevat het wonderbaarlijke „ViteF". Deze haar-vitamine geeft Uw haar nieuwe levenskracht maakt het gezond. Uw kunstgebit is een deel van Uw persoonlijkheid. Terwille van Uzelf, moet het dus in goede conditie blyven, rein en zindelyk zijn en zoo natuur- lyk inogelyk. Steradent is voor het dagelijksch onderhoud van Uw kunst gebit onmisbaar. Terwyl U slaapt, reinigt Steradent Uw kunstgebit en maakt het zoo frisch als de morgen. Aanbevolen door duizenden tandartsen In bussen van 50 en 90 cent by apothekers en drogisten. Proefbusje gratis op aanvraag aan N.V. Handelmij. Reckitts Pharm. afd., De Bilt. GEB1TBAK1E. Het sierlijke matglazen Steradent-gebitbakje met plaats voor onder- en bovengebit, is verkrijgbaar a 50 ct. bij apo thekers en drogisten of wordt U na storting van 50 cent op oost- rekening 118638 van N.V. Han delmij. Reckitts, Pharm. Afd., De Bilt, franco toegezonden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26