KALZAN V""--- IS pond afviel 32 IK VOELDE ME PRECIES ZOO ONGELUKKIG ALS JU TOTDAT IK „Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen las ik, dat BonKora wèl verschil zou brengen. En in* derdaad.In de eerste 5 weken nam ik 18 pond af. Ik had nog meer kunnen afnemen, maar vond 3l/a pond per week ges noeg en nam daarom slechts een kleine dosis in. Terwijl ik eerst slap en vermoeid was ben ik nu heerlijk fit en zie er boven: dien jaren jonger uit." Dit getuigen allen, die het verstan dige besluit namen deze veilige, snelle, onschadelijke, prettige vermage ringsmethode in vloeibaren vorm toe te passen. Geen dieet, maar smake lijke maaltijden, zooals inde brochure bij elke flesch BonKora wordt aan geraden. Het is een feit, dat deze kuur Uw gezondheid opbouwt, ter wijl Uw dikte op de snelste wijze vermindert. Blijf daarom niet langer „te dik". Begin nu meteen met BonKora, de nieuwe, snelle en prettige vermage ringskuur, in vloeibaren vorm. Let op de verbazingwekkende resultaten. Verkrijgbaar bij Apothekers en er kende Drogisten a f 2.25 per Oacon. is Uw gelaat, wanneer het jong en stralend de wereld tegenlacht. Ver hoog de schoonheid van wangen en lippen door Khasana Rouge en Lip penstift. Beide zorgen voor een jeug dig en gezond uiterlijkze zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete kleur: Superb, voor een levendige kleur: corail of car- min, voor een zongebruinde teint: Khasana-Soleil. 3*-'- SaMr-"-.-. - Oesicht op Rangoonwaar zich de beroemde Shunt Dagou-pagode bevindt, liet Mekka der Boeddhisten. Fl. 1.25, -.75, -.35 g GeneraalvertegenwoordigingJ. WINKEt JZN., Den Haag, Merwedestraat 47 dat we wat schaduw voor heil mee brengen: zij gaan meteen onder de vleugels liggen. 40 graden Celsius in het restaurant van de vlieghaven. Elk van de drie kellners met tulhand, witte jas en sjerp om het middel r ziet er als een afgezette n.aharadja uit, die nu zijn kleeren uit betere dagen afdraagt. Het is niet moeilijk zich voor te stellen, dat ze een geweeirin hun handen dragen in plaats van ijswaterkaraf. IJswater helpt overigens geen steek men kan er niet in baden. En in den Ganges, vlak bij? Zelfs als we tijd hadden: dat liever niet! Uit de lucht zien we de rivier nog eens. Hier, waar zij de Jumna opneemt, is zij doel en wijdingsplaats voor 2300 kasten van het Hindoerijk. Hier staan hun tenten aan den oever, komen fana tiekelingen op hun knieën aangekro pen, met- hun lichamen den weg metend. Zij hebben dringend een bad noodig. Zij wasschen hun lijf in de rivier en tegelijkertijd huu ziel. En als men hun hoofd scheert, weten zij ieder haar beteekent duizend jaar in het paradijs. Maar ook de kaal- hoofdigen kunnen op een lang leven na den dood rekenen. En dan vliegen we weer over hun armoedig aardscli bestaan. Geen won der, dat ze het slechts als een gedwon gen etappe op den weg naar het betere hiernamaals beschouwen en als men de hitte in aanmerking wil nemen als een soort vagevuur. Dikwijls staan de hutten samengeperst op een ronde plek in de vlakte, van onze hoogte af bekeken zien deze dorpen er uit als ronde, bruine koeken, die de zon op een reusachtige ovenplaat gebakken heeft. De vijvertjes bij de huizen, waarin het laatste water verdampt is en de bodem zichtbaar wordt, zijn blauw of smaragdgroen, dikwijls steenrood als kleurvlekken op een palet. In deze dagen wacht Indië op den moesson. De natte voorboden vertoonen zich al in Bengalen en tooveren lentegroen op het verdorde zomerland. Nu krijgt het eenzaam paar rails beneden ons gezelschap, nieuwe sporen komen er bij en er ontstaat een geheel spoorwegnet. Sneller en sneller rijden de treinen, maar dat lijkt maar zoo, 1 omdat wij van een hoogte van 4000 meter, waar alle aardsche snelheid traag wordt, afdalen. Aan den rand 1 van de rijstvelden, midden tusschen palmen en bamboe wordt de tropische wereld plotseling Europeesch en heet dan Calcutta. In het gebouw van de Bengal Flying Club gaan we eten en als we terugkomen, hebben we er twee passa giers bijgekregen: een echtpaar op leeftijd, dat met ons naar Rangoon vliegt. Weldra stijgt de Edelvalk boven de Golf van Bengalen. Witte wolleen ont staan plotseling uit het niets en worden grooter en grooter. Zij zweven met ons op dezelfde hoogte als geweldige sneeuwballen zonder gewicht. Dikwijls vliegt de groote vogel er over heen. dikwijls duikt hij er elegant onderdoor. Dan worden deze prachtige hemel lichamen midden in den zonneschijn inktzwart en daar, waar plotseling de kust weer uit zee is opgerezen, striemt de eerste regenbui op de baaien neer. We zien hoe bruine punten op het strand naar de hutten vluchten: Bir- maansche jongens waarschijnlijk, die gauw de pas gevangen reuzenschild- padden op hun rug wentelen en dan beschutting zoeken. Want nu is de moesson er eindelijk! Kostbaar water "VJfc/ij hebben hem bij zijn opmarsch, die in Afrika begonnen is, be reikt; het zal weer een triomftocht worden, zooals geen vorst ter wereld dien ooit gehouden heeft. Hij schenkt den versmachtenden millioenenvolken van Indië water, en water is hier kost baarder dan bloed en wijn. Vlak boven den Irawadi ontlaadt zich een geweldig onweer. Ook hier boven flikkert het onheilspellend. Met gefronste wenkbrauwen kijken de pas ingestapte echtelieden elkaar aan zij zijn bang, dat ze op hun ouden dag nog als bliksemafleiders zullen moeten dienen. Rondom de gouden Shwe Dagon-pagode van Rangoon, die aan den horizon opduikt, slaat de eene straal na den anderen neer. Alsof de elementen met vuurpijlen op den toren mikten en kwaad worden, dat ze hem niet kunnen raken. Of we hier kunnen landen! Overal meren, plassen; als de scherven van een enorme ruit, die gebroken is, blinken ze naar ons op. Een kwartier lang trekken we lange bogen. In een hoek van het groote landingsterrein, waar de furiën net weggetrokken zijn, zetten we de wielen neer. Het slijk spat en spettert. Mannen met kleurige paraplu's komen aanwaden: „En nu gauw in den autobus." Douane en pascon- tróle? Niet noodig. Birma is nog Britsch-Indië en dat kent onze passen al. De zware wagen zwaait in de natte sporen en moet langzaam rijden. Maar hij gaat toch nog sneller dan de pony- wagens, waarin aardige Birman- schen kletsnat en lachend dicht tegen elkaar gedrukt zitten, omdat op het oogenblik elk rijtuig bezet is. En zoo nu en dan lijkt het, of de jonge Boed dhistische monniken in hun gele pijen in badpak loopen, zoo kleeft de door weekte stof op het lichaam. Vervolg op blz, 35 AAROM HUIL JIJ? Last van je tanden Raar is dat. Ik heb er nog nooit wat van gevoeld. Dat komt van de Kalzan, zegt moeder. En alle menschen knijpen me in mijn armen en beenen en dan zeggen ze. dat ik zoo Hink ben voor mijn leeftijd. Heb jij nooit hongeï Nou - ik wel! Dat is de eenige reden waarom ik wel eens huil. Als ik jou was vroeg ik ook om Kalzan. Je wordt er gauw groot en sterk van. VERSTERK HET LICHAAM MET Het kalkhoudende versterkings preparaat in tablet- en poedervorm

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32