fOLIJFOLIE het Jleéie -ikwt Uut SchoonheidI VOOR WANDELINGEN IN HET VOORJAAR TWEE RECEPTEN I- 1 Van alle In deze rubriek afgebeelde ge nummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde". zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rok ken, blouses, kleine avondjasjes en kin- derkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezor ger; door giro-storting op No. 293631; door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „P A N O RA" NASSAUPLEIN1 - HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd Is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 383. Japon van effen stof, ingezet vest met aangeknipte revers, voorpanden gegarneerd met stiksels, lange mouw. Benoodigde stof 3 m. 140 cm. breed. 384. Mantel van effen stof, bontrevers, in gezet pand, 2 rijen knoopen, in de taille een ceintuur. Benoodigde stof3 m. 1 40 cm. breed. 385. Japon van effen stof, lange mouw, zakken op het voorpandrokvoorbaan met plooien, in de taille bevindt zich een ceintuur. Benoodigde stof3 m. 1 40 cm breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46 Compote van gedroogde vruchten (4 pers.). 40G gr. gemengde gedroogde vruch ten, s '4 liter water, citroenschil, 60 gr. suiker, desverkiezend wat aardappel meel. Wasch de vruchten in warm water goed af en zet ze vervolgens een nacht te weeken in de aangegeven hoeveelheid water. Breng ze den volgenden dag aan de kook met het weekwater en het citroenschilletje en laat ze ongeveer Y2 uur koken. Voeg dan de suiker toe en laat deze oplossen. Bind daarna, als het noodig mocht zijn, het vocht met aard appelmeel, dat met koud water is aan gemaakt. Broodschotel met kaneel (4 pers.). 8 sneetjes oud wittebrood, y2 liter melk, 1 ei, 50 gr. suiker, 1 theelepel kaneel, boter. Zet de melk op, brokkel het brood er in en laat de pap roerende doorkoken tot alle klontjes verdwenen zijn. Roer den eierdooier met de suiker en de kaneel en voeg dit mengsel bij de pap. Klop het eiwit stijf en schep het door de massa. Doe de pap over in een vuur vast schoteltje, strooi er een mengsel over van kaneel en suiker en leg er hier en daar een klontje boter op. Presenteer het schoteltje warm. CORRESPON DENTIE Mevr. E. M. te Maastricht. Wij ver- onderstellen dat u de lijmvlekken kunt verwijderen door den hoed af te wrijven met een doekje met azijn. Het is echter moeilijk voor ons om van zoo ver de soort lijm te beoordeelen. Mej. J. H. te Amsterdam. Tot onze spijt kunnen wij u geen adres opgeven. Wij veronderstellen dat de wasch geel kleurt door de zeep, die er nog in achter gebleven is. Wij raden u daarom aan het goed na het wasschen ruim te spoe len tot het water geheel helder is. Mej. v. D. te Oss. De waterspatten op de eikenhouten kast schuurt u met licht schuurpapier af. Er blijft dan een lichte vlek over. Deze belegt u met een mengsel van bruin oker en bruine was. Ka een paar uur wrijft u bet meubel op de gewone wijze uit. Het is mogelijk dat u het werkje een paar maal moet herhalen voor de vlekken geheel ver dwenen zijn. Mevr. G. 8. te Venlo. De schapenvacht wrijft u af met een papje van magnesia en tetra. Na het drogen wrijft u het over tollige poeder weg, zoodat de vacht niet wit afgeeft. Mej. O. H. te Monnikendam. De Vet vlek in de jurk wrijft u af met 'n doekje, liefst van dezelfde stof als de jurk, en benzine. Denkt u er echter wel om niet te veel benzine te gebruiken, daar er dan kringen in het goed achterblijven. U kunt de jurk rustig strijken, het pa troon is er in geweven en verdwijnt met strijken niet. TRACTEER UW VISITE EENS Als we gasten hebben bij den brood maaltijd, willen we hun graag 'n sma kelijk warm hapje voorzetten. Daarom volgt hier een nieuw recept, dat u helpen kan aan de gewenschte afwis seling. KAASBROODJE (4 pers.) 8 dunne sneetjes oud brood, 200 gram gemalen oude Hollandsche kaas, 1/8 liter room, 20 gram boter, 1 ei. Bak de sneetjes brood aan één kant goudbruin. Meng de gemalen kaas, den room en het ei door elkaar, voeg er desgewenscht wat peper en zout hij. Besmeer den gebakken kant van de sneetjes brood met een tamelijk dikke laag van het smeersel. Leg de broodjes op een met boter ingesmeerd bakblik en zet dit 5-10 minuten in 'n heeten oven 39 Begint Uw huid er droog, ruw en ver moeid uit te zien Dat is het eerste teeken, dat U de teint der jeugd gaat verliezen Volg een schoonheidsbehan deling met Palmolive, de olijfolie-zeep. Masseer Uw gezicht, hals cn schou ders tweemaal daags, met het over vloedig schuim van Palmolive, de olijfolie-zeep. Door deze eenvoudige, natuurlijke schoonheidsbehandeling blijft Uw teint steeds jeugdig en frisch en Uw huid altijd fluweelzacht. Volg gerust dit voorbeeld Na korten tijd zult U reeds het resultaat bemer ken en Palmolive blijven gebruiken. Heusch, wanneer men als vrouw wil behagen, is een mooie, jeugdige teint een eerste vereischtc. Elke vrouw is dan ook werkelijk en thousiast over de olijfolie- schoonheidsbehandeling van Palmolive Niets kan olijfolie overtreffen voor de verzor ging van de huid. EEN VERRASSING VOOR DE KINDEREN I Een stel van 6 prachtige, in kleuren gedrukte uitkmpkaartcn met voorstellingen van Sneeuwwitje, den Prins en de 7 dwergen (in totaal 32 figuren), speciaal door Walt Disney voor Palmolive geteekend, wordt U toegezonden tegen 2 postzegels van 5 cent en 3 zwarte Palmolive-bandjes. Stuur Uw aanvraag aan Palmolive Afd. 5, Postbus 635, Amsterdam, C. Met toesL Walt Disney Mickey Mouse S. A.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39