Andrews VERWELKTE ROZEN y\oë /Mimi BRUISEND GEZONDHEIDS-ZOUT JA! snett®V_ iie*e dVJet v -h'* Vvtd 11 15 Sloi van blz. 13 Drie weken later maakte zij haar aan het graf van een kind, of van een artistendebuut op de planken van een vrouw. Als Blanche het zong, dacht zij cabaret in Nancy. Monsieur Campo, de altijd aan Fabian en aan de rozentuinen theateragent, was voorzichtig en Nancy van Joigny. En dan stokte haar stem en lag ver van Parijs. Hij vertrouwde die werden haar oogen vochtig. En vooral mooie debutante met haar wisselende in die ontroering lag een verklaring vooi stemmingen nog niet op de bühne in het succes van haar lied. Parijs en Nancy was zooiets als de Het werd een gevleugeld succes. Bin- generale repetitie voor haar optreden nen een maand floten alle straatjongens op het forum van de wereld. „Verwelkte rozen", de vrouwen neurie Die generale repetitie werd een succes, den het haar na van de radio en de Mianobi", zooals monsieur Campo haar jongemeisjes schalden het uit op hun dichterlijk had gedoopt, was binnen drie kamers en dachten aan hun droomen. weken met haar levensliedjes door héél „Verwelkte rozen" werd in één slag Frankrijk populair. Monsieur Campo populair en toen besefte Blanche pa» glimlachte, als hij zijn post in handen wat zij gedaan had. Zij had haar teedert- kreeg het regende aanbiedingen uit herinnering, dat droevige geheim van Parijs en uit de provincie en zelfs de haarzelf, uit een hoekje van haar hart omroepmaatschappijen deden een be- opgehaald en het tot gemeengoed roep op de oude relaties, die tusschen gemaakt van het publiek en thans bleef hen en hem bestonden. het stille verdriet haar achtervolgen van „Het gaat goed, héél goed, ma petite," den morgen tot den avond. Zij ging het zei hij vaak, als hij Blanche de aanbie- haten, dat lied, en toch kon zij niet alleen dingen voorlegde. zijn, of zij betrapte er zich op, dat zi En zoo rees Blanche's ster. Avond het zong. De honger van het ongestildi aan avond vierde zij triomfen voor de verlangen woelde in haar hart en zij wist radio, of op de bühne en haar schuil- dat er slechts één man was, die her naam „Mianobi" verscheen met reuzen- verlangen stillen kon. letters op de muren en aanplakplaatsen van Parijs. Zij had er een kinderlijk En toen rees de zon van wat een won plezier in, maar in haar hart voelde zij der scheen in haar leven. Op een avom zich onbevredigd. Zij had thans geld in keerde zij vroeg van de studio naar hui- overvloed en zelfs aanbidders in over- terug. Zij had „Verwelkte rozen" ge vloed, doch het geld gaf haar geen genot zongen en zooals altijd had de herinne en haar vleiers schuwde zij. Hoe hooger ring aan Joigny haar in een melancho haar eter rees, zoo te dieper neigde haar lieke stemming gebracht. Het was mistic- hart naar het verleden, naar het rosa- buiten en haar auto wachtte, maar zi rium van de Durands, naar de bedwel- was wonderlijk genoeg dezen avond mende bruidsgeuren in den avondstond bevangen door zoo'ngroote innerlijke on- en naar dien eersten kus van Fabian's rust, dat zij haar gezellige flat schuwde, lippen.„Ga maar naar huis, Jean," gebood In dien tijd ondernam zij een stouten zij den chauffeur. „Ik ga vanavond loo- stap. Zij informeerde naar Fabian. Er pen." Zij liep den boulevard af en straat was een gevoel in haar, dat haar zei, in straat uit. Doelloos en zonder te dat hij haar niet vergeten had, dat hij beseffen, dat haar eigen onrust haai evenals zij treurde om het verleden en voortjoeg. En toen, in het midden van dat alleen de armoede hen gescheiden een straat, bleef zij eensklaps staan had. Maar nu was er geen armoede meer Ergens klonk een viool en een heesche en waarom zou die kinderlijke idylle stem zong een bekend lied: thans niet verwezenlijkt kunnen wor- „Mijn rozen zijn als mijn droomen den.Verwelkt, verdord, vergaan. Zij vergat de jaren, die vervlogen Zij was het liedje dagelijks meer gaan waren. Zij schreef links en rechts en haten en toch werd zij er thans door een was verontwaardigd, toen haar bleek,dat onweerstaanbare kracht door aange- iemand in Frankrijk zoo maar spoorloos trokken. Zij liep door tot den hoek van verdwijnen kon. Het adres in Lyon was de straat en bleef daar plotseling staan, het laatste, dat van Fabian Durand Onder een lantaarn, waarvan het schijn- bekend was en nadien scheen hij van sel in den mist omgeven was als met een den aardbodem verdwenen te zijn. doorzichtig aureool, stond een viool- Moedeloos gaf zij haar pogingen op, speler. Hij was sjofel gekleed, maar dat maar de herinnering blééf en het hon- bespeurde zij niet. Zij keek naar 'zijn gerend verlangen in haar hart liet zich gezicht, dat zooveel ouder geworden niet stillen. was en zooveel sporen droeg van geleden Het was in dien tjjd, dat „Mianobi" verdriet en ondervonden teleurstelling, haar hart voor het Fransche volk uit- Haar hart schreide en jubelde tegelijk, stortte in een simpel lied: „Verwelkte „Fabian!" riep zij juichend, rozen". Zij zong altijd liedjes door Fabian Durand schrok bij het hooren anderen geschreven en op melodieën, van die stem. Hij kwam een stap nader door anderen gecomponeerd. Maar dit en staarde haar aan, of hij een spook- liedje schreef zij zelf en de melodie beeld zag verrijzen uit een reeds lang componeerde haar droevig hart. Geen toegedekt graf. Zijn mond stamelde een mensch, die het hoorde, kon in twijfel naam, maar dat wist hij niet. Hij zag verkeeren omtrent den oorsprong van 't alleen, dat Blanche daar stond, zijn meis lied noch in den tekst, noch in de je van Joigny, van wie hij zelfs niet ver- muziek zaten de verrassende effecten, moedde dat zij identiek was met de waarmee de beroepsrijmelaars en liedjes- populaire Mianobi, wier liedje hij zoo componisten weten, dat zij het publiek even gezongen en gespeeld had. zullen boeien. Het was simpel van taal, Verwonderd keek hij haar aan en bij bijna gebrekkig, en de muziek melancho- de gedachte aan zijn sjofel uiterlijk lisch. maakte hij plotseling een beweging, of „Mijn rozen zijn als mijn droomen: hij wilde vluchten. Maar Blanche nam Verwelkt, verdord, vergaanzijn hand. „Eindelijk gevonden, Fabian,' Avond aan avond zong zij het zei ze met een schittering in haar oogen. vandaag op de bühne en morgen voor „Kom mee, dan zal ik je de geschiedenis de radio. Het liedje sprak tot het hart van dat lied vertellen. Even later van eenvoudige menschen als zijvan slokte de mist hun gestalten op twee het meisje, dat een ontrouwen geliefde eenzamen, die in den doolhof van het betreurdevan een vrouw, die haar man leven door een teedere herinnering tot verloren had en van den man, die dacht elkander waren gebracht. Een verfrisschend en reinigend bad voor het inwendig lichaam! Om fit te blijven! Om te voorkomen, dat afvalstoffen in de inge wanden achterblijven, die Uw gezondheid, Uw jeugd en Uw huid benadeelen. De gevolgen van onvoldoend verwijderde afval stoffen openbaren zich door hoofdpijn, duizeligheid, nervositeit, vermoeidheid, slechten eetlust, etc., maar ook door puistjes, een onfraaie huid, kringen onder de oogen, etc. Door geregeld Andrews Bruisend Gezondheids-Zoutte drinken (twee theelepels op een glas koud of lauw warm water, direct na het opstaan) zult U er nooit last van hebben. Andrews is geen purgeermiddel maar een gezondheids-zout - een bad voor Uw inwendig organisme, waardoor dit normaal functionneert en U jeugdig, fit en levenslustig blijft. GROOTE BUS fl.1.05 KLEINE BUS fl.0.60 Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Door „RIJNO"-tomatensap te drinken! Maar hoe kunnen ivij de Tomaat het heele jaar door op haar best genieten? Tomaten zijn gezond. AccoordMaar wilt U de tomaat op haar allerbest hebben, neem dan tomatensap. En wilt U het sap op z'n best, neem dan „Rijno"- Tomatensap. Rijno-tomatensap heeft n.l. het onschat bare voordeel, dat het 't hooge vitamine gehalte der versche tomaat bleef be zitten, dank zij de speciale gepatenteerde bereidingswijze, die het uitsluitend eigendom van de Maatschappij „De Betuwe" is. Rijno wordt bereid zónder koken, zónder conserveermiddel of kleurstof. Alle sapdenk er dus om is nog lang geen „Rijno" 1 Lees het artikel in het Maandbl. v. Kin dergeneeskunde en T begrijpt, waarom Ü.E. Doktoren RIJKO voor schrijven en waarom van elke 10 belangrijke Kinderzieken huizen in den lande er zeker nenen ziin.'die Riino tri .dat en^Vs eCn O ^_S.ia0ge- VuuS vet& -Vr>oo»e IdVt ec-« .éét' vevï»

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 15