Boerenkoopdag op Tliolen Honderden nieuwsgierigen verdringen zich op boerenkoopdag rond de voorgebrachte paarden, die aanstonds verkocht zullen worden. at 1 worden ze, lijkt het wel, steeds schaarscher, toch komen ze van tijd tot tijd terug, de belangrijke boerenkoopdagen in de een of andere Zeeuwsche streek. Altijd staan ze bij de bevolking uit de omgeving in het brandpunt der belangstelling en soms maanden tevoren wordt er al over gesproken. Deze heeft zijn zinnen op dit, gene op dat voorwerp uit den inventaris gezet, welke straks bij stukjes en beetjes wordt verkocht en her en der uiteenvalt. Er kunnen aan zoo'n verkooping verschillende kanten zijn, dikwijls van tragischen aard. Want niet altijd is 'de boerenkoop een soort De familie volgt met belangstelling het verloop van den verkoop vanaf den wagen, die als tribune dienst doet. Wie biedt er geld voor Jenny f Honderd guldenge boden. Wie meer f opruiming, omdat de eige naar goed heeft geboerd, zijn schaapjes op het droge heeft, en nu den boel aan kant doet. Dikwijls is zoo'n verkooping' bittere nood zaak, als alles tegenliep in het riskante bedrijf, dat het boeren nu eenmaal is. Soms kan het een gevolg zijn van een sterfgeval. Doch hoe dan ook, een min of meer tragisch kantje zit er aan een boerenkoopdag wel al tijd vast, al merkt de be zoeker er op den verkoopdag meestal slechts weinig van. Op de anders zoo rustige werf zijn nu honderden belangstellenden samenge stroomd en vullen schuren en stallen. Alles wordt van onder tot boven met be langstelling bekeken en geschat. Al zijn alle kijkers nog lang geen koopers, de meesten zijn toch gekomen, om, wanneer een koop niet al te duur gaat, er op te bieden, en er zoo mogelijk de hand op te leggen voor het eigen bedrijf. Het paard, dat aan bod is, wordt ook in draf gekeurd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 16