Om de hoeve zwerven nu allerlei vreemde mensehen die vooral voor de paar den belangstelling hebben. En voor het laatst gaat een der verkochte dieren door het hek van de oude hoeve nageoogd nog door vier generaties, die het wel en wee van de boerderij van nabij hebben meegemaakt en aan elk stuk van den boedel persoonlijke her inneringen hebben. Kn aritische blikken vnlnen het. Gewoonlijk vinden de boerenkoopdagen pas m üe maand Mei plaats. Doch vorige week reeds hadden we zulk een koopdag op Tholen en wel op de oude. bekende boerderij „Torenvliet". Het scheen evenwel, dat de animo der koopers niet recht evenredig was met den toeloop, welke een opbiedeu tot in het oneindige deed verwachten. De „motor" liep eerlijk gezegd wat stroef en er hoorde heel wat over redingskracht van den omroeper toe, om er soms vijf guldentjes te hooren opgelegd voor paarden, waarvoor in vroeger jaren soms met- honderd gulden tegelijk werd opgeboden. Maar zoo is nu eenmaal de gang van het zakenleven en wanneer de noodzaak om boedelhuis te houden er is, kan men geen rekening houden met de omstandigheden. Het leven stelt zijn eischen en gaat zijn gang en 's avonds, wanneer de rust op de boerenhoeve is weergekeerd en de eigenaar er misschien voor het laatst verblijf houdt, zullen vele herinneringen aan vervlogen dagen nog eens bij hem opwellen, vooral wanneer na een leven van hard ploeteren en veel tegenslag ook de laatste verkoop van have en goed nog tegenviel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17