HET AEDEREAADSCHE EEFTAE OP DREEF Sport van de week Ja inderdaad, het Nederlandsch elftal was Zon dag op dreef. Na de niet zoo bijster goede resultaten van den laatsten tijd en na de weinig geslaagde oefenpartijen tegen minder sterke buitenlandsehe tegenstanders is het spel van ons oranjeteam in den wedstrijd tegen Hongarije zelfs een openbaring geweest. Wat kan het toch raar gaan in een voetbalwed strijd. Daar komt een Nederlandsche ploeg in het veld, welke reeds lang voor den aanvang der match als vrijwel kansloos werd genoemd. Meerdere nieuwe gezichten, waarvan men de bezitters ook al niet te hoog had aangeslagen, d.w.z. voor zoover dit hun voetbalcapaciteiten betreft natuurlijk. En dan nog een tegenslag, doordat de gasten reeds De Nederlandsche voetbalploeg, welke Zondag een fraaie 3-2-overwinning op Hongarije wist te beladen. V.l.n.r. Anderiesen, v. Male, Schubert. Stam, Blom vliet, v. d. Veen, Drager, Vente, de Harder, Galden hove, Smit. direct na den aanvang de leiding namen. Doch dit alles bijeen had -wellicht eer een gunstige dan een fnuikende uitwerking op onze spelers. Zij hebben een knap technisch spel vertoond en van het begin tot het einde gevochten voor de zege. Wij kunnen ons indenken dat er na afloop van den wedstrijd vreugde was in het Hollandsche kamp. De over winning was even fraai als verdiend en onverwacht geweest. Onze gelukwenschen aan dit Nederlandsche elftal, dat hopelijk een minder succesvolle periode met deze fraaie overwinning heeft afgesloten. Vielen de Hongaren, die toch bekend staan tot de beste voetballers van het continent te behooren. dan zoozeer tegen, zal men zich wellicht afvragen? Eigenlijk wel een beetje. De Hongaarsche ploeg speelde ongetwijfeld eeit technisch knappe partij voetbal, doch het spel was te kort en miste vooral het verrassende element, dat zoo goed bij de onzen tot uiting kwam. Voorts speelde oranje met- veel meer enthousiasme dan de tegenstanders, die zeker niet den indruk vestigden voor de eer van hun natie te voetballen. Doch dit was natuurlijk ook een gevolg van het feit, dat er zoo'n groot verschil in spelwijze bestond. Bij het snelle, verrassende open spel der Hollanders zal het enthousiasme altijd meer moeten blijken. Liet Hongaarsche team, dat het tegen de snelheid en het enthousiasme der oranjemannen moest afleggen. De Hongaren scoren hun eerste doelpunt in den wedstrijd tegen Ne derland te Botterdam. De voltreffer van Vente, waarmede de stand 2-1 voor Nederla/nd werd. Nederland heeft den stand op 1-1 gebracht. Spelmoment uit den wed strijd N ederland -11 ongarij e

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18