ZEEUWSCHE OMROEP In een uitstekend bezette hehutlershojzaal te Middelburg gaf de gymnastiekvereeniging Achilles haar jaaruitvoeringen, waarvan we hier een tweetal mooie opnamen plaatsen. Boven: Een keurig geënsceneerde groep, herinnerend aan de Oranje-Hoogtijdagen 19-38. Beneden: Een fraaie gymnastische stand, een hulde aan het K.N.G.V. Al is het niet bijzonder druk meer in de haven van Krabbendijke, er heerscht toch nog een beetje leven met het vervoer van graan en aardappelen, waarvoor nog belangstelling bestaat. De heer O. A. Hamel, schipper aan boord van het inspectievaartuig van het Eed. Loods wezen, heeft op 1 Maart afscheid genomen als zoodanig na een dertig jarigen diensttijd. Waar nieuw komt, moet oud verdwijnen De oude spoorbrug bij Vlake. welke door een nieuwe werd vervangenwordt nu opgeruimd. Een aardig overzicht vanaf de nieuwe brug op het opruimingswerk. De Chr. knapenvereeniging te Hansweert Nieuic Leven voerde vorige week het oostersche Tooneelst uk „De noodlanding'" uit. Een foto van de optredenden. 25 Hallo! Hallo.' Ilier is de persdienst van den officieelenZeeuwschen Omroep. Het vorder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook. is geoorloofd Hit Vlissingen vernamen wij dat, nu Ged. Staten de oprichting van ecu hertenkamp weigerden, een aantal bur gers de handen ineensloegen en de ver- eoniging „Vogelvreugd", tot bevordering van de kanariefokkerij, stichtten. De toeloop was de eerste dagen zoo groot, dat men besloten heeft om alleen nog maar leden aan te nemen, die Pietje heeten. Een studie-commissie is gevormd om te onderzoeken of zij, die Petrus genoemd worden, ook kunnen toet reden In de raadsvergadering te Baarland heeft een vroede vader geklaagd over de baldadigheid der jeugd en bovendien nog het feit betreurd, dat Baarland den veldwachter moet doelen met Oude- lande. Al dit pessimisme is ongegrond. Het staat als een paal boven water dat ge deelde smart slechts halve smart is! Onze kunstcriticus te Kruiningen schrijft ons verontwaardigd, dat op een uitvoering de meisjes-vereeniging een tooneolstukje speelde, waarna het kna penkoor een fluitconcert ten gehoore bracht. Het optreden der meisjes had beslist een beter lot verdiend. Foei! Uit Waterlandkerkje bereikten ons enthousiaste tijdingen over de officieele ingebruikneming van het verbouwde gemeentehuis. Een onzer correspon denten schrijft, dat na het officieele gedeelte het aanwezige gezelschap de thee op de raadzaal gebruikte. Op 't eerste gezicht lijkt het wat riskant om gasten boven liun theewater te schenken, maar menige gemeente zit nu eenmaal met zijn hebben en houden tegen het plafond! De raad van Kapelle besloot tot forsche maatregelen tegen de hazen- en konijnenplaag en knutselde daarna aan een verordening tegen het staan en zitten in portieken en vensterkozijnen. In hoever er tusschen het eerste en tweede punt verband bestaat hebben wij niet kunnen ontdekken. Nog vernamen wij, dat den winkeliers verzocht zal worden 's avonds niet meet met lichtbakken te werken, daar volgens ervaren jagers het kleinwild hierdoor aangelokt wordt! Een provinciaal blad plaatste dezer dagen de geboorte-berichten onder het marktnieuws en sloot deze rubriek af met de opmerking, dat de handel leven - dig was. De negerhut van oom Tom begint weer actueel te worden. Uit Koudekerke seint men ons, dat op de jaarvergadering der Boerenleen bank de kassier een veelvoetig en vlot loopend berijmd jaarverslag voorlas. Gelukkig de vereeniging, wier kassier de handigheid met de voeten alleen op die wijze demonstreert! Uit Ierseke ontvingen wij bericht dat de plaatselijke zangvereeniging is op geheven wegens gebrek aan mannelijke leden. Pogingen worden nog in het werk gesteld om met de dames een klaagkoortje te vormen! Het bestuur der Krtiiningsche stieren - vereeniging heeft op het station twee uur moeten wachten voor een aan gekocht dier arriveerde. Zij verveelden zich stierlijk! Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25