Yosrels uit één nest CUT IX THO-RADIA DE CHARME UWER HANDEN 26 V erhoog de charme Uwer han den door zorgvuldig gemani cuurde nagels. Een regelmatige nagelbehandeling met Cutex 2 x per weck geeft verbluffend goede resultaten. Zorg er dus voor de benoodigde Cutex pre paraten steeds bij de hand te houden. Oily Polish Remover Oily Cuticle Remover Nieuwe, dikvloeibare. langer houdende Nagellak inde moderne nieuwe tinten. X A U K L. L A li Met Tho-Radia werden schoonheidspreparaten verheven tot weten schappelijke creaties. - Want de weldadige wer king van Tho-Radia op de huid bevordert de schoonheid langs na tuurlijken weg. Alle Tho-Radia preparaten staan onder controle van Dr.A. Moussalli, een meester op het gebied der Dermatologie, me dewerker van den beroemden Prof. Frouin van het Instituut Pasteur te Parijs. U moet be- I slist, terwille van de schoon- heid èn de gezondheid van I Uw huid, Tho-Radia eens I probeeren. 8, Ha°f™ub°eTa^lng| H zeven monster nX poeder 1 en 1 tubeCo d Cteam^ uitvoerige Bro-1 penult en Lalt. loom ,den, fi.an 1 kan slechts één pakket ge- 1 -""den worden. f Wetenschappelijke Schoonheidsmethode. I Crème 35 ct., 95 ct., 1.45. Poeder In 9 I tinten 40 ct., 1.25. Lippenstift 1.65, enz. Vervolg van blz. 23 Herhert Neist keerde naar zijn kamer „Weer nieuwe plannen?" tenia-hij was nog nooit zoo opge- Dan knipperde hij sluw met z'n oogen. wonden geweest.' In zijn gerimpeld „Neen. in dit artikel doe ik niet meer! gezicht trilde elke zenuw. Ik heb het immers ook niet meer noo- „Een groothandel in ijzerwarenriep .dig. Ik zal 't maar bij 't oude laten!" hij" geestdriftig uit. „Twee. drie auto's! Daarop groette hij beleefd en ging Gereedschappen, haarden, kachels en verder. Hoofdschuddend zag men hem potten. Allemaal ijzer, ijzer! T.Tzer is na. Was Herbert Neist dan nóg niet onze handel. Blikskater, daar neem ik gebroken? Hij stond midden in het mijn hoed voor af. barnende leven als een eik, die door de „Ik heb nooit vermoed, dat hij zoo- bliksemstralen weliswaar hier en daar veel ondernemingsgeest bezat." merkte ontschorst en gehavend, maar nog Karei op. kerngezond was in stain en in wortels. Maar Herbert Neist ging niet op die W&s die man er dan niet onder te woorden in. krijgen „Vijftig dollar per maand wil hij mij Thuis was het ook veel gezelliger ge- sturen! Hij toont zijn edelmoedig hart. worden. Barbel had Herbert Neist nooit Hij vervalt in dezelfde fout als ik. zoo spraakzaam gekend. Het verbaasde Karei. Maar ik zal hem schrijven, wat haar dat vader en zoon elkander tegen- ik daarvan denk. Hij moet bescheiden woordig zooveel te vertellen hadden, blijven en mij tot voorbeeld nemen, Hun toon was altijd vroolijk en opge- hoe hij het niet moei doen. Geen dollar wekt alleen als t gesprek op Peter mag onnoodig aan de zaak onttrokken kwam, werden beiden plotseling stil en worden geen cent. Al zouden wij trok er een schaduw over hun gezicht, moeten verhongeren: Ernst moet vooruit Peter!.... komen. Hij is op den goeden weg. Zoo'n Waar was hij? Leefde hij nog? pas geboren zaak mag men niet het De onzekerheid omtrent het lot van eerste levensbloed aftappen. Haha.daar den jongste was 't eenige stille verdriet, vestigt me die jongen een ijzerzaak in dat hen kwelde. Was die zorg er niet Canada. Hoera, wij bezitten een zaak geweest, dan zou geen wolkje hun zon in Canada hebben verduisterd. Bijna eerbiedig nam hij de bank- Vader en zoon werden onafschei- biljetten op en hield ze voor zich uit. delijk als kameraden. Met de menschen „Die raak ik niet-aan nooit! Die lieten zij zich niet in. Vriendelijk en zijn mij meer waard dan alles wat ik beleefd groetten zij hun kennissen, vroeger bezat! Dat zijn bewijzen van maar daarbij bleef het. kinderliefde en kindertrouw. Dat is de Al dacht Herhert Neist. thans niet zon rijkdom dat is geluk! Zóó rijk meer aan nieuwe zaken, toch liet de ben ik nog nooit geweestoude ondernemingsgeest, die hem aan- Overweldigd door dit nieuwe geluk geboren was, zich niet altijd verloo- liet de oude" Herbert Neist zich zwaar chenen. Op zekeren dag stegen zij in zijn bureaustoel vallen. samen het steile pad op naar de berg- Karel en Barhei stonden stil en kruin. Halverwege hieven zij even rus- sprakeloos hij de deur. Zoo heftig be- ten en glimlachend keken zij elkander wogen hadden zij hem nog nooit gezien, aan, hoe die inspanning hun bekomen dezen koelbloedigen man, die tot nu was. toe vreugde en smart zoo zorgvuldig „Ja, als men omhoog wil, moet men had weten te verbergen en die alles in klauteren," zei Herbert Neist. „Ge- zich opsloot. Thans had zijn hart alle klauterd heb ik altijd wel, maar ik dammen, allen weerstand doorbroken.... hen helaas vaak uitgegleden en weer Herhert Neist vestigde zijn vochtige naar heneden geploft." oogen op hen en rekte zich. Daar stonden zij dan samen op de Vandaag is het de gelukkigste dag kruin en overzagen het land en de ber- van mijn leven!" bracht hij moeilijk gen, die in hlauwdoorsehijnende nevels ujj- waren gehuld en schots en scheef door Toen stond hij op en liep naar het elkander lagen, als achteloos neerge- venster. En alsof men hem daarbuiten worpen kegels. De bergen van Sieger - hooren kon, schreeuwde hij luid„Ze land maken geen majestueuzen indruk gelooven dat ik een gebroken man henzij zijn simpel als het ijzer dat zij ze houden me voor versleten en gek en in zich bergen, maar schoon en dierbaar sommigen verachten mij zelfs als den aan hen, die aan het kleine en goede de vader van een moordenaar. Zij denken voorkeur geven hoven het pralerige in dat ik tot aan mijn hals in het moeras de natuur. zit en ze verwachten, dat ik nog eens De Sieg lijkt van de hoogte mt op zal moeten gaan bedelen en van een een blauw-stalen band. Hier liefkoost aalmoes zal moeten leven. Maar wat hij den rotsigen voet van een berg, kunnen mij nu nog hun fabrieken en daar rept hij zich door 'n bloemrijke mijnen en ijzersmelterijen schelen? Zoo weide, elders weer doorbreekt hij een rijk als ik iaën, is niemand daarbuiten, woud en bespoelt gorgelend en rui- Ik bezit meer dan zij allemaal samen, schend de wortels der boomeh. Het is Zoo rijk als vandaag was ik nog nooit!" een bescheiden riviertje, de Sieg, maar in den herfst en in do lente kan hij wild VEERTIENDE HOOFDSTUK en g6Vaarlijk zijn. Zijn wateren heb- Evenals vroeger moest de huishoudster hen de kleur van het blauwe leisteen, thans weer onberispelijke plooien strij- dat de daken der huizen dekt. De dor- ken in de pantalons van Herbert Neist. pen liggen in de beemden en rusten Als hij uitging, had hij het voorkomen tegen de berghellingen dorpen met van een grand seigneur. Veerkrachtig onregelmatig verspreid liggende huisjes, als een jongeman liep hij over den weg, gebouwd naar den eigenzinnigen wil van het hoofd rechtop alsof de heele hun bewoners. wereld zijn eigendom was. i' Herbert Neist staarde naar zijn huis Als een oude bekende hem vroeg: in de diepte. „Hoe gaat het, meneer Neist?" dan „Wondermooi, vader!' zei Karei, glimlachte hij precies zoo spottend als „Ik krijg nooit genoeg van dit uitzicht, zijn broer, de lompenmillionnair. „Ja, 't is mooi," beaamde zijn vader. „Dank u, het gaat me uitstekend, Toen wees hij naar de rookende schoor- méneer Müller! Beter dan ooit!" steenen in de verte, die hun top in het Wat zegt de man die het weten kan? VN denwcer Br wat een hondenweer Mor- gen ben ik snip-verkonden. Weer Hondenweer Wybert-weer be doelt U. Die man binnen krijgt het nu druk. Ja meneer, voorkomen is beter dan genezen Er zijn heel wat griepgevallen. A/s Uw buurman hoest, bescherm U dan direct met Wybert-tablet- ten. Alleen in origineele blauwe doozen 25, 35 en 60 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26