Jfansaplasi „elastisch' Lekkere, metalm geurige koffie Geneesmiddelen en Geneeswijzen Annonces betreffende 53.000 UlLOMETEH OP 35 MeVwwVt IsMovO antiseptisch snelverband voor kieine verwondingen Daarmede verzorgt U elke wond vlug en afdoende. Het desinfecteerende gaaskussentje werkt bloedstillend en kiemdoodend, terwijl de elastische pleister aan elke beweging mee geeft. Koop nog heden een pakje Hansaplast elastisch! Verkrijgbaar vanaf 15 Cent. Daar is vast een lepeltje Buisman's G.S. bij gedaan. Want heerlijke koffie en Buisman's G.S. hooren bij elkaar. En 't is veel voordeeliger ook, want het be spaart tevens aanmerkelijk op de koffierekening. Elke goede kruidenier verkoopt de échte Buisman's G.S., die alleen wordt verpakt onder dit merk N.V. v.h. R. BUISMAN - worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd: Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Vervolg van blz. 32 Op den toren van het vliegveld waait de Fransche driekleur. De amb tenaren - zoowel nationaliteit als beroep ziet men dezen heeren ook zonder uniform aan zijn gemak kelijk tevreden te stellen. Vuur wapens? Reen. Bewijs van inenting voor cholera? Ja. En dat is dan al voldoende. Ook de Annamiet, die mij in een auto over de geweldige hang brug rijdt, spreekt Fransch. De geel glanzende „Boode Rivier" beneden ziet er niet uit als de Seine, maar aan den anderen oever denkt men er aan: deze stad, die honderdvijftigduizend inwoners, waarvan zesduizend blan ken, telt, herinnert met haar schaduw rijke boulevards, de hooge vensters met balkons en de apéritif- en billard- café's aan een klein en gezellig Parijs, dat ergens tusschen de Rhone en de Pyreneeën zou kunnen liggen. En in Hotel Metropole leest men de tropen alleen nog maar van den ther mometer af: 105 graden in de hal. Een paar Europeanen hijgen in hun clubfauteuils en schudden met hun hoofd alsof ze dronken zjjn maar dat is de hitte. „Wilt u een inboorling, die in Hanoi het gras hoort groeien?" De chef de réception charmant, elegant heeft al een Tonkineeschen jongeling opgescharreld, die in deze stad van alles op de hoogte is. „Maar nu in die warmte naar buiten mon Dieu!" „Waarom niet? Menschen als wij komen zoo zelden voor een dag naar Indo-China!" „Pousse-pousse!" roepen de koelies bruten met hun keelkopstemmen, nu ze een vrachtje verwachten. Wij huren er twee. Zij draven naast elkaar voort, onze beide pousse-pousse, zoodat wij van troon tot troon met elkaar kunnen praten. „Om dezen tijd slapen alle blanken achter hun jaloezieën," zegt mijnheer Woe. Ja de straten zijn leeg. Alleen de beroemde mannen, Fransche gene raals en veroveraars, moeten op hun marmeren voetstukken de zon trotsee- ien. Maar in de inboorlingenwijk gaat het levendig toe. Het is zelfs kleuriger dan anders, verzekert mijn metgezel, alsof hij het voor mij speciaal heeft geënsceneerd, dat bijvoorbeeld overal Annamieten opduiken, die iets bonts onder him arm dragen of op een kar trekken. Het zijn liefdesgaven voor de machten van een andere wereld. Want vandaag is in deze streek de regentijd voorbij, van nu af aan zal de zon ononderbroken van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds over de met vochtigheid gezegende rijstvelden schijnen, maanden lang. Dat weet het gansche volk zonder den kalender te raadplegen en dezen dag viert het, tegelijkertijd jubelend en deemoedig. Hel blauw, purper en geel zijn de sedert weken moeizaam in elkaar geknutselde poppen van heel dunne stof. En terwijl Woe mij uitlegt, wat die fantastische dingen betee- kenen, lacht mijn camera: daar komen „soldaten" van ritselend crêpe papier, lichte, heel lichte infanterie voor de goden, zij moeten den goeden geesten als lijfwacht dienen. Sneeuw witte paarden met roode neusgaten als hobbelpaarden. En op den olifant, die alle kleuren van den regenboog vertoont, twee meter hoog en twee pond gewicht, zullen de goden graag een ritje maken. Maar wat doet die priester daar voor de huisdeuren? Daar staan por seleinen kommetjes met rijst op den drempel: hij gaat van deur tot deur en trapt ze kapot! Door deze symboli sche handeling zorgt hij, dat ook deze gave in het rijk der geesten terecht komt. Te voet gaan we nu, onze pousse- pousse steeds achter ons aan, naar den oever van de rivier, waar een brandstapel van de gaven gemaakt wordt, zoo hoog als een huis en vol kleur. De priester, een magere, heilige man, heft zijn hoofd ten hemel en zet een trompetachtig instrument aan zijn lippen. „Hallo! Hallo!" beteekent de bazuinstoot. „Hier de aarde!" Het is het signaal, waarmee men het rjjk der geesten de aankomst van de post aankondigt. Deze neemt den weg van het vuur. Met brandfakkels wordt de hoop aangestoken. De olifant en de paarden steigeren en vergaan. Op de vleugels van de vlam men stijgt het offer op in den zomer- schen hemel van Hanoi. Volgende weet: 'n Vreem de terel in Kanton Een merkwaardig tafereeltje in de straten van Hanoi. „/Soldaten" van ritselend crêpe-papier, een merkwaardige offerande aan de goden op den dag, waarop de regentijd eindigt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 35