DE LAATSTE GANG VAA EEA OOSTERSCH VORST Tienduizenden zijn getuigen geweest van den laat-sten gang van den Soesoehoe- nan van Solo, naar Imogiri („Berg der Nevelen") en hebben een onvergetelijk plechtig schouwspel beleefd. Honderdvijftig meter lang was de rij wagens met kransen, w.o. een van Hare Majesteit de Koningin, een van den land voogd en vele van inheernsche vorsten en autoriteiten. Een stoet ter lengte van 21/2 kilometer trok plecht ig naar het station, waar het stoffelijk overschot door de boepati's werd uitgedragen en in een praalwagen geplaatst van de N. I. S., welke Pakoe Boewono ten grave gedragen in vijf jaren niet was gebruikt. Te Pasar Gedeh werd de baai- overgebracht in een speciaal ge- bouwden witten begrafeniswagen, gedekt door een vorstenkroon, met groote spiegelruiten en gordij nen van zilverkleurige zijde. Daarna trok de stoet naar Kota Gedeli, waar de baar gedurende den nacht in de missigit bleefDien geheelen nacht hoorde men de be volking gebeden opzeggen. Den volgenden ochtend zeven uur trok de plechtige stoet, naar den „Berg der Nevelen" en daar werd het stoffelijk overschot van den soenan de hooge trap van den heuvel op gedragen Het eenig ceremonieel bestond uit het gezang der priesters. Het stoffelijk overschot van den vorst wordt langs de trap der vierhonderd treden naar den top van den berg gedragen. T)e baar wordt, in den specialen trein geplaatst op het station te Solo. l)e indrukwekkende stoet voor den tempel te Imogiri. De begrafenisstoet verlaat den kraton.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 10