ZEEUWSCHE SPORT R.C.S.-T.S.C. 4-3. De eenige wedstrijddie in de Zeeuw- sche velden van 2 A doorgang vond, eindigde in een kleine Het elftal van Hulst, dat tot de oudste clubs behoort en vele jaren een goede plaats in afdeeling 3 A bezette. Onze derde-klassers. Vlissingen 11, dat door zijn overwinning op E. M. M. thans het kampioenschap in 3 B niet kan ontgaan. Twee Zaterdagavonden had de gymnastiek- vereeniging „Achilles" te Middelburg noodig om te demonstreereh wat het afgeloopen oefenseizoen aan resultaten kon opleveren. Van groot tot klein hebben hun vorderingen getoond en deze zijn over het algemeen niet tegengevallen. Het zijn twee avonden geweest van gymnastiek met sterke contrasten. Voor de kleinsten, en die zijn heel erg klein, is het spelen, voor de ouderen begint het ernst t.e worden en voor de grootsten is het een kwestie van een zich in gymnastische prestaties steeds hoo- ger opvoeren. Vooral de dames- en heerenklassen hebben tegenwoordig in Zeeland mooie voorbeelden en bewijzen van wat serieuze oefening weet tot stand te brengen. De Nederlandsche dameskampioene is een Zeeuwsche, terwijl onder Nederlands beste tur ners een Zeeuw één der eerste plaatsen inneemt. Er zitten bij Achilles niet direct aanwijsbare kam pioenen, maar toch wel krachten, die het een heel eind kunnen brengen. Het is maar de vraag of zij den tijd en de opoffering er voor over hebben om te trachten er uit te halen wat er in zit. Wanneer zij ernstig aanpakken en moedig volhouden, want moed is daarvoor noodig, dan kunnen enkele turners van Achilles, zoo al niet op het eerste plan, het toch een heel eind brengen. Als we zoo eens bekijken wat Achilles aan turners en turnsters bezit en we zien de groote klassen van tientallen meisjes en jongens op het tooneel verschijnen, dan komen we tot de overtuiging, dat het uiterst moeilijk moet zijn om hieruit de besten weg te pikken en door een desnoods aparte training met die geselecteerden iets groots te bereiken. Toch zal het noodig blijken op den duur „keur-klasjes" te gaan vormen, opdat niet het koren onder het kaf verloren ga. Het is immers te begrijpen, dat onder de tientallen leden, klein en groot, slechts een heel klein aantal uitblinkers zijn, die in aantal worden overtroffen door de middelmatigen en de genen van wie bij voorbaat vast staat, dat zij het nooit tot groote prestaties of zelfs maar tot middel matige zullen brengen. Daarin zitten gevaren en wel in de eerste plaats, dat de besten niet krijgen, wat zij noodig hebben om het uiterste te bereiken, terwijl de middelmatigen en de mindere goden dreigen ver waarloosd te worden, wat ten slotte voor den groei van <le vereeniging niet bevorderlijk zou zijn. Men kan (tvtrw i n huiy vwn ue iiru iHvi uv, die in de tweede helft 'n flin- krn voorsprong zag verloren gaan. T.S.G., dat toch al weinig kansen meer had op het kampioenschap, is nu wel definitief uitgeschakeld en in ie komende wéken zal dit nu moeten worden uitgevochten tusschen Middelburg en Tl. B. C. Een spelmoment uit den wedstrijd. Corner op het doel van E. C. S. in een vereeniging als Achilles rustig splitsen zonder aanstoot te geven, omdat de klassen zoo groot zijn, dat men een verkleining daarvan zal billijken. Het is vooral bij de kinderen zaak op te passen, dat zij zich niet achteruitgesteld voelen bij anderen en voor al voor hen dient men een splitsing niet voor te stel len als een verdeeling der kwaliteit in diverse groe pen. Overigens kunnen we het gerust aan den direc teur, den heer Jan Bal, overlaten. Een kleine tip is voor dezen onvermoeiden werker, schijnbaar bezit ter van de eeuwige jeugd, voldoende en niemand beter dan hij kan oordeelen over wat Achilles noodig heeft en wat niet. Zooals we hem van jaar tot jaar hebben bewon derd moesten we het op de beide uitvoeringen, die ondanks het overladen programma vlot verliepen, weer doen. Een programma, dat ingesteld is op het zooveel mogelijk laten zien aan de ouders der kinde ren, wat over een jaar bereikt is. Een programma, dat tevens voldoende afwisseling biedt voor den toeschouwer en dat door kleine intermezzo's nog aantrekkelijker wordt. En bovendien zoo hier en De verdediger van R. C. S. in actie. daar een nummer uit het verleden, waardoor men het verleden vasthoudt en naast het nieuw ingestu deerde niet vergeet, wat men vroeger mooi vond of. zelf nog uitgevoerd heeft. Het is het geheim van den leider van Achilles om dergelijke programma's samen te stellen en hij had dit jaar- als aardig contrast het turnen der allerkleinsten en de acrobatiek bij elkaar gebracht, dit laatste in den vorm van een amateur-rijwiel-acrobaat, die verbluf fende staaltjes toonde. De wedstrijd SluiskilHulst eindigde in een 40- overwinning voor de gastheer en. De uitgéloopen doel- verdediger van Hulst onderschept een voorzet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19