rturiseke joto: mgr. l'acelli ontvangt den 16 December 1920 can li I'aus den rooden kardinaalshoed. De nieuwe kardinaal poseert even voor de plechtigheid. mis Pius XII op den troon in de Sixtijnsche kapel tijdens de huldiging van de kardinalen. Z.II. Paus Pius XII als nuntius J'aeelli op be zoek in het missiehuis te titeyl in Limburg bij ge legenheid van het afscheidsfeest van SI missionaris sen. Zijne Hoogw. Exc. tijdens de overhandiging van het missiekruis aan de missionarissen. Al spoedig na zijn priesterwijding in 1K99 werd pausPiusXII. door zijn bijzondere studies in Inter nationaal Recht daartoe voorbereid, benoemd als functionaris in de congregatie voor Kerkelijke Aan gelegenheden. Hij groeide snel in aanzien en in macht, en in Mei 1917 werd de toenmaals reeds tot consultor van het 11. Officie benoemde priester door Benedictus XV tot bisschop gewijd. Zijn werkzaamheden als nuntius in de moeilijke naoorlogsjaren te München en daarna te Berlijn zijn bekend, en hij voerde met succes ouderhande lingen over een reeks concordaten met Beieren. Saksen en Zwitserland. In 1929 tot kardinaal ge kozen en kort daarop tot staatssecretaris benoemd, toonde mgr. Pacelli bijzondere kwaliteiten. Tal van gewichtige diplomatieke zendingen werden hem toevertrouwd. Zijn uitgebreide talenkennis de Pans spreekt er niet minder dan zeven zijn soepele en innemende persoonlijkheid stelden hem tot ver vulling van zijn gewichtige taak bijzonder in staat. Zoowel in de landen der oude als in de staten der nieuwe wereld werd hij ontvangen als een hoogver eerde gast, en algemeen was dan ook de voldoening, welke over zijn uitverkiezing tot Paus der Katho lieke Kerk tot uiting kwam. liet geboortehuis van den nieuwen paui degli Orsini te Rome. De enorme menigte op het tit. Pietersplein te Rome ontvangt den zegen l rbi et Orhi.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21