ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallohallohier is de persdienst van den officieren Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van al deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kruiningen. dat de weerhaan van den toren niet meer met alle winden meewoei. 'n Politicus, die op onderzoek uittoog, constateerde gelukkig dat het niet in de hersens zat doch alleen in eeireuvel aan den poot. Met man en macht is het beest nu naar heneden gehaald om in orde te worden gebracht. Vóór de a.s. stembus zal alles weer beslist in orde zijn In den Axelschen raad heeft een vroe de vader een lans gebroken voor de oude, gebrekkige mensehen, die de trappen van het stadhuis op moeten strompelen om hun stemplicht te ver vullen. Daar moet, meent men, ook zonder hijschinstallatie iets op kunnen worden gevonden, daar bedrijvigheid met de stem in het gewone dagelij ksche leven toch ook geen halsbrekend werk is. Uit Vlissingen seint men ons, dat een als heer gekleed persoon, die zich uitgaf voor een origineelen reiziger, ver scheidene burgers hij den neus genomen heeft met scheerzeep. De politie, die in stijl wilde blijven bij dit soort oplichting, heeft den snoodaard zonder tondeuse geknipt. Op initiatief der autoriteiten is te Eede een commissie opgericht, welke ten doel heeft de permanente bestrij ding van den colorado-claro-kever. Het eerste doel is het organiseeren van offi- cieele spuitdiensten. Met groote serieus heid zal te werk worden gegaan. Alle oefeningen zullen gehouden worden onder Eede! Een ingezetene van het dorp Wol- faartsdijk heeft zijn hand over het hart gestreken en het Genootschap der Wetenschappen verrijkt met een arre- slede. rood-pluchen kussens en 'n bellen tuig. Zoodra er eenige sneeuwval van be- teekenis is, zullen de werkende leden het vöertuig persoonlijk op hun stok paardjes halen! Te Philippine is tot grooten schrik der omwonenden een flinke verhuis wagen van den wal in het water ge reden, doordat de lichten van den auto defect waren. Naar wij van den chauffeur ver namen, was de vergissing niet zoo groot als op het eerste gezicht leek. Men was n.l. op weg naar Slootdorp in de Wie- ringermeer Uit Vlissingen zoowel als uit Middel burg vernamen wij het verheugende bericht, dat het particulier initiatief nog bestaat en zich op verrassende wijze baan breekt uit de platgetreden paden der conventie. In de hoofdstad heeft een auto van de rijks verkeerspolitie een handkar op de hoorns genomen en door de ruiten van een smederij geworpen, terwijl in Vlissingen een electrische tram, aan gemoedigd door dit voorbeeld, spontaan de rails verliet en de lichtzuil ramde op het Betje Wolfplein. Hier is- nu niets meer aanwezig, tot de volgende week, dames en heeren. De heer D. v. d. Vreugde vierde zijn 25-jarig jubileum als gemeente-veldwachter te Kamperlandhij werd hartelijk ge huldigd. Foto van den jubilaris met zijn eehtgenoote en kinderen temidden van den Raad en collega's. waarna hij ook den gedenksteen onthulde. Op Tholen worden thans verschillende boomen gerooid. Het ophalen Wethouder Anker sprak bij deze gelegenheid een van een der gevallen slachtoffers, dat van beneden langs den dijk naar woord van dank en waardeering. Bij de plechtig- boven getrokken wordt heid was de bijna voltallige raad tegenwoordig en het volledige bestuur van „Gemeentebelang" De Vlissingsche vereeniging „Ge meentebelang", die thans ruim 80 ■won ingen laat bouwen, heeft Zaterdag bij het ongeveer gereed komen van een complex een oorkonde doen in metselen en een gedenksteen onthuld in een der gevels. Burgemeester van Woelderen metselde de oorkonde in den muur De afbraak van de oude St. Jacobskerk te Vlissingen aan de Wilhel- minastraat is reeds in vollen gang. Deze week werd de toren omlaag gehaald. Te Goes mocht mejufjrouw Breit, hoofd der Chr. Fröbelschool, haar 25-jarige werk zaamheid bij deze instelling vieren. vanwaar voor verder vervoer wordt gezorgd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25