UV1 b. Vogels uit één nest Steradent TWEE GOEDE RECEPTJES sfjj.'Êsws*' - THO-RADIA U kunt ze zelf thuis klaarmaken aan STERADENT! 26 Hoestsiroop: Dit nieuwe receptje tegen hoest, verkoudheid en bronchitis zal U zeker goed doen. U kunt het gemakkelijk zelf klaarmaken. Neem een kwart liter heet water en los hierin op een eetlepel suiker. Voeg hierbij den inhoud van een 30 grams-fleschje Vervus (dubbel gecon centreerd), dat U bij eiken apotheker of drogist tegen den vastgestelden prijs van 75 cent kunt koopen. Na even roeren is Uw kwart liter hoestsiroop gereed. Dosis volwassenen 1 eetlepel, kinderen van 8 tot 12 jaar een dessertlepel, kinderen van 3 tot 8 jaar een theelepel, na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan. Het is een doeltreffend en zeer voordeelig middeltje. Liniment tegen rheumatiek: Het tweede receptje, dat U ook zelf kunt klaarmaken is eep beproefd middel tegen rheumatiek, spierpijn en stijfheid. U heeft hiervoor noodig 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (geconcentreerd). Een 15 grams-fleschje Rheumagic-olie kost U bij eiken apotheker of drogist 65 cent, dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar en Uw rheumatiek-olie is ge reed. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede niet wrijven of masseeren en de pijn verdwijnt direct. Zelfs wanneer U lang last heeft van rheumatiek is het de moeite waard dit middeltje eens te pro- beeren. Het zal U goed voldoen. Bewaar deze twee receptjes goed. Ze komen U te pas Vervolg van blz. 23 VERTROUW UW KUNSTGEBIT TOE Dat kunt IJ inderdaad perust doen, liet is zelfs noodzakelük. wilt U liet volle genot hebben van Uw kunstgebit. Steradent is het onmisbare reini gingsmiddel. Evengoed als een echt gebit heeft een kunstgebit geregelde verzorging noodig en Steradent is daarvoor het aangewezen middel. Het houdt Uw kunstgebit zuiver en rein. ten bate van Uw gezondheid, smaak en uiterlyk. Vraagt het maar eens aan Uw tandarts! In bussen van 50 en 90 cent bjj apothekers en drogisten. Proefbusje gratis op aanvraag aan de N.V. Handclmij. Reckitts, Pbarm. afd., De Bilt. GEBITBAKJEBovenstaand sierlijk matglazen Steradent-gebitbakje met plaats voor onder- en boven- gebit is verkrijgbaar a 50 ctbij apothekers en drogisten of wordt U na storting van 50 cent op postrekening 118638 van N.V. Handelmij. Reckitts, Pharm. afd., De Bilt, franco toegezonden. schrik, die het meisje ontsnapte. Karei zag echter wel dat zij schrok en dat de kleur uit haar friscli gelaat plotseling verdween. Zenuwachtig greep zij naar haar kof fers in het net. ,.Eeu oogenblik, juffrouw, ik zal ze u wel even aangeven," zei liij verwon derd. Met beide handen weerde zij zijn hulp af. ,.Necn, dank u. Ik kan me zelf wel helpen. Dank u wel...." Karei stond versteld. Had alleen liet noemen van zijn naam die plotselinge verandering in haar houding teweeg gebracht? Hij begreep er niets van. De trein stond stil. Hij opende de coupédeur en wendde zich opnieuw tot de onbekende jongedame. „Laat ik de koffers dan ten minste even op het perron zetten," hernam hij met aandrang. Maar het meisje scheen werkelijk bang van hem te zijn geworden. „Neen, dank u," zei ze angstig en verward. „Ik kan liet heel goed zelf. De chauffeur zal ook wel aan het station zijn en die kan mij wel even helpen.. 0, daar is hij al. Karei Neist wierp een blik op den man en verbleekte. Ja, nu kende hij het meisje en hij begreep die opvallende verandering. Eli zonder haar te groeten liep liij op den uitgang toe In het dorp woonden slechts weinig autobezitters, die er een chauffeur op na hielden. Maar tot die weinigen be hoorde Krauert en dit meisje was zijn dochter. Het was Greta Krauert, met wie hij had gereisd. Toen liij het station verliet zag liij mevrouw Krauert in den wachtenden wagen zitten. Hij negeerde haar als altijd en ging haar voorbij zonder groet. Het was inderdaad een verrassende en hoogst pijnlijke ontmoeting. Hij was bijna tien jaar van huis geweest en in die jaren had hij liet meisje niet eenmaal gezien. Geen oogenblik had hij aan Greta Krauert gedacht, toen hij iets bekends in haar gelaat meende te ontdekken. Karei bekende zichzelf eerlijk, dat het meisje mooi was geworden. Uiter lijk had zij niets van haar vader. Dat nu juist zulk een man zoo'n aantrekkelijke dochter moest hebben! Onwillekeurig betreurde hij het feit. Maar ook zijn ergernis was gewekt. Want hij zag nóg het afwerend gebaar, waarmee zij zijn hulp had afgeslagen en haar verschrikte oogen, toen hij zich voorstelde. Schouderophalend zette hij de ge dachte aan haar van zich af. Wat kon het hem schelen, dat de dochter van him ouden vijand een aardig meisje was? Misschien droeg zij slechts een masker evenals haar vader. Misschien ook niet onoprecht zag Greta Krauert er in elk geval niet uit. Een oogenblik later suisde de luxe- auto van Krauert hem toeterend voorbij. „Is het werkelijk waar heb je met hem in denzelfden coupé gereisd?" vroeg mevrouw Krauert haar dochter, terwijl de auto den jongeman passeerde. „Ileusch waar, moe." „En was hij aardig?" „0 ja, aardig was hij wel." „Het moet een flink en degelijk mensch zijn, de oudste zoon van Neist. Kende je hem nog?" „Wel neen, geen sprake van." „En herkende hij jou ook niet?" „Neen, hij evenmin mij als ik hem." „Enfin, dat ligt voor de hand. Als hij had geweten wie je was, zou hij geen woord met je gesproken hebben. Die van de familie Neist hebben allemaal harde koppen. Karei is nu alweer een tijdje thuis. Hij is verminkt, geloof ik." „Een verminkte hand, 1110e," zei Greta. Haar moeder knikte. „Dat moet bij een straatgevecht in Berlijn gebeurd zijn. Maar nu iets auders. Je ziet erg bleek, Greta." Glimlachend en niet moeilijk verho len trots beschouwde zij haar knappe dochter. Het meisje zuchtte. „Die lastige reis zal de oorzaak wel zijn, moe. En ik heb ook bard moeten studeeren de laatste maanden. „Dat begrijp ik, kind. Maar nu kun je uitrusten en ontspanning zoeken. Ik ben bljj dat je nu voorgoed thuis blijft." De oogen van het meisje droegen niet meer die zorgeloos vroolijke uitdruk king van haar vertrek uit Siegen. Haar rustelooze mond was plotseling tot rust gekomen. VIJFTIENDE HOOFDSTUK Geregeld, prompt op den eersten van de maand, zond Ernst Neist vanuit Amerika vijftig dollar aan zijn vader, ofschoon deze het hem streng verboden had. Want Herbert Neist was bezeten van een bijna ziekelijken angst, dat Ernst, op wien bij zooveel hoopvolle verwachtingen had gebouwd, in de zelfde fouten van zijn vader zou ver vallen en door een al te royale hand en een roekeloos optimisme een gezonde ontwikkeling van de zaken in gevaar zou brengen. Er ging bijna geen dag- voorbij, of bij gaf aan zijn bezorgdheid uiting tegenover Karei en elke week schreef hij Ernst lange brieven, die een aaneenschakeling waren van raadgevin gen en vermaningen. Maar in weerwil van die menigvul dige. aansporingen tot voorzichtigheid bleef Ernst trouw zijn vijftig dollar zenden. „Als ik u geld zend, lieve vader," schreef hij, „dan doe ik dit niet alleen uit genegenheid, maar ook omdat ik voel, dat het mijn plicht is. Ik zou maar een onwaardige kerel zijn, als ik u liet verhongeren, terwijl het mij zoo goed gaat. Deze kleine ondersteuning kan mijn zaak niet in gevaar brengen, want ik spaar dit geld uit door eenvou dig te leven. U vergist zich beslist als u denkt, dat ik onvoorzichtig ben. Ik weet heel goed hoever ik gaan mag en kan. U herinnert me aan uw eigen teleur stellingen, maar een vergelijking gaat hier niet op, vader. U hebt werkelijk pech geliad. Gedeeltelijk was dit uw eigen schuld, volgens mijn inzicht. Met voorbeeldelooze energie en doorzicht bouwde u een onderneming op, maar daarna liet u haar veel te spoedig aan haar lot over. U hebt me wel eens doen denken aan een bekwamen tuinier, die veelbelovende boomen plantte en er vooraf zorgzaam een goeden grond voor had uitgekozen, maar die ze daarna liet groeien, zonder zich erom te bekom meren wat ervan terechtkwam. En voorts plantte u te veel van die boomen. Ik bedoel maar, dat men zich bij één zaak moet houden, maar zich dan óók met taaie vasthoudendheid aan den bloei ervau moet wijden met het doel voor oogen haar groot te maken. Verdeeldheid is altijd schadelijk...." Zoo schreef Ernst zijn vader eens terug. Herbert Neist moest zijn in zichten deelen. Zijn vertrouwen in dien ver afwezigen bouwer aan de toekomst groeide met den dag. Ja, zijn zoon Ernst Moeilijkheden op huishoudelijk gebied Laat het U.V.I. ze voor U oplossen. Schrijf aan Mevr. Lotgering- Hillebrand U.V.I. Postbus 1 - Rotterdam en leg haar Uw moeilijk heden op huishoudelijk gebied voor. De staf van het Unilever Voorlichtings Instituut tracht dan een oplossing te vinden en zal U helpen: Gratisgauw en goed"' UNIIEVER VOORLICHTINGS INSTITUUT De Tho-Radia prepara ten danken hun grooten roep aan de weldadige werking op de huid. "*1 Die te bevorderen was de taak, welke de beroemde Fran- schegeleerdenzich ia»- stelden en daarop zijn de voorschriften van Dr. Alfred Curie gebaseerd. Tho-Radia is nu ook in Neder land verkrijgbaar. Het is in het belang van Uw gezondheid, deze bijzondere wetenschap pelijke schoonheidsmethoae eens toe te passen. Dames, die Tho-Radia eenmaal gebruikt hebben, zijn verbaasd zóóveel als hun uiterlijk aan frischheid gewonnen heeft en zóó wel dadig als Tho-Radia op de huid en de weefsels inwerkt. van 25 ct Tegen W e^wbeGoldCre^^uttvoetigcB^ /anden worden. Wetenschappelijke Schoonheidsmethode. Crème 35 ct., 95 ct., 1.45. Poeder In 9 tinten 40 ct., 1.25. Lippenstift 1.65, en*.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26