(bldtfotfaae Verliest snel haar dikte: 45 pond in 11 weken. rchaumgciai VISCH Een artist DOET WONDEREN met een PENSEEL Nieuw, veilig vermagerings middel in vloeibaren vorm Citossmilb's 37 van den len toer. We steken, dus van rechts naar links gaande telkens in I rechtopstaand lusje van den leu toer in en halen den werkdraad als nieuwe lus eruit. We zetten dus 100 lossen op en haken hierboven 11 toeren in den Tunischen haaksteek. Het werk wordt nu door het vormen van de armsgaten in voorpand jes en rug verdeeld. Het linkervoor- pandje (in het dragen recht) haken we boven 25 steken. Bij den 13en. 14en, 15enen 16en toer minderen we aan den kant van het arms gat. telkens 1 steek. Dit doen we door aan het einde van de naald in de laatste lus van den vorigen toer geen nieuwe lus meer te haken. De 17e, 18e, 19e en 20e toer worden zonder minderen gehaakt. Bij den 2 len toer haken we met vasten tot den 7en steek (aan den kant van derl hals) waarna we den toer verder in Tunischen steek haken. Bij den 22en toer minderen we aan den kant van den hals 1 steek en even eens bij den 23en toer. Den 24en toer haken we zonder minderen. Hiermede is het linkervoorpand af. Het rechtervoorpand wordt op de zelfde maar tegengestelde wijze gehaakt. Rugpand. Dit pand wordt tot aan de armsgaten op de bekende wijze gehaakt, waarna we aan weerskanten op dezelfde manier minderen als bij het voor pand. Bij den 20en toer minderen we aan den kant van den hals 10 steken, waarna we de schouders verder apart afhaken. Bij den 2 len toer minderen we aan den kant van den hals 1 steek. Den 22en toer haken we zonder min deren, waarna de draad wordt afgehecht Het andere schoudertje wordt op dezelfde doch tegengestelde wijze af gehaakt. Nu worden langs alle omtrekken toeren vasten gehaakt en wel 1 toer met gele, 1 toer met marineblauwe en 1 toer met oranje wol. Bij eiken toer worden steeds de beide steeklussen van den vorigen toer opgenomen. Bij de hoeken haken we 3 vasten in een steek, terwijl bij de hoeken van den hals 1 vaste wordt overgeslagen. Voor de sluiting draaien we een koordje van marine-blauwe wol, waar aan 2 pompons, waarin alle kleuren worden verwerkt, bevestigd worden. WAT ZULLEN WIJ ETEN Schelvisch in een vuurvasten ZondagRoomsoep Kalfsfricandeau. Doperwten (uit blik). Aardappelen. Blanc manger. Maandag: Koud vleesch. Gestoofde bieten. Aardappelen. Wentelteefjes. Dinsdag: Saucijsjes. Roodekool. Aardappelen. Rijstebrij Woensdag: Kop bouillon. Gebakken rolpens. Gebakken appelen. Aardappelen. Donderdag: Varkenslapjes. Gestoofde selderij. Aardappelen. Broodschoteltje, Vrijdag: Selderij soep. Garnalencroquetten Sla van Brusselsch lof. Gebakken aardappelen. Zaterdag: Runderlappen. Gestoofde andijvie. Aardappelen. Griesméelvla. OP VERSCHILLENDE MANIEREN BEREID Gestoofde kabeljauw (4 pers.) I kg. kabeljauw, zout, peper, paneer meel, fijn gehakte peterselie, het sap van citroen, 50 gram boter. Maak de visch schoon en snijd ze in mooten. Wrijf deze in met peper en zout. Smelt de boter in een pan, bak er de mooten visch in en zorg dat deze aan weerszijden mooi bruin worden. Voeg er dan het citroensap, de peterselie, een scheutje water en het paneermeel bij en laat de visch plm. 15 minuten in het sausje stoven. Voeg er, wanneer de saus te dik wordt, nog af en toe een scheutje water bij. Geef de kabeljauw warm bij een of andere sla en aardappe len. schotel (4 pers.) 1 kg. schelvisch, zout, peper, 34 hter melk, 20 gram bloem, 25 gram boter, 100 gram kaas. Maak de schelvisch schoon en snijd ze in mooten. Kook deze in water met zout gaar (in plm. 15 min.). Verwijder de gra ten en leg de stukken visch in een vuur vasten schotel. Smelt de boter, voeg er de bloem bij, roer van dit mengsel een glad papje en voeg er dan onder voort durend roeren de melk bij. Laat de saus doorkoken en maak ze op smaak af met 75 gram van de geraspte kaas en een weinig peper. Giet het verkregen sausje over de visch en strooi er de over gebleven geraspte kaas overheen. Laat de visch in een warmen oven bruin worden. Geef dit vischgerecht bij gebak ken aardappelen en sla of als warm hapje bij de boterham. Men kan voor dit gerecht ook zeer goed resten van visch gebruiken, die dan natuurlijk niet meer gekookt behoeven te worden. Gebonden vischsoep (4 pers.) Restjes visch, 134 liter vischbouillon, 60 gram boter, 55 gram bloem, zout, peper, 1 eierdooier, wat bouillonaroma, fijn gehakte peterselie. Smelt de boter, voeg er de bloem bij en roer van dit mengsel een papje. Giet er onder voortdurend roeren den visch bouillon bij en laat de soep 10 minuten doorkoken. Klop den eierdooier, giet er, van het vuur, voorzichtig een weinig van de soep bij en giet dit mengsel in de pan terug, maar zorg dat de soep niet meer kookt. Maak de soep op smaak af met zout, peper en wat bouillonaroma, voeg er vischrestjes en de fijngehakte peterselie bij en geef de soep met in dobbelsteentjes gesneden, gebakken oud brood. CORRESPONDENTIE Mevr. v. E. te Haarlem. Geelgeworden pianotoetsen belegt u met een doekje, dat vochtig gemaakt is met waterstof- superoxyde (3 U laat dit enkele uren liggen. Wat uw andere vraag be treft, deze valt buiten het kader van ons blad. Wij kunnen haar niet beant woorden. U kunf wonderen doen met een tandenborstel. Probeer alleen maar eens 1 c.M. Kolynos op een drogen borstel, twee maal per dagen let op het opmerkelijke verschil van Uw tanden. Laat KOLYNOS Uw GLIMLACH doen SCHITTEREN „Ik kan BonKora niet genoeg 'prijzen om alles wat het voor mij deed. Het neemt zoo gemakkelijk in en is zoo onschadelijk. Ik was veel te zwaar. Leed aan indigestie en hoofdpijn, maar nu ben ik ervan verlost. Ik voel me nu patent. En ik verloor 45 pond in 11 weken." Mevr. L. J. Wilson. Deze brief ligt ter inzage. SNELLE GEWICHTSAFNAME Mevr. Wilson was zeer dankbaar, zulk een veilige, prettige en snelle manier 0111 van haar dikte af te komen ge vonden te hebben. Zij zond ons haar foto en zei dat wij ze gerust mochten publiceeren. Ziet welk een verande ring BonKora bracht. Raakt ook Uw dikte op deze manier kwijt. BonKora is onschuldig, want het bevat geen schadelijke bcstand- deelen. Vermoeidheid verdwijnt. Velen zeggen er jonger uit te zien, 1 A Mevr. ilson thans, ver- fV aft? loor 4a pond in 11 weken sedert z.j hun dikte verloren en op t!oor ï!ollKora. Voelt deze onschadelijke en prettige Mevr. Wilson zieh beter. Ziet er jaren manier gezondheid opdeden. vroeger. jonger uit. Lijdt geen honger. Het is raadzaam, zeer vet voedsel te vermijden, maar U kunt gerust flink eten van voedsel, zooals in de brochure bij elke flesch BonKora wordt aangeraden. U behoeft dus geen oogenblik honger te lijden of zelfs trek te hebben. Laat daarom Uw dikte L w gezondheid en bekoring niet bederven en ziet er niet ouder uit dan noodzakelijk. Begint direct met BonKora, de nieuwe, snelle, prettige vermageringskuur in vloeibaren vorm. Let op de resultaten. Verkrijgbaar- bij Apothekers en erkende Drogisten a f 2.25 per flacon. Grossmith's zuivere Lavendelzeap en Lavendelwater... de ideale K combinatie voor elegante L dames! Verrukkelijk is de frissche écht ^^^bloemen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 37