EEN NIEUW GELUID IV. DIVERSE STOFFEN EN GARNEERINGEN Nu we den zomer tegemoet gaan, spreekt het vanzelf, dat er in hoofdzaak luchtige weefsels gebracht worden. Toch zien we voor mantels zware wollen stoffen, die zoowel glad kunnen zijn als pluizig. Ook tweed staat weer op het program en dit maal niet als vorig jaar in flatteuze kleuren, doch hoofdzakelijk in grijs. Mooie Schotsche ruiten wor den zoowel voor mantels als voor pakjes verwerkt. In het laatste geval neemt men ófwel het rokje ófwel het jasje graag in een effen stof. Naast wollen stof fen, die ditmaal een concurrent gekregen hebben in de uit Amerika afkomstige kunstwol, die Teca genoemd wordt en niet het nadeel_heeft van een gevoelige huid te irriteeren, zien we vooral veel zijde. Doffe crêpes, maar daarnaast ook glanzend satijn. Zijden jersey wordt ook graag verwerkt. Taf is bij zonder populair, evenals het ragfijne mousseline de soie. Verder zien we veel kant en tule en natuurlijk ook organdie. Moirézijde komt in de achterhoede. Voor hoogzomer veel mantelpakjes in zwaar linnen en tussor, terwijl piqué zoowel voor het gewone jurkje als voor het plechtig avondtoilet verwerkt wordt. Wat de garneeringen betreft, zijn het voor Bij veel jurken wordt open bwduursel toegepast. Het motief van de ma rineblauwe kant wordt geaccentueerd door sou- tache -garneering in frambozenkleur LinksSchotsche ruiten worden zoowel recht als schuin verwerkt. Hier een origineele garnee ring van applicatie op het gladde lijfje en een werkelijk uit de Hooglanden stammende ceintuur. eenvoudige donkere jurkjes vooral kraagjes en manchetten van wit piqué of Engelsch borduursel. Op marine japonnen wordt graag een vuurróode ceintuur gedragen, terwijl op zwart zoowel cerise als hardgroen en korenblauw het goed doen. Naast vele fijne opnaaisels zien we ook plissé en smockwerk, terwijl menige japon versierd is met borduursel in richelieu of platsteek. Richelieu wordt gewoonlijk toegepast kleur op kleur, terwijl verschil lende huizen fraaie bloemen en andere motieven van veelkleurige zijde in platsteek brengen. Ook worden verschillende grappige motieven in plat steek gewerkt. Valencienne-kant wordt zoowel toegepast op de zoo geliefde witte bloesjes als voor garneering op luchtige avondjaponnen. De combinatie van zwart toilet met witte valencienne-kant is zeer geliefd. Het corsage van kunstig gemaakte imitatie-bloemen wordt zoowel tegen het decolleté als in de taille gedragen. Grootere en kleinere initialen, klassiek of hyper modern, zien we in zorgvuldig uitgezochte contrast kleur ap menig corsage! De garneering van sprekende ruit wordt evengoed op wol als op zijde toegepast. De ruit heeft definitief haar intrede in de balzaal gedaan. Altijd geslaagd is het paspoileeren in afstekende kleur, terwijl menige klokrok afgebiesd is met ongeveer 2 cm. breeden rand in contrasteerende tint. Ten slotte de knoopen. Op dit gebied bestaat niet alleen een enorme variatie, doch ook zijn de knoopen op zichzelf soms een meesterwerk. Vooral bloemen, vruchten en soms ook motieven, die uit het dierenrijk afkomstig zijn. worden graag in metaal met email gebracht. Rechts: Zelfs voor het voorjaar vertoonen ver schillende mantels bont- mouwen. Hier zien we mouwen van bever in een bouclé ja,s. Sommi ge huizen brengen in plaats van twee slechts één bontmouw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38