TEINT OLIJFOLIE renjeiuj dank Wat wij in het voorjaar dragen 39 449. Japon van marocain, V-hais met kraag, welke in de voorpanden verwerkt is, lange taille, rok met klokstuk, mouw van driekwart lengte Benoodigde stof: 3 m. 1 40 cm 450. Japon van mat-crêpe, V-hals, voorpand gegarneerd met knoopen, de ceintuur is aan de voorbaan van den rok geknipt en achter gestrikt. Benoodigde stof: 3 m. 1 40 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42-44-46-48. Gebakken bokking (4 pers.) 12 bokkingen, zout, peper, boter. Verwijder bet vel der bokkingen, snijd er den kop af, «nijd den rug open en haal de graten uit de visch. Wrijf de bokkingen van binnen en van buiten stevig met een doekje af. Wrijf ze daarna in met wat zout en peper. Smelt de boter en bak de bokkingen in de gesmol ten boter aan beide zijden bruin. Laat ook de met zout en peper bestrooide kuit en de hom even in de boter bruin braden en gaar worden en dien de ge bakken bokkingen bij gestoofde bieten of roodekool en aardappelen op of geef ze bij de boterham. Garnalencroquetten (4 pers.) 300 gram garnalen, 3 dl. melk, 20 gram boter, 25 gram bloem, 3 blaadjes gelatine, zout, peper, fijn gehakte peter selie, 1 eierdooier, frituurvet, 1 eiwit, paneermeel. Smelt de boter in een pan, voeg er de bloem bij en roer boter en bloem tot een glad papje. Giet er onder voort durend roeren de melk bij en laat het sausje even doorkoken. Maak het op smaak af met zout, peper en peterselie en roer er van het vuur den even los- geklopten eierdooier en de garnalen doorheen. Laat de gelatine intusschen in koud water weeken, knijp de blaadjes uit en voeg ze bij het nog warme gar- nalenmengsel. Laat dit eenigen tijd op een koele plaats staan om op te stijven. Vorm er dan eroquetten van, wentel deze door even losgeklopt eiwit, laat dit er even in trekken, wentel ze dan door paneermeel en nogeens opnieuw door het eiwit. Zorg, dat het frituurvet zóó heet is gemaakt, dat de blauwe damp er afslaat, leg er de eroquetten voor zichtig in en bak deze aan weerszijden heel vlug in het frituurvet bruin. Laat ze even op grauw papier uitdruipen en dien de eroquetten warm op bij de boterham of bij het middagmaal (bijv. bij witte boonen met zure eiersaus). CORRESPONDENTIE Mej. 8. G. te Enschede. Wij hebben uw brief met belangstelling gelezen en ge- looven wel u te kunnen helpen. Het is heel geschikt, dat u een zgn. dienst bodencursus volgt in een der R.K. internaten, die daarvoor in ons land zijn opgericht. B.v.Huize Bouvigne, Ginne- ken bij BredaHuizeDriekoningen, Pape gaaieulaan, Wassenaar; Huize Bloem hof, Bloemhofstraat 1, Haarlem. U kunt daar alle gewensehte inlichtingen ver krijgen. Kosten zijn er voor u zoo goed als niet aan verbonden, en een dergelijke cursus, waardoor u vanzelf in contact komt met allerlei andere .mensehen. lijkt ons voor u zeer aan te bevelen Mej. v. Ij. te Eindhoven. Dit voorjaar zullen zfêer veel zgn. composéstoffen worden gebruikt voor mantelpakjes, d.w.z. een effen stof in combinatie met een geruite of gestreepte stof waarvan de ondergrond gelijk is aan de effen stof. Wanneer u een goed figuur heeft, kunt u zich zeker aan zoo'n pakje „wagen". Er is een overvloedige keuze in deze stoffen, zoodat u zeker een voor u geschikte kleurencombinatie zult kunnen vinden. Mevr. P. te Amsterdam. Zeker, u heeft gelijk: een dame hoeft haar hand schoen bij een begroeting niet uit te trekkenDit neemt intusschen niet weg, dat zeer velen zich aan de oude gewoonte houden. U handelt echter geheel volgens de etiquette wanneer u uw handschoen aanhoudt. Een ver ontschuldiging als; „Excuseer mijn handschoen" hoeft dan ook niet te wor den gemaakt. Wanneer U weet, dat U er aardig uitziet, zult U dubbel van Uw zomervacantie genieten. Begin daarom nu Uw huid met Palmolive Zeep te behandelen. Laat de olijfolie van Palmolive Uw teint jeugdiger en frisscher maken. Duizenden vrouwen hebben deze raad opgevolgd; zij zijn er eiken dag nog dankbaar voor! Volg haar voorbeeld en ook U zult de teint der jeugd behouden. EEN AARDIGE VERRASSING VOOR DE KINDEREN! Omdat kinderen zoo graag Palmolive Zeep gebruiken hebben wij voor hen 6 prachtige uitknipkaarten van Walt Disney's Sneeuwwitje, den Prins, de dieren uit het woud en de 7 dwergen (in totaal 32 figuren) uitgegeven. Zij worden franco toegezonden tegen inzending van 3 zwar te Palmolive-bandjes en 2 postzegels van 5 cent aan Palmolive, Af deeling 6, Postbus 635, Amsterdam-C. 448. Zijden japon met kanten mouw, breede ceintuur als vestmodel, ronde hals met strik. Benoodigde stof: 3 m. zijde 96 cm. breed. 1 m kant 90 cm. breed. Met tocst. Walt Disnev Mickey Mouse S. A. ~\7~an alle in deze rubriek afgebeelde V genummerde kostuums, die ontleend zijn aan bet mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 cta. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rok ken, blouses, kleine avondjasjes en kin- derkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewensehte maatnummer. Bestel lingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No. 293(>31 looi' toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels (s.v.p. niet van cent) aan het PATRONENK ANTOOR „P A N O R A" NASSAU PLEIN 1 HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Olijfolie is het beste natuurlijke middel om de huid zachter en Uw teint jeug diger te maken. Geen enkel ander middel heeft zoo'n verzachtende en versterkende invloed op de huid. Volg daarom een schoonheidsbehandeling met Palmolive, de olijfolie-zeep, door tweemaal daags, 's morgens en 's avonds, Uw gezicht, hals en schouders te masseeren met haar overvloedig schuim. U zult spoedig het resultaat bemerken en Palmolive blijven gebruiken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39