11 Ini HU'" De groote balzaal. Hier warden voor verschillende gelegenheden groote bankets en diners gegeven, dansavonden en auto-shows. De meest belang rijke festiviteiten, groote sociale gebeurtenissen, van nationale en interna tionale beteekenis, zijn in deze zaal gevierd. eorganiseerde luxe is voor ons Europeanen, die er allemaal een verschillenden smaak op na houden, wellicht niet zoo aanlok- I f kelijk als voor een Amerikaan, en als wij hooren, dat de man, die zich kan veroorloven vijf hoog achter in Waldorf Astoria te J wonen, daarvoor een villa met oprijlaan, stallen, garage, park, tennisbaan, zwembad enz. enz. zou kunnen huren, dan begrijpen we niet meteen, waarom hij dat laatste niet veel liever doet. De normale sterveling, die zijn dollars en guldens nog best kan tellen en met eenige bezorgdheid narekent, dat elk uur slaap hem een paar dollars kost (kraan opendraaien een kwartje, tien minuten op een stoel zitten een gulden) blijft hier natuurlijk niet langer dan strikt noodza kelijk is, maar vele rijke Amerikanen, die nu „voor eens en voor altijd van alles af" willen zijn, hebben kamers in dit reusachtige gebouw, een kleine stad bijna, dat een heel blok beslaat en zevenenveertig verdie pingen hoog is. Inderdaad: hier is men meteen van alles af, zoodra men het hotel binnentreedt. Men woont hier in een pasklaar gemaakt „huisje" met eigen bel, telefoon, radio en het eenige wat men nog te doen heeft is op knopjes drukken, zijn wenschen kenbaar te maken en geregeld zijn rekening te betalen. Het leven wordt hier zeer eenvoudig, bijna té eenvoudig, Rechts: De radiokamer van 't Waldorf- Astoria-hotel. Hier is gebouwd 'n kolos saal radio ontvangtoestel en een pro gramma-distributiestation. Op den voor grond, 'f zoo juist geïnstalleerde korte- golfontvangsttoestel. Van hieruit wor den de tweeduizend privé-kamers, de balzalen, receptiezalen, lounges en foyers bediend. Eiken dag geeft de radiokamer een bulletin uit met hei dagprogram, dat internationaal is, voor de gasten van de heele wereld. Onder: De imposante ingang van het luxueuze Waldorf-Astoria-hotel in New York. De foto geeft 'n in druk van de enorme hoogte van 't hotel in verhouding met de schijn baar zoo kleine ingangsdeuren. Twee kolossale torens links en rechts boven de hoofdhal wed ijveren met NewYork's hoogste Het Waldorf -Astoria-hotel aan de Park Avenue te New York. De bouw van dit hotel kostte achtentwintig miMoen dollars. Onder: De groote dans- en dinerzaal uit het hotel, genaamd de „Starlight Room", omdat de verlichting door middel van bijna echte sterren aan het plafond geschiedt. Deze zaal is open gedurende het geheele zomerseizoen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 3