GEZOND,VOL HAAR Witte tanden: Chlorodont Tandpasta Hef xwalclce ■ïiciiiiielie voor U op ELKEN leeftijd V NEDERLANDSCH FABRIKAAT Tube 25 cent. Groote tube 45 cent. 15 door J. P. Baljé Hei stond wel onomstootelijk vast, kwam hij er ook nu weer bovenop, j dat Jorisje Jelgersma een zwakke Joris was een mensch als ieder ander j constitutie had. Het ventje haalde en... hij werd verliefd. Daar Joris i bii zijn veboorte de vijf pond nog met en een zacht karakter had, maar bovendien, lu de eerste weken van zijn sober be- dank zij zijn heldere hersens, een goede «taant je schudde de dokter meermalen toekomst tegemoet ging, was het voor- bedenkelijk het hoofd. werp van zijn adoratie niet ongenegen, Zwakke longetjes," zei de dokter met hem het wankele huwelijksbootje van het ziekenhuis tot de verpleegster, in te stappen. Maar voor Joris dit deed 't zal me meevallen, als 't kereltje een liet hij zich als een serieus man medisch week leeft." onderzoeken. En" de dokter in kwestie, Jorisje haalde de week en al bleef het die Joris' magere karkasje met een een armetierig wichtje, dat zijn moeder critisch oog aanschouwde, gaf hem in de oïootste zorgen baarde, hij slaagde er kiesche termen te kennen, dai het beter j zelfs in, het ziekenhuis te verlaten en was, dat Joris zijn stuurmanskunst niet te moeien, zij het dan ook als een sprie- op de woeste baren van de huwelijkszee tig'plantje, dat de zon mist. Het eerste zou trachten te demonstreeren, doch jaar was het knaapje permanent ver- liever de rustige, kalme wateren van kouden en lag het altijd met waterige het vrijgezelleuschap moest kiezen. Zoo- oocjes en een verveld, rood neusje dat Joris gelaten zijn huwelijksplannen in de wieg. En de levensverzekerings- opschortte en ze ten slotte deponeerde agenten, die de woning van zijn ouders in het archief-van zijn herinneringen en plat liepen, zoodra de burgerlijke stand vervlogen illusies, vermeld had, dat Joris Jelgersma zijn Joris, men voelt het, was voorbe- intrede op dit ondermaansche had ge- stemd voor een vroegen dood. daan, verdwenen één voor één zonder 'n Toen hij dertig was, doorstond hij zoo postje af te sluiten. Aan dit manneke waar nog een acute longontsteking. Op was geen eer te behalen. zijn tweeëndertigste jaar heersokte er Vóór zijn vijfde jaar had Jorisje onge- griep. De Man met de Zeis maaide tal veer alle' kinderziekten gehad, die te van jonge menschen weg. Ook Joris bedenken waren. Jorisje werkte in een bracht hij een bezoek. Hij bekeek het versneld tempo. Nauwelijks was hij van geval eens, grijnsde toen cynisch en de mazelen genezen, of de „bof" kondig- ging weer weg. Joris was een prooi, de zich aan, en pas was het roodvonk waaraan hij zijn krachten met vilde overwonnen, of de eerste symptomen verspillen, die was toch ten doode opge- van de waterpokken brachten zijn schreven, daarvoor had hij geen giiep- familie alweer tot wanhoop! epidemie noodig. Ook op school zat het den kleinen Joris'neven en nichten omkoesterden Joris niet mee. Vanwege zijn rachitische hem met hun goede zorgen. aut de beentjes en zijn zwakke borst mocht hij brave jongen had zich zoo buigzamer - niet meedoen aan gymnastiek. Hij hand een goede en goedbetaalde positie moest herhaaldelijk een paar weken weten te verwerven, hij ging nooit verzuimen voor verkoudheden, angina uit, in schouwburgen en bioscoopzalen of bronchitis en het was voor de onder- was het hem te benauwd, op sportterrei- wijzers steeds weer een verrassing, „dat nen te tochtig, in treinen levensge- Jorisje dezen keer toch nog terug- vaarlijk, zoodat hij wel een aardig gekomen was"! potje bijeengespaard moest hebben. Zooals het meer gaat met jongetjes Joris' zwakke constitutie in aanmerking van een zwakke, teere constitutie, die genomen leek een speculatie op zijn niet aan sport doen, niet mee kunnen genegenheid, respectievelijk erfenisje, komen met de anderen en daardoor niet ongemotiveerd en de uitgegeven wat eenzelvig worden, wierp hij zich met gelden zouden zeker hun rente opbren- woede op de studie. Het moet gezegd gen. worden, dat Joris een helder hoofd had. De doktoren, die Joris Jelgersma een Ondanks zijn vele verzuimen slaagde vroegen dood hadden toegedacht, de hij er steeds in met vlag en wimpel neven en nichten, die op zijn wankele „over te gaan" en op de H.B.S. was gezondheid en zijn teringachtig uiterlijk hij een van de beste leerlingen. Zóó hun hoopvolle fantasieën hadden opge- goed, dat, toen Joris in de tweede klasse bouwd, kregen gelijk! Joris werd. niet twee maanden met diphteritis ziek oud! Om het precies te zeggen: hij werd lag en daardoor geen overgangsexamen zevenendertig jaar! kon doen, de directeur niet schroomde, Op den ochtend van zijn zeven-en- hem toch in de derde klasse te plaatsen, dertigsten jaardag stapte Joris Jelgersma toen Joris bij 't begin van den nieuwen naar buiten om zich naar zijn kantoor te cursus zich bleekjes en nog een nuance begeven. Het was een donkeie, som- doorzichtiger presenteerde. bere ochtend. In den voornacht had Een paar jaar bleef Joris toen vrij van het geregend, daarna was het weer ziekten en hij prees zich al gelukkig dat echter omgeslagen en de orst had hij eindelijk zijn sukkelperiode achter plotseling ingezet. Zoodat het op straat den rug zou hebben. Hij slaagde als uiterst glad was. nummer één voor zijn eindexamen en Onbewust van het gevaar, dar hem wat méér was, hij kreeg, dank zij een dreigde, stapte Joris zijn deur uit. Hij gloeiende aanbeveling van den direc- had zich extra-goed ingebakerd, dioeg teur, ook spoedig een baantje op een zijn dikste Jaeger-onderpakje, zijn kantoor. Zijn ijver en werklust waren dikke, duffelsche jas, had zijn das groot, maar zijn zwakke lichaam moest tweemaal om zijn hals geslagen en zijn het toch weer afleggen tegen zijn wanten waren van beproefde kwaliteit, vurigen wil. Zijn vatbaarheid scheen Maar de straten waren verradeilijk weer te zijn teruggekeerd en zelfs als spiegelglad, de huishoudster van Joris de musschen dood uit de boomen vielen had er niet aan gedacht asch voor de van de hitte, kon er op Joris' kantoor deur te strooien en hij gleed uit. Joris geen raam op een kiertje staan, of hij kwam met het hoofd terecht op den werd snip-verkouden. Zoo kreeg Joris, trottoirband, hij kreeg een zware her toen hij eenentwintig was, een dubbel- senschuddine en schedelbasisfractuur. zijdige pleuris, maar dank zij de goede 's Avonds sliep hij zacht en kalm in. zorgen van zijn moeder, die wekenlang Zevenendertig jaar was hij geworden, met lauwe verbanden, tuft, medicijnen Niet oud dus! tja, Joris had nu een- en tientallen liters melk sjouwde, maal een zwakke constitutie! Gezond haar groeit altijd, op eiken leeftijd, mits de haarwortels gevoed w orden. Heeft L' reeds Hink haar verloren, zit het vol loos. is het vet? Dan heeft l' de haarwortels mishandeld of verwaarloosd. Heeft U nog behoorlijk of zelfs prachtig haar, verheug U erover. Maar hoe het ook zij: Behandel, verz.org Uw haar met Silvikrin. Ts Uw haar nog gezond, of vallen er zoo nu en dan al een paar haartjes uit? Is het haar droog, stug, on gezeglijk? Is er een begin van roos en bent U niet zoo erg te spreken over het uiterlijk? Dan mankeert Uw haar de juiste verzorging, de juiste verzorging eiken dag met Silvikrin Lotion, het verfris- schende haarwater, bereid met Neo Silvikrin Haarvoeding. medicinal en alcohol en botanische extracten, 's Morgens en 's avonds Silvikrin Lotion op Uw haar. één minuut heerlijk masseeren met de vingertoppen, dan kammen en borstelen. Dat voorkomt roos en haaruitval, houdt het haar gezond en glanzend en voedt de haarwortels. Silvikrin Lotion is voor lichte haarwortêlzwakte én voor de verzorging van het gezonde haar. SILVIKRIN L O T I ON bereid inet Neo Silvikrin Haarvoeding. medicinalen alcoholen botanische extracten. Frisch geparfumeerd. 'alt Uw haar onrustbarend uit? Is 't reeds dun, zijn er ai kale plekken Is de kraag van Uw jas bedekt met roos? Dan is het de hoogste tijd, om doortastend op te treden. Uw haarwortels zijn op, zij verhongeren .en vragen om haarvoeding. Neo Silvikrin Haarvoeding voedt de haarvormende weefsels, versterkt de haarwortels en brengt ze tot nieuwen groei. Het bestaat uit de 14 voor den haargroei onmisbare organische substanties. De gunstige werking be gint direct. De roos verdwijnt, de hoofdhuid wordt gezond, de haarwortels functionneeren weer normaal. De haaruitval houdt op en weldra verschijnen nieuwe, gezonde haren. Dagelijks 2 maal 3 minuten Neo Silvikrin in de hoofdhuid mas seeren, dan behoeft U voor het behoud van Uw haar niet meer bevreesd te zijn. Neo Silvikrin in alle gevallen van ondervoeding van de haarwortels. Flacon voor een maand Neo Silvikrin Haarvoeding voedt het haar aan den wortel NEO SILVIKRIN HAARVOEDING De behandeling, om een maand lang Uw haarwortels de krachtige, natuurlijke voeding te geven. Flacon voor een maand Uw Haren groeien door 5il~viV x*in 0(lum/^rmyoCOII*>

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 15