'P& CV 'V V. En ook het paard, dat een prijsje voor z'n baas verdiende, wordt met bloemen gedecoreerd. die vindt er voor haar tenten en spullen prachtig de ruimte. Een festival of een ander dorpsfeest kunnen er de dorpelingen en de boeren uit den omtrek samen- lokken. Maar zelfs de jaarmarkten, die toch het taai ste leven bezaten, zijn langzamerhand uitgestorven. Maar hier hebt u er nog een. Sint Janssteen heeft zelfs de laatste jaren zijn jaarmarkt wat nieuw leven weten in te blazen. Of er zooveel omvangrijker zaken worden gedaan1? Dat misschien niet op de eerste plaats. Maar of er weer wat meer pleizier wordt gemaakt? Misschien is het een rasechten Zeeuwsch-Vlaming daar wel het meest om te doen. Neen, vee of paarden verkoopen, daar hoeft de boer niet al te vast op te rekenen, als ie naar de Steensche jaarmarkt trekt. Maar je kunt het er toch licht 'ns op wagen, mee te dingen naar de prijzen, die het gemeentebestuur voor de mooiste beesten heeft uitgeloofd. Je ziet en spreekt er weer 'ns wat lui uit een ander gedeelte van de streek, je hoort 'ns wat van hetgeen er in de fokkerij, in den landbouw, in de vlasserij omgaat. En dan: de schutters feesten beginnen weer in St. Janssteen. En de mu ziek is er niet mis. En ze weten er, wat ze schenken moeten. En een mensch mag toch wel eens een dansje wagen. Is dat allemaal geen re den genoeg om ter jaar markt te gaan? Ook al moet je dan 's avonds met. onverkochte koeien en paarden naar hof en naar stal terug. Neen, zoolang ze 'r in St. Janssteen zoo slag van zullen hebben om van 'n marktdag een feest te ma ken, zoolang zal de Steen sche jaarmarkt niet het lot hoeven deelen van de tien tallen, die er in den loop «Ier jaren het hebben moe ten afleggen! En als 't uit is met 't feest, dan trekt de boer weer even vroolijk als hij gekomen is (of mis schien een aardig beetje vroolijkerf) naar huis en hof terug. Maar toch 't zou maar weinig gedaan zijn met de Steensche jaarmarkt, als ze d'r niet die fa meuze muziek hadden De veldwachter maakt er luidkeels de beslissing van de jury bekend, die over bekroningen te oorcleelen had.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17