ZEEUWSCHE SPORT De verdediging van de Zeeuwen houdt den toestormenden Zeelandia-speler af. Nog een moment uit dezen wedstrijd. Een schermutseling om den bal. De eerste beslissing in ile Zeeuwsehe tweede klasse is gevallenBreda, welks positie onder aan de ranglijst de laatste weken reeds hopeloos was, heeft Zondag van Goes den genadeslag gekregen. Met liefst 8-3 wonnen de Goesenaren in den uitwedstrijd van de Bredanaars. Breda is dus nu gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrijden. Gemakkelijk zal men het in deze wedstrijden tegen de kampioenen van de 3e klasse A en de 3e klasse 0 zeker niet hebben. De strijd om den kampioenstitel duurt met volle spanning voort. Zoowel Middelburg als R.B.C., de twee gegadigden voor het kampioenschap, wonnen hun wedstrijd. Middelburg speelde zijn laatsten uitwedstrijd tegen De Baronie. De groenwitten wonnen met goede cijfers, waardoor een lastige klip omzeild werd. R.B.C^had het gemakkelijker, daar v het thuis R.C.S. op bezoek.had. De Souburgers stelden in dezen wedstrijd weer eens teleur. Zij wer den een gemakkelijke prooi voor de Roosendalers, die daarmede hun kans op het kampioenschap behielden. Echter de papieren van Middelburg staan wat dit betreft veel gunstiger. Immers Middelburg moet al leen nog thuis spelen tegen Goes en R.B.C., terwijl de Roosendalers, behalve naar Middelburg, ook nog op bezoek moeten naar Vlissingen. En dat is zeker geen sinecure. Bovendien speelt R.B.C. nog thuis tegen Zeelandia, waartegen het ook oppassen is. Nog Zondag bewezen de Zeelandianen, dat zij dit seizoen sterk voor den dag komen. De Zeeuwen, dat toch ook, en vooral in uitwedstrijden, mooie resultaten heeft geboekt, kreeg van Zeelandia met 3-2 klop. In deze ontmoeting speelde Zeelandia een enthousiaste partij, welke niet zoozeer op zuiver combinatiespel, technische en tactische meerderheid of betere schot vaardigheid was gebaseerd, maar wel opviel door tot het einde toe hard werken door de groenzwarten. Nu viel De Zeeuwen in dezen wedstrijd niet mee. Voor namelijk de voorhoede stelde zeer teleur. Deze linie, welke altijd zulk pittig en verrassend spel te zien kan geven, speelde nu wel uitermate lusteloos en doorzichtig. Daar had de Zeelandia-achterhoede geen moeilijkheden mee. Dientengevolge kon de Zeelandia- middenlinie, welke zeer goed voldeed, veel aandacht aan de voedende taak schenken. De voorhoede werd zoodoende in staat gesteld met snelle, open aanvallen het De Zee uwen-doel te belagen. In de Zeelandia- voorhoede waren vooal De Steur en Janisse zeer ac tief, doch bij alle voorhoedespelers ontbrak het aan het op 't juiste moment benutten van de kansen. De vleugelspelers hebben wat dit betreft gefaald. Een opmerkelijke fout in de Zeelandia-voorhoede was ook, dat na de rust, toen de groenzwarten in de meerderheid waren en bovendien van het wind- voordeel profiteerden, de twee binnenspelers zooveel achter bleven. Er ontstond daardoor een gaping in de voorhoede, waardoor op het beslissende oogenblik, wanneer de kansen zich voordeden, geen Zeelan- Zeelandia-de Zeeuwen 3-2. Een aanval van Zeelandia op het doel van de Zeeuwen. Het heeft er allen schijn van, dat een der Zeelandia-spelers, die den keeper reeds is gepasseerd, met den arm den bal van richting wil doen veranderen. langstelling uit naar de verrichtingen van Middel burg ên R.B.C. Zeer waarschijnlijk zal de ontmoe ting Middelburg-R.B.C. het hoogtepunt vormen en den kampioen opleveren. In de 3e klasse B viel niets bijzonders voor. Burgli won van E.M.M. en Eil. Boys van Goes II, zulks geheel volgens de verwachtingen. In de 3e klasse A evenwel vielen eenige merkwaardige uitslagen te noteeren. Terneuzen wist het tegen Sluiskil niet verder dan tot 'n gelijk spel te brengen, wat gunstig was voor Breskens. Evenwel, de West-Zeeuwsch- Vlamingen moeten ook nog naar Sluiskil, en dat is ook nog geenszins gewonnen. Bovendien was de zege van Breskens in Biervliet ditmaal slechts heel mager (0-1). Axel telt voor den strijd om de bovenste plaats niet meer mee. Nu weer kon men 't tegen Hoofdplaat maar tot een puntenverdeeling brengen. Ook Oost burg won maar met het kleinst mogelijke verschil van den hekkensluiter Corn. Boys. De grootste ver rassing was wel, dat Hulst met flinke cijfers IJzen- dijke versloeg. Daarmee bewees Hulst, dat 't nog wel degelijk meetelt in deze klasse. De laatste ronden van de competitie gaan nu in en op alle fronten wordt een spannende strijd geleverd, zoodanig, dat de uiteindelijke winnaar nog met geen zekerheid kan worden aangewezen. Met belangstelling gaan we dus de komende Zon dagen tegemoet. Onze derde-klussers. Het elftal van E. 31. 31., de Vlis- singsche club, die bij gebrek aan vol doende voetbalvelden in Vlissingen haar domicilie in Sou burg moest zoeken, waar zij ver van de toegankelijke wegen haar uiterste best doet om naar boven te komen. Zondag is dut vrij goed gelukt, aangezien het elftal pervliegmaehi - ne naar het anders op Zondag haast onbereikbare Burgh op Schouwen is ge vlogen, waar het evenwel beide punt jes verloor. diaspelers te bespeuren vielen. Niettemin slaagden de Zeelandianen er in 'n 2-1-achter stand met de rust nog in een 3-2-overwinning om te zetten. Maar deze zege had veel grooter kunnen zijn, wanneer eerder en zuiverder ge schoten ware. Van belang voor de ranglijst was deze wedstrijd niet meer en daar nu Breda de finitief onderaan staat, gaat verder alle be-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19