ZEEUWSCH NIEUWS üfnjr jDe gemengde zangvereeniging Ons Genoegen te Hevnkenszand vierde 8 Maart onder groote belangstelling haar 20-jarig bestaan. lloog water op de tichelde. De vorige week kwam het water zoo hoogdat de passagiers te Hansweert door het water moesten waden om van boord te komen van de provinciale over zetveren. Het paard voelt er blijkbaar niet veel voor. De heer D. Bal, hoofdopziener der visscherij op tie Zeeuwschen stroomen, thans gestationneerd te Zierikzee, herdacht 11 Maart het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst kwam bij de visscherij politie. De jubilaris (links) aan boord van het politievaartuig. waarna het op het land Om het drogen te bespoedigen wordt uitgespreid om te drogen. wordt het vlas rechtop gezet. De ovens van het bedrijf worden met de afvalproducten van het ge zwingelde vlas gestookt, waardoor de exploitatie economischer wordt. De edelachtbare heer B. Hage, burgemeester van Bruinisse, heeft na verkregen eervol ontslag de vorige week officieel als zoodanig afscheid genomen, bij welke gelegenheid we deze foto maakten. Uit een der kamers puttenwordt het gerote vlas te voorschijn gehaald en op een wagen geladen Hei steeds toenemende aantal vlasbedrijfjes in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de stich ting van 'n groote warmwater-roterij onder Koewacht mogelijk gemaakt. Begin Maart is deze wederom in gebruik ge steld. Foto van het gebouw, waarin thans vier rootkamers worden gebruikt met een capa citeit van 1.200.000 kg. per jaar. De fabriek kan nog wor den uitgebreid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24