ZEEUWSCHE OMROEP Ill den raad van Borsele is dreigend gezegd, dat bij de nieuwe verpachting van gemeente-eigendommen niet toe gelaten zal worden, dat spotvogels deze ernstige zaak in het zonnetje zullen gaan zetten. Bij informatie is ons gebleken en ter geruststelling van onze vele luisteraars deelen wij dit mede, dat een en ander niet inhoudt, dat men onze populaire „Humorist" niet bij zich zou mogen hebben De weegbrug „Ieder 't zijne" te Borsele is een actie begonnen voor ver laging der havengelden. Als 't lukt zal aan den naam toegevoegd worden: „en ons 't meeste!" Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Inmiddels blijft er toch altijd nog een categorie deel nemen aan de .schietingen" op de liggende wip, een sport die meer speciaal in den winter wordt beoefend. Men meldt ons uit Krabbendijke, dat de overweg nabij dit dorp dank zg de medewerking van verschillende instan ties een duidelijker aanduiding voor automobilisten en andere toeristen zal krijgen. Op advies van den heraldischen bond zal op het desbetreffende bord een stofkam met een fleschje jacht water worden geschilderd Te Vlissingen laat men het er, wat het hertenkamp betreft, niet bij zitten. Hoewel de oprichting van een kanarie pietjes-genootschap waardeerend, meent men dat deze stad, die zoo schitterend aan wateren en stroomen'is gelegen, behalve de gewone ook de levende have moet hebben. Men is nu zoo gelukkig geweest dat de plaatselijke vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer een adres aan Ged. Staten zond en dit forsch onderteekende met het zinrijke VVV Tot de volgende week. dames en lieeren In de te Neuzen gehouden zitting der vroedschap is besloten om een inge komen adres van 290 winkeliers, betref fende de sluiting der zaken in den zomer, ernstig te bestudeeren. Om de zaak te bespoedigen zullen de raadsleden, die nu lid der studenten - vereeniging moeten worden, geen groen tijd behoeven te doorloopen! Onze medewerker voor lichaamscul tuur schreef ons, met sidderende hand, dat de wandelsport in Zeeland ziender- oogen achteruitgaat. Dat is toch wel een ongewone gang van zaken. Van zulke den kinder schoenen ontwassen loop-deskumligen zou men toch mogen verwachten, dat zij weten wat voortbewegen is! 25 Eet Ravelijn te Goes zal eindelijk, na veel mislukte pogingen om hier een schoolgebouw te stichten, thans gewoon als bouwterrein voor particuliere huizen worden verkocht. De bestaande oude gebouwen op deze his torische plaats worden thans afgebroken. Links: De R.K. Grafische Bond in Zee land vierde plechtig te Goes het 25-jarig bestaan van de collectieve arbeidsovereen komst. Aan vier leden, die 25 jaar onaf gebroken taf de vereeniging behoord hadden, werden bij deze gelegenheid diploma's en medailles uitgereikt. Een aantal Ylissingsche jongedames neemt momenteel regelmatig deel aan oefeningen voor het Roode Kruis, waaronder thans ook behooren oefeningen met het gasmasker. Wij vernamen uit Wissekerke, dat voor de manufacturenvereeniging een bekend wereldreiziger is opgetreden met een avonturen verbaal en lichtbeelden. De globetrotter, die tegelijkertijd menschenkenner is geworden, wist zijn gehoor den geheelen avond buitenge woon te boeien met de weergave van zijn ervaringen in Lapland. Uit Ierseke hebben wij weer 'n schit terend bericht. Om in den nood dei- bewoners te voorzien, was eerst gedacht aan de oprichting van een kippenfok kerij. Doch daar door 't stormachtig klimaat vrees voor windeieren niet ongegrond is, verleende de raad een crediet van f 200.voor het aankoopen van zijderupsen. Nu is men zeker dat men hierbij zijde zal spinnen! In St. Jansteen zijn deze week de schuttersfeesten op de staande wip bij gelegenheid van de jaarmarkt alweer begonnen. Voor dit eerste schuttersfeest van dit jaar bestond vrij veel belangstelling

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25