in de nieuwe „ZOMERPRACHT" 32 man der In „Zomerpracht" vindt U: 340 modellen van gekleede en spor tieve japonnen en mantels, mantel pakjes, bruidstoiletten, swaggers, blouses, rokken, strand-pyama's, lingerie, jongens- en meisjes- kleeding, verschillende brei-voor- beelden en vele lezenswaardige artikelen. Als VERRASSING een reductiebon voor een knippatroon. Knippatronen Van alle 340 modellen kunt U knippatronen in alle gebruikelijke maten verkrijgen. We hebben op Uw bestelling gerekend, dus kun nen we DIRECT UIT VOORRAAD leveren. Wanneer U eens ergens anders een week of zoo hebt moeten wachten op Uw patroontje, dan zult U begrijpen wat dit be- teekent. De prijzen der patronen zijn 20, 35 en 50 cent. 'n Geweldige reductie Wij willen U op voordeelige wijze kennis laten maken met onze voor treffelijke knippatronen. Daarom bevindt zich in iedere „Zomer pracht" een coupon, welke U het recht geeft, één patroon uit de geheele collectie te bestellen met een geweldige reductie Een patroon van 50 cent kost dan 30 cent. Een patroon van 35 cent kost dan 20 cent. Een patroon van 20 cent kost dan 10 cent. Verzuimt vooral niet van deze aanbieding gebruik te maken. Als U spoedig besluiten kunt, hebt U nog tijd genoeg om Uw toiletje vóór de Paschen af te hebben, 't Zou anders heusch wel te begrijpen zijn, als U niet zoo snel keus zou kun nen maken. Met zooveel prachtige modellen voor oogen is uitzoeken waarlijk niet makkelijk. Het beste is, om nu maar snel „Zomerpracht" te bestellen, des te eerder is Uw keus gemaakt en zooveel te spoe diger bent U in het bezit van Uw voorjaarstoilet! De prijs van „Zomerpracht 1939" bedraagt slechts.... 60 Cl« Bestellingen kunnen geschiedenhij Uw agent, Uw bezorger ofd en boekhandeldoor girostorting op no. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of in post zegels aan onderstaand adres. PATRONENKANTOOR PA NO R A Nassauplein 1 Haarlem I De marconist op j Midway, 't eilandje i halverwege de route Hongkong-San Francisco, is 'n ge wichtig man. Hij is het, die voortdu rend in verbinding blijft met de vl ieg- booten en de be manning vanwaar devolle gegevens voorziet. op den China-clip per, maar in de tro pische landen. Hij komt uit de moe rassen van Azië en wil naai' Panama. Eu drie kooplui allemaal Ameri kanen zijn het. behalve ik komen uit Sjanghai, waar ze een paar weken geleden heengevlogen zijn. En wat doet men zooal onder het uitspansel? De meesten hebben gauw genoeg van het blauwgroene water beneden. Ten noorden van Mindanao was het dieper dan de Mount Everest hoog is, heeft iemand zooeven gezegd. 10.790 meter. Of het nu de Mount Everest is of een klein heuveltje, zoo onderwijst men hem, als er eentje hier plotseling moest zwemmen, zou hem dat. koud latenMaar wie moet hier zwemmen? Motordefect, belangrijke draden kapot of zooiets? Nu, dan glij den we elegant naar beneden; de clipper, die immers een hooger soort amphibie is, voelt zich op het water even goed thuis als in de lucht. En we hebben twee zenders aan boord, die prachtig S.O.S. kunnen seinen.... Ha, meent- de scepticus, op den Stillen Oceaan duurt het dikwijls drie dagen voor het dichstbijzijnde schip er is en als je ons luchtkasteel goed bekijkt, mijne heeren, dan is het niets anders dan een groote bus van belachelijk dun blik. Wedden, dat zij, voor de boot er is, naar de sardientjes gaat? Niemand wil met hem wedden. „Hier zijn ze, de sardientjes," zegt de ste ward, die met het hors d'oeuvre van een langen maaltijd verschijnt. En daar hij het gesprek over de gevolgen van een ongeluk heeft aangehoord, voegt hij er bij, dat dit de 112e vlucht van den clipper over de oceaan is, ten minste op het traject tot de Philip- pijnen en dat op de andere 111 nog niemand verdronken is. Waarschijn lijk ook niet van honger gestorven, stel ik mij zoo voorwij krijgen groen tesoep, warme duif met mirabellen, om ons heen staan voor het grijpen salade, olijven, mixed pickles, aman delen en bonbons. Waarom wil ik dat toch aldoor tellen, vraag ik me juist af. Misschien omdat deze ook op aarde zeer prijzenswaardige zaken iemand op een hoogte van drie- vierduizend meter nog belangrijker voorkomen, aan den eetlust komt hier geen einde. Alleen slaperig, niet moe, wordt men in de dunne lucht. Ik zie het in mijn dagboek zonder er speciaal aantee- kening van te hebben gehouden op verschillende plaatsen is mijn pot lood midden in een woord uitgegleden, omdat ik juist een paar seconden in dutte. Bij het eten ontwaakt nu ook een makelaar uit New York, die steeds geslapen heeft. Na de koffie haalt hij nieuwe bridgekaarten uit zijn koffer; vier Amerikanen beginnen een partijtje dat duizend kilometer lang wordt morgen en de volgende dagen en nog veel langer. Anderen lezen liefdes avonturen in magazines, die in de Maandag, den Sisten Mei. Het zal de langste Maandag van mijn leven worden. Hij begint, zooals het dezen eersten dag van de week betaamt, als een echte, alledaagsche dag. Over het waterballet in de diepte kan men niet doorloopend in geestdrift geraken en dé motoren buiten maken geen opwin dender gedruisch meer dan de stof zuiger, dien men thuis hoort. Ook tijdens zulk een lange luchtreis wordt de mensch weldra een gewoonte-dier. Daar gaat er eentje omstandig liggen Vervolg op blz. 35 bibliotheek aan boord te krijgen zijn. Af en toe komt een van de zeven leden der bemanning met een pelsmuts op binnen, schroeft een venster in de hal open, klemt een verrekijker aan het kozijn vast en doet plotseling •een bomaanval op den Stillen Oceaan. Zijn bedoelingen zijn echter vrede lievend, want hij wil alleen de rook pluim van zijn handgranaat, die bij het aanraken van het wateroppervlak in een witte wolk ontploft, gadeslaan om zoo de windrichting en de snelheid te kunnen schatten. Do glanzende streep zweeft daar over deze eindelooze zee. Dat. wij over dertien uur we moeten den wijzer van ons horloge weer twee uur voor- uitzetten Guam in dezen enormen plas moeten vinden, schijnt den leek raadselachtig toe. En toch stijgt, bij het aanbreken van den nacht, de oase uit deze water woestijn. Toen Magelhaen ze in 1521 na een zeereis van drie maanden en twintig dagen ontdekte, kwamen zijn mannen bijna van dorst om. De „Dieveneilanden" noemde hij ze, omdat de inboorlingen aan boord klauterden en geschenken afhaalden, die niemand hun gegeven had; hij liet er een paar dooden en hun dorp verbranden. Vandaag behoeven wij dat echter niet te doen. In plaats daarvan vertelt de majoor de tragi komische episode uit den oorlog met de Spanjaarden in 1898, welke zich afspeelde op Guam, dat tot dien tijd hun eigendom was. Toen destijds de Amerikaansche vloot heel kwaad aan kwam stoomen, hield de Spaansche gouverneur het salvo, dat zij afvuurde om het eiland tot overgave te dwingen, voor saluut schoten. Hij kwam aan boord om zijn verontschuldigingen aan te bieden, dat hij ze niet beantwoordde: hij had geen kruit meer. Er was toen immers nog geen radio en zoo had hij niet het flauwste vermoeden, dat de oorlog uitgebroken was. Hij was stomver baasd Op de eilanden is overigens algemeene dienstplicht, de eenige be zitting van de Vereenigde Staten, zegt de majoor, die zulk een wet heeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32