f MANTELPAKJE OF MANTEL? Drie moderne geruite pakjes met vlotte plooirokjes. Dit plaatje toont de combinatie van ejfen rokje met geruit jasje on omgekeerd. de pakjes met wijde plooirokken. Daar dit echter een vrij gevaarlijke dracht is, valt het toe te juichen, dat er ook verschillende modellen gebracht worden, die hun wijdte ontleenen aan een bescheiden plooi- stukje, een ingezet waaiertje ofwel wat vage klokjes. De wijde klokrok dient gereserveerd te worden voor uiterst slanke figuurtjes, maar staat in dat geval ook bijzonder jeugdig en vlug. Er is een groote voorliefde voor geruite jasjes op effen rokjes. In plaats van rokjes lean men ook een jurkje onder het korte jacquet, dat in veel gevallen nóch kraag nóch revers heeft, dragen. We zien luchtige blousjes, die in heel veel gevallen met een overdaad van Valenciennes versierd zijn, die echter ook dikwijls van genopte foulard genomen worden. Alleraardigst is 't dan, het jasje met diezelfde foulardzijde te voeren. geel en een pril-gxoen en lila-rose kunnen vrijwel bij elke andere kleur gedragen worden en brengen dus geen extra-problemen mee. Daarnaast zijn er echter ook felle tinten als cerise, paars, korenblauw, die speciale hoeden, jurken, schoenen en accessoires vragen Voor degenen, die een rustige kleur wenschen, brengt 1939 ook beige-rosé, zacht grijs, marine en zwart. Vooral marine staat in blakende gunst en wordt vaak gecombineerd met een fel-gekleurd japonnetje, met wit piqué ofwel met. sprekende ceintuur, hoed en verdere attributen. Wat de pakjes betreft, schijnt de strenge tailleur wat op den achtergrond gedrongen te zijn; waar schijnlijk een gevolg van het feit, dat bijna alle rokken wijdte vertoonen. Het meest populair zijn Nieuw model mantel, dal in Darijs nu wel met een manchet en toque van roodros vertoond werd, maar dat daarom toch geenszins onder de categorie „win termantels" thuis hoort. Het is een moeilijke keus, waarin vooral de factor „practische geest" een hartig woordje meespreekt. Het vlotte, pittige pakje, dat het vooral in het prille voorjaar zoo aardig en kwiek doet, kan nu eenmaal nooit als hoofdschotel beschouwd worden en komt pas in aanmerking als het budget meerdere uitgaven mogelijk maakt, ófwel als de mantel van het vorige jaar nog goed genoeg is om dienst te doen. Maar dit jaar zijn de mantels zoo vlot en vroolijk, dat het gemis van een mantelpakje niet zwaar hoeft te vallen. Gezellige, zeer wijde swaggers, die in de meeste gevallen met slechts één knoop onder de kin Vooral in Nederland verdedigt de nauwe rok Hch hardnekkig. Verschillende dames doen geen groot er cmicessie dan een enkele plooi. Verschillende mantels zijn sluitend in de taille. Deze mantel van beige-rosé wollen stof met garneering van zwart pertiianer zou ook genomen kunnen worden in grijsblauw met een randje nere. sluiten en tot aan den zoom van de jurk vallen, en daarnaast ook zeer veel eenigszins aangesloten mo dellen met wat klokkenden, schoot. In menig geval is de inkijk van den mantel gevoerd met dezelfde impri- mé, die voor het japonnetje verwerkt werd. Sommige ef fen mantels echter vertoo nen verschillende inknippen, waardoor het kleurige jurkje te voorschijn komt. Er zijn er, die in allerlei vroolijke pasteltinten en daarnaast ook in nuances van paars en rood gebracht worden. Pas teltinten, als bleekblauw, een onuitgesproken rose en vuilig Zachtgele mantel van Teca, 'n Amerikaamsche kunst wol, die gegarneerd is met zwarte soutache.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38