Een kolonel van het oefencorps met zijn helpster" bij een défilé van zijn troep. Een aangename zijde van het officierschap is het voorrecht een „helpster" uit te. mo gen kiezen. Elk van de 33 leerlingen-officieren mag een willekeurig meisje van de school 1ot zijn „helpster" be noemen. Uiteraard zijn het meestal de knapste, die de jongens daar voor aanwijzen.' 11 deze tijden, nu elke technische verbe tering binnen korten tijd gemeengoed wordt, treft men in elk beschaafd land radio en auto's, spoorwegen en trams, electriciteit en gas aan. Door de snelle communicatiemiddelen kan men vrijwel overal in Europa en Amerika dezelfde merkproducten koopen, de modebladen zijn inter nationaal en zoodoende zijn vrouwen en mannen in Eome of Amsterdam, Berlijn of New York zoo ongeveer hetzelfde gekleed. Brengt men een bezoek aan één dezer groote steden, dan vindt men er even als bij ons cafeteria's, bioscopen, theaters en bibliotheken, die pre cies zoo ingericht zijn als bij ons. Kortom, 't lijkt allemaal erg op „thuis". De taal mag dan verschillen, bet eten mag anders toe bereid zijn, de zeden en gewoonten kunnen wat afwijken, maar dat is dan ook alles, zoo op het eerste ge zicht beschouwd. De klerk op een handelskantoor, de dokter of de automobielfabrikantzij leiden overal in de beschaafde landen hetzelfde soort leven, dat veel meer verschilt door persoonlijken aanleg of ambitie dan door het feit, dat zij in een verschillend land wonen. En toch, zoodra men dieper doordringt in het Zelfs de meisjes moeten leeren met 'n geweer om te gaan. Rechts: Woensdag is schoonmaakdag voor de leden van het oefen corps en de jongens besteden een groot deel van hun middag om de geweren te poetsen. Tiet Amerikaansehe le ger zorgt voor de uit rusting en boven de leerlingen-officieren staat een beroepskapi tein als instructeur van het corps. De kapitein-instructeur van het Amerikaansehe leger te midden van de helpstersvan zijn jongere „collega's". Beide partijen schijnen het in eikaars gezelschap goed te kunnen vinden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 3