Z*n liuls bevaart de zeveu zeeën Ret s.s. Mooltan, het varend paleis, waar majoor Long in luxu euze vertrekken woont en op z'n wenken be diend wordt. Dat hem dit leven uitstekend schijnt te bevallen blijkt uit 't feit, dat hij reeds meer dan 100.000 zeemijlen achter den rug heeft en zelfs nog onlangs ver klaarde, niet eerder van woonplaats te zul len wisselen, voor zijn oude beenen hem in den steek laten. Hoewel hij het golf- spel, zijn meest gelief de sport, natuurlijk niet meer kan beoe fenen, stelt hij zich tevreden met een be zoek aan de clubs, wanneer zijn schip '11 havenplaats aandoet. De 05-jarige majoor E. W. Long houdt reeds sinds drie en een half jaar verblijf op de groote oceaaustoomers, welke den dienst onderhouden tusschen Engeland en Australië. De ervaring leerde hem, dat het leven aan boord veel interessanter en goedkooper is dan op het vasteland. De prijzen van tabak, dranken en verschillende benoodigdheden zijn, wegens de ontheffing van belastingen, veel lager dan in welk land ook en het groote voordeel dat hem zijn verblijf op een schip biedt, is, dat hij door de bekende service op zijn wenken bediend wordt. Majoor Long op z'n buitenverblijf Majoor Long aan z'n lessenaar in de hut. welke hij zoo pret tig mogelijk heeft ingericht. t s.s. Mooltun. 5 «OftbD Van de 40V flesschen, waarin hij boodschappen voor zijn in Londen wo nende dochter verzond, werden er 35 prompt bezorgd. Een op deze wijze bij de Cocos- eilanden verzonden brief, werd aan de kust van Iialiaansch Somaliland gevonden en eerst zeven maanden later te Londen besteld. De groote havensteden kent hij evengoed als zijn eigen geboorteland. Op een kaart heeft hij de voornaamste routes aangege ven, waarvan hij er sommige reeds negen maal heeit afgelegd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 5