MET RAGNHILD, INGE EN RIE UIT PASSAGIEREN ;:..t 'rï- paed agogie met voeten trad en grif een paar hyacinten kocht. Buitengewoon in den smaak viel des middags het uitstapje naar Giethoorn en Staphorst, ondanks de Maartsehe sneeuw buien, die onbarmhartig over de vaartjes en slootjes in Hollandseli Venetië woeien. Eenige lammetjes hadden de onverdeelde belangstelling en er was geen bruggetje of het tweetal moest er overheen. En dan Staphorst. Weg waren ze van de grappige jongetjes en meisjes in hun typi sche boerenkleederdraoht. Zelf vroegen ze om een plaatje te maken in gezelschap van een paar van die kleine peuters, die stom verbaasd het radde Deenscli aanhoorden. Nee, bedorven door hun zwemroem wa ren de meisjes goddank niet. Hun zwem- moeder, Frau Pedersen, houdt de teugels strak. Geen overdreven feestelijkheden, geen opgeschroefde huldiging, zoo'n uit stapje er tusschen door is aardig, maar daar blijft het ook bij. Na Zondag zitten ze weer in hun eigen omgeving, Ragnhild op de gymnastiekschool van haar train- ster, Inge als tvpistetje bij een Deensche krant. En dankbaar herinneren ze zich 't prettige reisje, dat hun, ondanks hun zwemroem. zooveel vreugde bracht. A. S. Zoo'n dagje met een paar van die jonge zwem- stertjes. Och, wat iverwacht je er eigenlijk van. Een paar van die blagen, denk je bij je zelf, natuurlijk flink over het paard getild, die alles even vervelend vinden en nergens interesse voor hebben. Maar als je dan als de trein aankomt een paar glundere snuitjes voor de ruiten ziet. als je dan bemerkt hoe geweldig ze het vinden als ze met een bouquet bloemen in den arm gekiekt worden, als je die stralende en van levenslust schitterende oogen ziet, dan begin je al een beetje bij te draaien. En zoo langzamerhand bemerk je dan. dat je vooroordeel heelemaal misplaatst is. Het zijn nog onbedorven kinderen, de achttienjarige Ragnhild Hveger en de vijftienjarige Inge Soerensen, de beide Deensche zwemstertjes. die Vrijdag voor het laatst op bun tournee in Zwolle startten. Een beetje verlegen zitten ze in de groote fauteuils van het hotel, zoo dicht mogelijk bij hun begeleidster, Frau Pedersen. met wie ze in hun genoeglijke (aaltje honderduit babbelen. Kwajongens zijn het van de ergste soort, maar daarnaast spreekt ook nog heel duidelijk het meisje. Hoe verrukt waren ze niet, toen de ober aankondigde dat de „friseur" er was. De friseur. dat was een verrassing. Enthousiast bekijken ze de tangen, borstels en andere ingrediënten van den figaro en ze vechten er haast om, wie maar het eerst geholpen zal worden Des avonds in de bioscoop kwam echter de kwa jongen weer om den hoek gluren. Propjes gooien naar de menschen beneden werd een geliefkoosd vermaak, totdat echter Frau Pedersen het merkte en toen was één blik voldoende om liet spelletje te staken. Den volgenden morgen de Zwolsche Vrijdagmarkt op. Geen kraampje wordt overgeslagen, geen stand werker heeft ooit grooter belangstelling gehad dan van het Deensche tweetal, waarbij zich inmiddels ook nog Rietje van Veen en Trude Malcorps ge voegd hadden. Ragnhild was idolaat van bloembollen. „Zwiebel" zou ze, het kostte wat het wilde, mee naar huis nemen. Inge zwoer bij gele hyacinten en natuurlijk was er wel iemand, die de wetten der Te Giethoorn maakte het gezelschap een punterloeh! De zwemsters op de Zwolsche markt, waar vooral de klompen haar groote belangstelling hadden. Links: Frau Pedersen. Ragnhild Hveger liet zich met een lammetje jotogra- jeeren. Onder: Te Staphorst sloten de zwemsters vriendschap met de jeugd. V.l.n.r. Ragnhild Hveger. Rie van Veen en Inge Soerensen. Ragnhild Hveger en Inge Soerensen. de beide Deensche zwemsters, die zich een wereldnaam verwierven, brachten een bezoek aan ons land. waar zij met groote hartelijkheid werden ontvangen. Op onze foto ziet men de ontvangst te Zwollevooraan loopen de beide Deensche zwemsters, gevolgd door haar begeleidster Frau Pedersen en de Hollandsche zwemster Rie van Veen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 10