K A V De pereboom LIJMT ALLES! 10t20d per tube De brievenbesteller past op! 12 GÉÉN SCHERVEN IN DEN VUILNISBAK, GÉÉN GELD VOOR „NIEUW" BETALEN EEN TUBE FORTICOL IN HUIS; 'T LIJMT ALLE MATERIALEN. BIJ DEN KANTOORBOEKHANDEL EN HUISVLIJTZAKEN. Een zachte, reine huid geeft Grossmith's zuivere Lavendelzeep en de heerlijke geur blijft U urenlang omzweven. Let vooral op den naam «foor Ina Rosseel Thomson's leven was vol haken en niet. reeds hij z'n geboorte had vast- oogen geweest. Hij had jaren gestaan. Ze was een trouwe gezellin achtereen een handel in die din- geweest, en indien ze een persoonlijk gen gedreven. Zijn vader had precies leven had bezeten, zou ze. dat stellig hetzelfde gedaan, maar die had betere voor haar man opzij hebben geschoven, tijden meegemaakt. Want toen gingen Ze knikte dus en daarmee was de de damesjaponnen nog van achteren zaak beslist. Het huis werd verkocht. De dicht en wandelde een goed gekleede inventaris werd opgeruimd. En ge- vrouw met dozijnen haken en oogen tweeën trokken ze zich terug in een klein rond. De zaak bloeide destijds zoo, dat dorp, waar het leven de helft goedkooper men een stuk van de woonkamer bij den was dan in de groote stad. en waar winkel moest trekken. De behuizing Thomson eindelijk een tuin vond. werd kleiner, maar de bankrekening Dat stond ten minste in het huur- o-rooter, en in de dagen van den ouden contract. In werkelijkheid was het een heer Thomson vond men dat een ge- strook zand. waar niet eens duingras op zonde economie. groeide. Doch dat hinderde een man als De jonge Thomson want eens was Thomson niet. Overal vond je zandhier hij de „jonge" Thomson hing natuur- wat dieper, daar wat hooger. 't Hing lijk nieuwere ideeën aan. Maar nieuwe er maar van af welke aarde je er op ideeën kosten altijd een massa geld. Ook bracht, hoe je den grond bewerkte, de damesmode bracht nieuwere ideeën, besproeide, bemestte. En terwijl ze nog en deze brachten het huis Thomson een op den electricien wachtten, die van zwaren slag toe. Er kwamen japonnen, twee dorpen verder moest komen, had die je over je hoofd kon gooien, als een hij den grond reeds opgemeten en zat foudraal van een paraplu. En toen de hij bij een kaars over een groot vel pa- dames te omvangrijk bleken voor die pier gebogen, waarbij zijn vrouw vol nieuwe mode, veranderde men niet de vereering, zonder iets te begrijpen, toe- japonnen, maar de dames. Het huis keek. Hij. .schetste met een blauw pot- Thomson kwijnde; de haken en oogen lood - waar hij vroeger de kasbonnen verroestten. Toen hij op de veertig jaren mee schreef zijn plannen op. Hier zou van zijn huwelijk terug keek, consta- een rotstuin komen, en daar een gazon, teerde Thomson triest, dat het in iederen en een eind verder een vijver, in den zin vol haken en oogen was geweest. vorm van een acht, met een Japansch Daarbij kwam. dat Thomson in wezen bruggetje over het smalste gedeelte, een hekel had aan zijn bedrijf. Hij was in Dan bleef er nog een strook over voor zijn hart een buitenman. Hij droomde den moestuin. Bloemen konden overal aitijd van een grooten tuin, vol vruchten tusschen. Er moest nog een hoek af voor en bloemen. Hij besteedde zijn vrijen tijd een priëel en een stuk dat niet flag- aan het lezen er over en leefde op wan- stones geplaveid zou worden, om in den neer hij eens met iemand kon discus- regentijd toch buiten te kunnen zitten Meerei! over het enten van peren of het op een drogen tussehendag. stekken van aardbeien, of het kweeken „Hoe vind je 'ff' vroeg hij trotseh. van pruimen zonder pitten. De mensclien „De beste tuin-architect verbetert me die hem zoo hoorden waren verbaasd, en dat niet." vroegen ten slotte: „U komt zeker van Zijn vrouw knikte. „Vooral die vijver," buiten?" Hij moest dan bekennen, dat zei ze bewonderend, hij achter de haken en oogen geboren „Hij zal wel een beetje klein worden," was en nooit een tuin had bezeten, want overwoog Thomson, terwijl hij met zijn de oude binnenplaats was overdekt; potlood een lijntje wat strakker trok. daar stonden voorraden en dingen die „Het is geen park, zie je. De tuin is maar niemand meer gebruikte en niemand acht meter breed en zes meter diep. weg zou doen. Zijn tuin bestond uit een Maar wat hindert dat? We zijn met z'n ,.jj potjes met planten, die in het spaar- tweeën. En we hoeven geen verstop- zame binnenlicht met 't leven vochten, pertje meer te spelen." net als hijzelf. Hij verzorgde ze met de Den volgenden morgen begon hij met grootste nauwkeurigheid en stak er paaltjes en touwtjes zijn plan reeds uit plankjes in met eerbiedwekkende Latijn- te zetten. Het viel hem wel wat tegen, sche namen. Misschien waren die niet De rotstuin.... dat kon nog, maar de altijd juist, doch hij geloofde er in. flag-stones moesten vervallenen Toen kwam de genadeslag: de rits- ten slotte ook de vijver, want je moest sluiting. Men had hem het wonderbaar- er toch ook nog kunnen loopen. Toen lijke product in verkoop aangeboden, zijn plan eenmaal vaststond, stortte hij maar hij had uit zakentrots geweigerd, zich aan zijn werk met een ware bezeten- Het. wals kortzichtig geweest. De rits- beid. Hij bekommerde zich om niets sluiting doodde, wat er nog aan haken anders. Hij groef, hij sleepte, hij sjouwde; en oogen over was. Eli toen hij zijn zaak hij kruide aarde aan en mestbladerde zoo snel zag verloopen. kwam hij ten zenuwachtig prijscouranten door, schreef slotte met het voorstel op de proppen, ingewikkelde brieven aan kweekers, nam om er van te maken wat er van te maken zaadproeven op alle schoteltjes uit de viel en ergens in de provincie zoo zuinig keuken en las tot diep in den nacht nog mogelijk te gaan leven. zijn handboeken 11a. Onderwijl werd het Zijn vrouw knikte instemmend. Ze plan telkens weer gewijzigd. Ten slotte had gedurende hun heele huwelijk nooit bepaalde hij zich tot een grasveld, met anders gedaan. Ze was een kleine, bloemen in de rondte en in het midden schriele vrouw, schuchter, als schaamde een pereboom. Want hij was did op ze zich voor het feit dat ze bestond. Ze peren. Hij liet dien boom speciaal uit had een kleurloos leven geleid, doch ze Xoord-Frankrijk komen: het was een had er niet veel van gemerkt, want ze beroemde variëteit, die hem noopte een aanbad Thomson en toen ze veertig half jaar lang niet te rooken om den jaar getrouwd waren, vereerde ze hem prijs te kunnen betalen. I nog even vurig. Ze geloofde, dat hij een Zijn vrouw sloeg hem met hewon- 1 groot geleerde was op 't stuk van plan- dering gade. Toen er een paar- gras- I ten en (lat hij misschien een beroemd- sprietjes te voorschijn kwamen, glom ze j heid zou zijn geworden, als zijn noodlot van trots. De eerste maigarieten, die ze De brievenbesteller is een beken de figuur in zijn u-ijk. Hij kent iedereen en velen kennen hem. „Er heerscht veel griep", zegt hij, „bijna in elk huis zijn zieken". „Dan mag je ook wel oppassen", meent Mevr. Vogel. „Wie altijd zoo door weer en wind moet, doet veel meer kou op dan een ander". „Jawel, maar ik heb altijd Wybert- tabletten bij me, ziet U, dan krijg je het niet gauw te pakken. Wybert- jes voorkomen veel narigheid". Alleen in origineele blauwe doozen 25. 35 en 60 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12