ZEEUWSCHE OMROEP .Men bericht ons uit. Rilland Bath, dat uit recente feiten is gebleken, dat de post tegenwoordig de stukken voor dit dorp bestemd via Soerabaja verzendt. Daar dit de vlugge bezorging zeer in de hand schijnt te werken, heeft een comité besloten nog dit seizoen rond het Rillandsohe postkantoor Oost-Indische kers te zaaien! Zoutelande, dat als badplaats steeds grooter attractie op zomergasten begint uit te oefenen,, begint zich wat te moderniseeren en krijgt nu een waterleiding, waar aan op de eerste plaats behoefte bestond. Domburg begint zich ook, voor het zomerbezoek gereed te maken: de straten worden onder handen genomen, en de traverse door het dorp verbeterd. Hallo' Hallo! Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Weggeslagen basaltsteenen worden weer op hun plaats gebracht om het ondermijnen van het duin te voorkomen. In Ovezande ondervindt men tegen woordig nogal eens overlast van zigeu ners. Volgens geruchten moeten ze bij een bezoek aan een kippenhok de eieren meegenomen hebben. De V.P.Z. heeft htm hoofdmau ver zocht of zij een volgenden keer er niet op willen gaan zitten, doch deze heeft geantwoord dat zijn menschen tot een zwervend volk behooren. Uit Goes schrijft men ons. dat daar in de nieuwe haven een motor-tjalk gezonken is, die geladen was met hoo rnen. Hoewel volgens onzen politieken medewerker het wel eens voorkomt, dat speciaal gemeentelijke scheepjes aan den grond raken door te veel ,.boomen", is deze schipbreuk in de haven eenig in de annalen der Zeeuwsche navigatie. Indien men het vaartuig niet kan lichten, zal het omgebouwd worden tot onder-zeeör! Unze medewerker te Ierseke bericht ons niet alleen, dat de leeuwentemmer van Hagenbeek de eerste zijderups gebracht heeft, maar ook dat het opmer kelijk is hoe weinig oester-orders er binnenkomen als de politieke hemel zwaar betrekt. Nogal eenvoudig, dunkt ons. Indien men zelf in zijn schulp kruipt heeft men geen schaaldier van 'n ander noodig! -Men meldt ons uit Clinge, dal een koopman uit deze plaats door den Middelburgschen rechter streng gestraft is omdat hij tegen een bepaald vertegen woordiger van een familie gezegd had ..jullie zijn vagebonden". De Hooge BSiad zal desgevraagd waarschijnlijk beslissen, dat men in landelijke gemeenten op zijn hoogst mag spreken over boerenbonden! De Westkappelsche duinen hebben van de jongste stormen heel wat te verduren gehad en met man en macht wordt er gewerkt om het afgeslagen gedeelte te herstellen. Men seint ons uit Kortgene, dat zich dezer dagen op een avond als een loopend vuurtje het gerucht verspreidde, dat er brand op een hofstede was uitgebroken. De spuitgasten, die zich de beenen uit het lijf renden, moesten echter consta teeren, dat de autoriteiten met opzet loos alarm gemaakt hadden. Nu het eerste kievits-ei dit jaar niet in Zeeland is gevonden, mag het gewaardeerd worden, dat men met deze eerste Aprilgrap toch weer veel goed gemaakt heeft Intusschen is het wel een desillusie geweest voor de koene blusschers. dat zij ondanks loopend vuur en brand melding geen water behoefden te geven De raad der gemeente Oostburg wil maatregelen zien genomen tegen het hinderlijk verblijven van personen op de trottoirs, met het oog op de verkeers- bezwaren. Enkele wereldsteden zullen bezocht worden om uit te visschen, wat men daar op dit gebied verordend heeft Bij de finale van de 2e klasse biljartwed strijden af deeling Walcheren werd Zaterdag de heer Metsger winnaar. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en lieeren! """"«ii—milium miwiiu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23