nest „„J Vogels uit één in een nieuw toilet! Dót zal een feest worden I PATROSEÏÏKAXTOOK PAX OR A 26 Ga wandelen in de ontluikende natuur en snuit de heerlijke voorjaars lucht op. Doe met Paschen mee aan het feest van de Lente endoe goed mee. Zet Uw vroolijkste gezicht en trek een nieuwen fleurigen mantel aan. Mocht U twijfelen wat U goed zal staan, koop dan „Zomerpracht 1939". Daar staan ze bij tientallen in. En niet alleen mantels, maar ook swaggers, mantelpakjes, japonnen, blouses, rokken en alles wat U nog verder kunt bedenken. Ook voor de bakvisschen en de kinderen zijn ettelijke modellen aanwezig. Samen wel 340 stuks. Dus keus genoeg. En tijd ook genoeg. Vóór de Paschen kunt U nog best iets leuks maken. Maar bestel eerst „Zomerpracht 1939" en zoek Uw voorjaarstoilet uit. De prijs van de nieuwe f\ „Zomerpracht" bedraagt V)v cent Bestellingen kunnen geschieden: bij Uw agent, Uw bezorger of den boekhandel; door girostorting op no. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan onderstaand adres. Knippatronen Van alle 340 modellen kunt U knippatronen in alle gebruikelijke maten verkrijgen. We hebben op Uw bestelling gerekend, dus kunnen we DIRECT UIT VOOR RAAD leveren. Wanneer U eens ergens anders een week of zoo hebt moeten wachten op Uw patroontje, dan zult U weten wat dit beteekent. De prijzen der patronen zijn 20, 35 en 50 cent. 'n Geweldige reductie Wij willen U op voordeelige wijze kennis laten maken met onze voortreffelijke knippatronen. Daarom bevindt zich in iedere „Zomerpracht" een coupon, welke U het recht geeft, één patroon uit de geheele collectie te bestellen met een geweldige reductie Een patroon ven 50 cent kost dan 30 cent. Een patroon van 35 cent kost dan 20 cent Een patroon van 20 cent kost dan 10 cent. Verzuim vooral niet van deze aanbieding gebruik te maken Toen je zooeven in den stal kwam, je grootvader, heb ik gezegd, en wat hij dacht ik waarachtig mijn eigen vader aanpakte lukte ook altijd. Hoeveel te zien. Eigenaardig hè?" Hij was op- geld denk je noodig te hebben om de eens spraakzaam geworden, wreef zijn zaak uit te breiden?" beenige handen en liet geen blik meer „Ik geloof dat ik met twintigduizend vau zijn neef af. mark alle moeilijkheden onder de knie ..Daar hangt het portret van je krijg, oom George," antwoordde Karei grootvader. Kijk hem maar eens goed aarzelend. aanHij wees naar den wand, waar „Twintigduizend," herhaalde de lom een portret hing van een man met een penmillionnair onverschillig. „Denk je gladgeschoren gezicht, waariu een paar dat je daarmee geholpen bent?" verstandige oogen zelfbewust de wereld „Ja, dat zal wel genoeg zijn," verze- in staarden. Dit gelaat droeg de uit- kerde Karei nogmaals, drukking van een vastberaden wil, „Hm, het was misschien veiliger als maar de hardheid ervan werd verzacht je je wat ruimer bewegen kon," mom door een jongensachtig-schalkschen trek pelde George Neist. om den mond. Hij kwam uit zijn leunstoel en liep „Ja. je grootvader," hernam George een paar maal het groote vertrek op Xeist. „Dat was pas een kerel! Eenvou- en neer. „In orde, Karei," hernam hij, dig, eerlijk, matig en godsdienstig! En na te hebben nagedacht. „Ik zal je bovendien schrander als tien anderen, helpen. Zonder kapitaal breng je het Hij was minstens in twintig proeessen niet ver met zoo'n onderneming. Kapi- gewikkeld, die de groote ijzerbaronnen taal is het bloed van een zaak. Je hebt met hem begonnen waren, omdat hij de laatste tien jaren heel wat meege er zoo eenvoudig uitzag en zij dus zeker maakt en ik ben overtuigd, dat je ver waren het te winnen. Hij kwam inder- dient geholpen te worden. Maar je daad voor den rechter als een boer, die moet me één ding beloven, mijn jongen, zijn kippen niet kan tellen. Maar hij Geen mensch mag er iets van weten wón ze allemaal was het niet in de en ik wil dus niet, dat je er met iemand eerste instantie, dan toch in de laatste, over spreekt." Met een blauwlinnen kiel reed hij naar Hij begon weer te gichelen en vervolg de jaarbeurs in Leipzig. Je hebt dezelfde de spottend„Zie je, mijn oude reputatie gestalte als hij, Karei. Maar Peter zou eronder kunnen lijden en dat wil heeft zijn gezicht! Zoo heet je jongste ik niet. Ook tegenover je vader moet broer toch Peter?" je het stilzwijgen bewaren. Als je in die „Ja, oom!" Karel's gezicht werd voorwaarde toestemt, kun je het geld donker. van mij krijgen. Wil je?" De lompenmillionnair zweeg'n poosje. „Maar, oom," vroeg Karei verbluft. „Ja, ook hij lijkt op zijn grootvader," „Waarom zou ik er niet met vader.. zei hij zuchtend. „En daarom kan hij „Ik vraag je alleen of je in die voor niet slecht van aard zijn. Neen, slecht waarde toe wilt stemmen," viel George is die jongen niet." Neist hem in de rede. Levendiger ging hij voort: „Kijk, „Als u werkelijk op geheimhouding daar hangen de mijnwerkerslampen en staat welnu, ja, oom." de bergstokken nog van je grootvader. De lompenmillionnair knikte en ver- Duizenden keeren is hij ermee in de liet de kamer. Vijf minuten later pas mijnen afgedaald. Ja, hij was een keerde hij terug met een gesloten brief, kundig man, je grootvader, en zeer „Steek dezen brief in je zak, Karei! verstandig. Maar zorg dat je 'm niet verliest. Ga Een oogenblik later verscheen de er terstond mee naar de bank in Siegen huishoudster van den lompenmillionnair en maak hem daar open. Dank behoef en dischte zelfgebakken roggebrood op ik niet ik geef niet om ijdele woorden, met boter en kaas. De koffiekan op Ik help je met plezier omdat je een tafel was een kogelronde bruine pot flinke kerel bent en op je grootvader met een versierd koperen handvat lijkt. Als je me je dankbaarheid be- een antiek stuk servies van honderden wijzen wilt, doe het dan door een ver jaren oud. De koffie was getrokken van standig en eerlijk en bescheiden mensch gebrand koren. Ook in dit opzicht te bljjven. Eerlijk en bescheiden, goed •fras George Neist de oude landszede verstaan?" trouw gebleven. Koffieboonen ver- „Ja, oom," antwoordde Karei ge- smaadde hij en naar eeuwenoud gebruik troffen. brandde hij zelf zijn koren. Weinige oogenblikken later zat hij „Je hebt een auto ook, heb ik gezien," weer in zijn rammelenden wagen. Hij hernam de lompenmillionnair onder den reed regelrecht naar de bank in Siegen maaltijd. en hier brak hij den brief pas open. „Een oud beestje, oom. Maar voor Deze bevatte een cheque en nieuwsgierig mijn werk kan hij voorloopig nog mee." keek Karei naar het bedrag. En toen „Ging het niet meer met den trein?" kreeg hij plotseling een schok en ver- ,,Neen," antwoordde Karei. „Wil je bleekte van schrik en verrassing, tegenwoordig met succes zaken drijven, Vijftigduizend mark het was een dan dien je overal tegelijk te zijn. En vermogen, waarmee de oude zonderling, de treinverbindingen zijn veel te lastig, die den roep had zoo gierig te zijn, hem om op één dag veel plaatsen te kunnen geholpen had bezoeken." Met stijve passen liep hij naar een der „Ja, dan kan ik me indenken, dat je loketten en reikte de cheque met zoo'n ding noodig hebt. Ik voor mij bevende hand over. houd niet van die benzinekoetsen. En De bankbediende keek met een blik ik heb er ook geen noodig. Ik houd me vol respect naar het hooge bedrag en maar liever bij mijn ossen. Hèhèverdween met het waardevolle papier- Karei moest hem van zijn fabriek tje. Weinige minuten later keerde hij vertellen en het verbaasde den jonge- terug in gezelschap van een procuratie man te hooren, met hoeveel kennis van houder. zaken deze eenzame zonderling over „Wenscht u onmiddellijk over het allerlei dingen wist mee te spreken. Toen geld te beschikken, meneer Neist?" hij hem had ingelicht, knikte de oude vroeg deze na een beleefden groet man hem goedkeurend toe. „Neen, dat is niet noodig," ant- „Mooi, mooi heel mooi. Je zult woordde Karei. „Het kan op mijn eigen er wel komen, neef Karei. Je lijkt op bankrekening worden overgeschreven. Vervolg van blz. 23

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24