LUX Witte tanden: Chlorodont Tandpasta V/ICKS u IK ZOU NOG ALTIJD STENO-TYPISTE ZIJN iiiüaJ 0h TOILET ZEEP Wangen met kuiltjes P?R»b~he?Zfj?envl»S W VapoRub NEDERLANDSCH FABRIKAAT Tube 25 cent. Groote tube 45 cent. IJ Slot van blz. 13 zegt liij. opgewekter dan de eeuw, waaruit hij stamt: „Dat beloof ik u. Dat beloof ik u.. De melkboer, die de tweede barricade moet verdedigen, is haast onderdanig tegenover haar bevalligheid. Met zijn klanten-kennis keurt hij Dolly precies op haar maatschappelijke waarde. Als Dolly baar smeekbede om de ééne stem heeft geuit no. 1 zal "toch wel gekozen worden dan knikt hij haar bereidwillig toe. Hij spreekt nooit zijn klanten tegen. „Zeker, juffrouw, zeker. Ik mag niets beloven, dat begrijpt u wel." „Maar u mag toch wel beloven, dat u er over denken zult?" Zelfs al had hij ook dat niet mogen beloven, dan zou hij toch vast gezwicht zijn voor de dwingende lieftalligheid, waarmee hem de overtreding werd afgeperst. „Zeker, juffrouw, natuurlijk." Als hij Dolly uitlaat, dwars door den winkel heen, dan is zijn laatste woord „Lekker weertje vandaag." Maar hij zegt het niet op denzelfden toon, waarop hij dien morgen al vijftig maal dezelfde waarheid verkondigde. Hij zegt het alleen maar om een voor wendsel te hebben voor het nastaren van het fragiele figuurtje. Je moet iemand een klein plezier weten te doen. Vooral als het niets kost. fin do stem ming is geheim De dikke bierbrouwer, die een levende reclame is voor zijn brouwsel, toont dadelijk neiging tot een zekere gemeen zaamheid. Aardig kind is dat. Om te knuffelen. „Goed, dat je gekomen bent, juffrouw. Ik zie ïri'n klantjes graag. Het oog wil ook wat hebben." „Ik sta maar no. 3, meneer." „Wat gééft dat? Je staat er op, da's 't voornaamste. Moet je voor jezelf zorgen?" Met half neergeslagen oogen ant woordt Dolly timide: „Mijn moeder is weduwe, meneer." „Weduwen hebben bij mij altijd den voorrang. Ik zal om je denken, kind. En ik ken nog wel een paar lui, die me 'n plezier willen doen. Daar hoef je niet eens naar toe te gaan." Hij noemt twee namen op, die Dolly op haar lijstje doorhaalt. ..'k Ben al met één stem tevreden, meneer." „Maar drie is toch nog beter?" Hij zegt het met een gullen lach, die opklinkt als borrelend bier. En als hij Dollv nastaart, mompelt hij voor zich uit „Die stommeriken op 't stadhuis. Ze deden beter om mij wethouder te maken De vroede vrouw, die nu aan de beurt is, lijkt meer een zwaar versterkt fort dan een haastig opgeworpen barricade. Ze wil precies alles weten. Ook alles wat Dolly eigenlijk niet vertellen wil. Ze is den leeftijd van snelle ontroeringen voorbij, blijft afgemeten. Stelt voor zichzelf vast. dat Dolly een meisje is. dat door aanbidders zal worden om zwermd. Die gaat zóó trouwen. Daar heeft 't onderwijs niets aan. „Ik mag u niet vleien met eenige hoop, juffrouw. Het deskundige advies is voor mij 't voornaamste." t Zou zoo prettig voor me zijn, als ik ten minste één stem kreeg, mevrouw." Koel-afwijzend is het antwoord op de vleiende stem. t Is voor den gemeenteraad geen spelletje, juffrouw. Een benoeming is altijd een ernstige zaak. Een zaak van verantwoordelijkheid." Als Dolly den naam van het vrouwe lijke raadslid buiten doorhaalt op haar lijstje, dan weet ze positief, dat de ééne stem, waarvoor ze bij allen pleit, zeker niet afkomstig zal zijn van het zwakke geslacht. De vertegenwoordiger van de andere sekse, die nu in de route van het lijstje volgt, is een veertiger, die van waar deering leeft. Hij is effectenmakelaar en keurt Dolly dadelijk boven pari. Een fonds om mee in den wind te gaan. Maar als hij hoort dat ze slechts no. 3 op de voordracht staat, schat hij haar kan sen beneden de 20 punten. „Als er een hausse in mooie meisjes was, dan zou ik u kans geven, juffrouw Berkel." Hij tracht het zoo galant mogelijk, met een zaehten glimlach, te zeggen. „Ik weet wel, dat ik weinig kans heb, meneer. Maar ik zou 't zoo prettig vinden voor rn'n moeder, als ik ten min ste één stem kreeg, bijvoorbeeld de uwe." „Had ik maar de meerderheid van de aandeden, juffrouw Berkel. Ik zon u graag een genoegen doen." Haast bescheiden, in volkomen tegen spraak met haar oogen, antwoordt Dolly: „Zóóveel vraag ik niet, meneer. Uw ééne stem is mij voldoende." „Maar die ééne stem is precies alles wat ik te geven heb. Mag ik nog eens over uw bescheidenheid denken?" Als Dolly over den drempel gaat, kijkt ze nog even om. Ze zorgt er voor, dat de laatste indruk de beste en de blijvende zal zijn. Zijn milde lach en zijn lichte buiging zijn een volkomen hulde aan haar gratie. Nog zes namen heeft Dolly op haar lijstje. Een advocaat, een koopman, een rentenier, twee arbeiders en een winkelier. Behalve de twee arbeiders, die ergens aan 't werk zijn, treft zij ze allen thuis. En bij die allen bepleit ze steeds haar bescheiden verzoek om slechts één stem no. 1 zal toch wel gekozen worden - nu eens ter wille van haar moeder, die weduwe is. dan weer om daaruit hoop te puten voor de toe komst. Het is maar een bescheiden verzoek, dat ze doet. Nee, niet het verzoek om benoemd te worden. Dat voorrecht is in Madrichem slechts voor no. 1 van de voordracht bestemd. Slechts het vragen van één enkele stem.... Maar achter dat bescheiden verzoek twinkelen twee oogen, die mannenbloed in beroering kunnen brengen. En onder die oogen, ter weerszij van een mond, die slechts voor kussen geschapen schijnt, de twee verleidelijke kuiltjes in Dolly's wangen. Ook een lid van den gemeenteraad is maar een mensch. 't Kan geen kwaad om eens van de traditie af te wijken. Altijd no. 1 van een voordracht stem men kan immers een bedenkelijk tekort aan zelfstandigheid beteekenen Als de stemming over de benoeming van een onderwijzeres in Madrichem gehouden is, blijkt Dolly Berkel met negen stemmen benoemd te zijn. Aan de tafel van het college van burgemeester en wethouders leeft duidelijk verras sing. Die verrassing straalt uit naar de zaal. Maar behalve het vrouwelijke lid reageert niemand van de raadsleden. Zij hebben bet allen druk met de pa pieren. die vóór hen liggen. kind de?P hn Snel verlioht eProe'de methode ld ie nskeeren, dat een verfcud^ ,bezit te Bestrijd vërfoudr?^^- ---wen, aai tegen bedtijd. Door Hborst en rug J meeste verkoudheden j£ Verdwi'nen Verlaagde pri|s 9Q een n^t. Iedereen liep lanqs me heen..Zelfs Jan negeerde mij ofschoon hij mij elke dag herhaaldelijk moest passeren. JU. LkA I eva V— "'Viv Ik ms wanhopig, toen Ans zei, dat ik een vermoeide huid hadZe raadde me aan. dagelijks LUX TOILET ZEEP te gebruiken. Ans heeft gelijk gehad! Mijn teint is dadelijk mooier geworden. [En..iedereen zegt, dat Jan en ik ideale echtgenoten zijn Een aantrekkelijk uiterlijk bedorven door een „vermoeide huid". Laat dit U niet overkomen! Bescherm llw teint tegen de na delige gevolgen van de moderne levenswijze door het dagelijks gebruik van Lux Toilet Zeep. Deze zuivere, witte toiletzeep maakt Uw teint spoedig jeugdig en aantrekkelijk. teqen VERMOEIDE HUID LTZ 166—0141

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 15