ZÓÓ BOUWT VLISSINGEN 4 - w Achter <Ie Paul Krugerstraat begint de nieuwe woonwijkzich al uit te strekken tot bij de keersluis. Dat gaat daar maar in 't groot en de bouw plannen nemen er een" omvang aan-alsof Vlissingen zicli nu maar meteen tot een soort metropolis van Zeeland bombardeeren wil. Of er nu eigenlijk niet wat roekeloos gebouwd werd in Vlissingen? vragen de wijsneuzen en de zwart kijkers zich af. Maar burgemeester van Woelderen wist et liet antwoord wel op, toen hij dezer dagen een oorkonde inmetselde in het complex woningen van Gemeenschappelijk Belang: nog is het tempo van den Vlissingsehen woning-aanmaak te traag, nog blijft er in Vlissingen een ernstig woningtekort. En als er iemand van buiten in Vlissingen een werkkring vindt, dan is zijn grootste zorg en zijn eerste klacht: dat er geen huis te krijgen is. Er is de laatste jaren zoo een en ander gebeurd, dat én den bloei én de aantrekkelijkheid van Vlis singen aanmerkelijk heeft verhoogd. En het Vlis- singsehe stadsbestuur heeft zich al die moeite en kosten niet op den hals gehaald om nu de randge meenten met het profijt te zien gaan strijken. Dus worden alle ernstige plannen begunstigd, die voor zien kunnen in het nijpende woningtekort, te nijpen der. nu de werven van De Schelde voor de vele omvangrijke opdrachten, die er telkens weer los komen, steeds meer personeel behoeven. Gemeen schappelijk Belang bouwt £0 huizen en Goed Wonen éc«Lï2 Tot voor kort nog ongerepte landweggetjes zijn door Gemeenschappelijk Belangdat. op het oogenblik een program van 89 woningen uitvoert, in enkele maanden tijds tot een stadswijk omgetooverd. geniet in de meeste gevallen de voorkeur. En wie had kunnen denken dal de Singel zoo snel en zoo indrukwekkend zon zijn volgebouwd f

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 16